SBF در دادگاه به دلیل پیام های حذف شده در حین سپرده گذاری مورد بازجویی قرار گرفت


مدیر اجرایی شرمسار کریپتو مدعی شد که او تنها به دلیل نقص های مختلف در خط مشی حفظ داده های شرکت عمل کرده است.

سام بانکمن-فرید (SBF) بنیانگذار FTX شرمنده سعی کرد این کار را انجام دهد توضیح دادن توجیه حذف پیام های شرکتی در طول شهادت پشت درهای بسته بدون حضور هیئت منصفه دادگاه در 26 اکتبر.

هنگامی که دادستان دانیل ساسون از ناحیه جنوبی نیویورک از او پرسید که چرا شروع به استفاده از ارتباطات شرکتی از طریق برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده سیگنال کرد، SBF ادعا کرد که این کار را تنها با تأیید دانیل فریدبرگ، مشاور FTX انجام داده است. اما SBF بعداً گفت که اگرچه وکیل استفاده از سیگنال را تأیید کرده است، اما او هرگز قبل از استفاده از ویژگی حذف خودکار برنامه به دنبال تأیید قبلی نبود.

مدیر سابق ارزهای دیجیتال گفت: «به یاد دارم زمانی مهاجرت خود را به حذف خودکار یک هفته ای تغییر دادم. “آیا تاییدیه دریافت کرده اید؟” از ساسون پرسید. SBF پاسخ داد: “نه.”

هنگامی که از SBF خواسته شد دلیل خود را توضیح دهد، ادعا کرد که سیاست حفظ اسناد، که از سال 2021 در حال اجرا است و گفته می شود توسط فریدبرگ تأیید شده است، فقط برای ایمیل ها اعمال می شود و نه سایر اشکال ارتباطی. “آیا هیچ وکیلی به شما گفته است که می توانید پیام های خود را با کارولین الیسون، گری وانگ و نیشاد سینگ حذف کنید؟” ساسون پرسید. SBF پاسخ داد: “بخصوص نه.”

“متاسفم، کاش اینطور بود [document retention] سیاست در حال حاضر حافظه من…”

SBF در مورد ارتباطات مربوط به هفت ترازنامه “جعلی” که توسط همکار کارولین الیسون تهیه شده بود، گفت که این پیام مجاز به حذف است زیرا “بله. برای مثال استدلال های شفاهی نیازی به گزارش ندارند.” SBF در یک سوال بعدی در مورد حفره ادعایی 13 میلیارد دلاری در ترازنامه صرافی، ادعا کرد که این پیام‌ها هرگز مطابق با سیاست حفظ داده‌های شرکت با وکلا به اشتراک گذاشته نشده است. او گفت: “من نگران بودم که این اظهارات ممکن است خارج از چارچوب و شرم آور باشد.”

مطالب مرتبط: سام بنکمن-فرید فکر کرد که “دریافت سپرده های FTX از طریق Alameda قانونی است”
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید