آیا SBF واقعاً از بیت کوین سرمایه گذاران FTX برای نگه داشتن قیمت بیت کوین زیر 20 هزار دلار استفاده کرده است؟


فروش بیت کوین FTX به عنوان بخشی از آزمایش SBF آشکار شد، زیرا یکی از پیش بینی ها نشان می دهد که از رسیدن قیمت بیت کوین به 100000 دلار جلوگیری می کند.

تجزیه و تحلیل ادعا می کند که بیت کوین (BTC) در بازار صعودی سال 2021 نتوانست به 100000 دلار برسد زیرا صرافی منحل شده FTX به فروش بیت کوین ادامه داد.

یکی x پست در 12 اکتبر، جو برنت، مدیر ارشد بازاریابی محصول در شرکت خدمات مالی بیت کوین Unchained، به صداهایی پیوست و استدلال کرد که مدیران FTX در حال سرکوب قدرت قیمت بیت کوین هستند.

شهادت FTX فروش انبوه BTC را نشان می دهد

همانطور که محاکمه مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن-فرید، معروف به SBF، ادامه دارد، شهادت جدید تصویری از دستکاری بازار را ترسیم می کند.

در این هفته، کارولین الیسون، مدیر عامل سابق شرکت وابسته به Alameda Research، به دادگاه گفت که Bankman-Fried از او خواسته است در صورت مشاهده تخلفات 20000 دلاری، BTC را بفروشد. این کار با استفاده از وجوه مشتری FTX انجام شد که هیچ کدام از آنها حق توزیع نداشتند.

برنت در واکنش نشان داد که کل روند صعودی بیت کوین ممکن است به دلیل مقیاس عملیات درگیر تحت تأثیر منفی قرار گرفته باشد.

آلامدا حتی در زمان بازار گاوی در ورشکستگی بود. او نوشت: «آنها ظاهراً از بیت کوین مشتری FTX و سایر دارایی های مشتری برای خرید سکه های سام (FTT، سولانا و سرم) استفاده کرده اند (یا «قرض گرفته اند») و افزود که ارزش شرکت الیسون 2.7 میلیارد دلار منفی است. او به گزارش ها اشاره کرد. که در سال 2021 است.

اگر این فشار فروش کاذب نبود، شاید بیت کوین می توانست در سال 2021 به 100000 دلار برسد.

SBF و S2F

بیت کوین/دلار آمریکا همچنان در نوامبر همان سال به بالاترین حد خود یعنی 69000 دلار رسید، اما پیش‌بینی‌ها در آن زمان به ارقام بسیار بزرگ‌تری نیاز داشتند.

مطالب مرتبط: سم بنکمن-فرید بایننس را مقصر درز ترازنامه به رسانه ها می داند: شواهد دادگاه

از جمله این مدل‌ها، مدل قیمت بیت‌کوین سهام به جریان (S2F) بود که خالق آن، نهاد ناشناس معروف به PlanB، هدف قیمت بیت‌کوین را تا 288000 دلار در طول چرخه نصف‌سازی فعلی تعیین کرد.

او ادامه داد: «بدترین سناریو» تا دسامبر 2021، 135000 دلار بود.

پس از اینکه بیت کوین نتوانست به این سطوح برسد، خود S2F و PlanB این را دیدند: انتقاد عمومی قابل توجه.

همانطور که PlanB همچنان به ارائه دیدگاه های خوش بینانه در مورد مسیر حرکت بیت کوین ادامه می دهد، خرابی SBF به سرعت در حال تبدیل شدن به یک منبع سرگرمی در رسانه های اجتماعی است.

دیگران با اهداف بانکمن-فرید مخالف هستند. در پاسخ به بیانیه الیسون، مدیر عامل Blockstream و یکی از بنیانگذاران، آدام بک این سوال را مطرح کرد که آیا او واقعاً در تلاش برای جلوگیری از رشد بازار است یا خیر.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید