ادعای دریافت رشوه SBF از China Binance، مسدود شدن حساب را اعلام کرد: Asia Express


ظاهرا SBF 150 میلیون دلار رشوه به مقامات چینی پرداخت کرده تا حساب‌های خود را آزاد کند، بایننس مسدود کردن کاربران حماس را توجیه می‌کند، در حالی که هکر Huobi کل 8 میلیون دلار دارایی‌های دزدیده شده را برمی‌گرداند.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

رسوایی رشوه خواری SBF در چین بدتر می شود

راستی کارولین الیسون، یکی از بنیانگذاران صندوق تامینی مرتبط با FTX، Alameda Research، در 11 اکتبر شهادت داد که همکارش، بنیانگذار FTX، سام بنکمن فرید، ظاهراً 150 میلیون دلار رشوه به مقامات دولتی چین در سال 2021 پرداخت کرده است که بیش از 40 میلیون دلار در اصل بود. افشا شد .

الیسون در جلسه استماع FTX گفت، دو سال پیش، دارایی های دیجیتالی یک میلیارد دلاری Alameda Researchs در صرافی های رمزنگاری OKX و Huobi توسط مجری قانون چین به عنوان بخشی از تحقیقات پولشویی مسدود شد. مدیران ارشد FTX مانند مدیر عملیاتی Constance Wang و معامله گر Alameda دیوید وا نیز در این حادثه دخیل بودند. افراد ابتدا سعی کردند با یک وکیل چینی تماس بگیرند تا وجوه را آزاد کنند، اما این کار مؤثر واقع نشد.

بنیانگذار شرمنده FTX در ماه اکتبر محاکمه خواهد شد. (ویکیپدیا)

کارکنان FTX و Alameda سپس با استفاده از هویت یک فاحشه تایلندی برای مذاکره در مورد بازگشت وجوه، حساب‌هایی را در OKX و Huobi ایجاد کردند. زمانی که این کار جواب نداد، الیسون بانکمن-فرید را متهم کرد که 150 میلیون دلار رشوه پرداخت کرده تا حساب‌ها را مسدود کند. رشوه خواری به عنوان موضوعی در ترازنامه های آینده آلامدا ثبت شد. طبق شهادت الیسون، پس از رشوه، وجوه بلافاصله مسدود شد.

لوئیس کاپلان، رئیس دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک به هیئت منصفه یادآوری کرد که ادعای رشوه دهی بانکمن-فریدز به مقامات چینی بخشی از پرونده جاری FTX نیست. در عوض، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات رشوه خواری SBF برای 11 مارس 2024 برنامه ریزی شد. آزمایش FTX در ماه اکتبر ادامه خواهد داشت.

بایننس مسدود کردن حساب را روشن کرد

یی هه، یکی از بنیانگذاران بایننس، اوایل این هفته اعلام کرد که تنها کاربرانی که مشکوک به نقض تحریم های بین المللی در برنامه رسانه اجتماعی چینی WeChat هستند، حساب هایشان را در صرافی مسدود می کنند.

این بیانیه به دنبال مجموعه ای از تحقیقات در پاسخ به گزارش های محلی مبنی بر مسدود شدن حساب های شبه نظامیان مظنون حماس به درخواست مجریان قانون اسرائیل توسط این صرافی صورت گرفت. یی او توضیح داد:

حماس سازمانی است که توسط سازمان ملل متحد به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی شده است. بنابراین، هر سازمانی از جمله بانک ها و پلتفرم های معاملاتی باید در دریافت درخواست های انجماد همکاری کنند. این چیزی نیست که بایننس به تنهایی بتواند تصمیم بگیرد.

مدیر Binance اظهار داشت: من هیچ گونه سوگیری سیاسی ندارم، اما هیچ پلتفرم تجاری نمی تواند چنین درخواست های اجرای قانون را رد کند. فلسطین یک حکومت سازمان یافته دارد. حماس یک گروه شبه نظامی محلی است. آنها غیرنظامیان را می کشند. مشکل همینه حماس فلسطین نیست. بستنی هدف حماس است نه فلسطین.

بیانیه یی هه، یکی از بنیانگذاران بایننس در مورد حساب حماس مسدود شد. (وی چت)

در یک پست بعدی در 11 اکتبر، یی او همچنین تصریح کرد که بایننس دارایی های کاربران عادی را توقیف یا مسدود نخواهد کرد. قوانین توسط قدرتمندان ایجاد می شود. بایننس در برابر مقررات بین المللی چیزی نیست. وی همچنین خاطرنشان کرد که علیرغم ادامه جنگ بین روسیه و اوکراین، این صرافی حساب های مردم عادی روسیه را مسدود نکرده است.

همچنین بخوانید
امکانات

چگونه می توان “رویای متاورس” را در سال 2023 احیا کرد؟

امکانات

Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند: آیا می توانیم این مشکل را برطرف کنیم؟

وام های رمزنگاری شده توسط دادگاه دوم چین باطل شد

دادگاه دوم چین حکم داد که قراردادهای وام رمزنگاری در چین توسط قانون محافظت نمی شود زیرا دارایی اساسی غیرقانونی است.

طبق دادگاه مردمی نانچانگ در 10 اکتبر، شاکی آقای مینگ در آوریل 2021 به منظور تجارت استیبل کوین، 80000 USDT به متهم آقای گنگ وام داد. این وام باید ظرف شش ماه بازپرداخت می شد. آقای باند متعاقباً وام را نپذیرفت که منجر به شکایت مدنی توسط آقای مینگ شد. هر دو دادخواست و تجدیدنظر رد شد.

رئیس دادگاه در تصمیم خود چنین نوشت:

شرکت در فعالیت های سرمایه گذاری و معاملات ارز مجازی دارای خطرات قانونی است. چنانچه هر شخص حقوقی، مؤسسه غیرمجاز یا شخص حقیقی در ارزهای مجازی و مشتقات مربوطه که مخل نظم و عرف عمومی است سرمایه گذاری کند، اقدامات قانونی مربوطه باطل و خسارت ناشی از آن متوجه ایشان خواهد بود.

قاضی همچنین خاطرنشان کرد که طبق قوانین مختلف که ممنوعیت رمزنگاری چین را تشکیل می دهد، ارزهای مجازی فقط به شکل دیجیتال وجود دارند، پول قانونی نیستند و شبیه بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره هستند. وی توضیح داد که آنها غرامت قانونی ندارند و نمی توان از آنها به عنوان ارز مجازی استفاده کرد. ارز در بازار. فعالیت‌های تجاری مرتبط با ارز مجازی، فعالیت‌های مالی غیرقانونی هستند که به نظم مالی ملی، امنیت مالی و منافع عمومی اجتماعی آسیب می‌رسانند و اکیداً ممنوع هستند.

این حکم، ارز دیجیتال بانک مرکزی، یوان دیجیتال را که به گفته قاضی رئیس دادگاه یک ارز قانونی به شکل دیجیتال صادر شده توسط بانک خلق چین است، در بر نمی گیرد. توسط سازمان های عامل تعیین شده اداره می شود و توسط عموم استفاده می شود. معادل اسکناس و سکه است.

پیش از این، در ماه اوت، یک مرد چینی 10 میلیون دلار بیت کوین را از دست داد که وام گیرنده قرارداد وام بیت کوین را نپذیرفت و دادگاه حکم داد که این قرارداد باطل است و دلایلی مشابه دادگاه خلق نانچانگ ذکر کرد.

قاضی چینی توضیح داد که چرا قرارداد وام بیت کوین نامعتبر است و بنابراین غرامت برای نقض قرارداد را رد کرد.
قاضی چینی توضیح داد که چرا قرارداد وام بیت کوین نامعتبر است و بنابراین غرامت برای نقض قرارداد را رد کرد.

هکر Huobi تمام دارایی ها را برمی گرداند

راستی به گفته جاستین سان، مالک واقعی صرافی ارزهای دیجیتال HTX، که قبلا به نام Huobi شناخته می شد، یک هکر تمام 5000 اتر (8 میلیون دلار) دزدیده شده طی یک حادثه امنیتی در ماه گذشته را پس داده است.

ما تأیید کردیم که هکر تمام وجوه را همانطور که وعده داده بود به طور کامل بازپرداخت کرده است و همچنین جایزه کلاه سفید 250 ETH را به هکر پرداخت کردیم. هکر انتخاب درستی کرد. مایلیم از همه در این صنعت برای کمکشان تشکر کنیم.» در 25 سپتامبر، کیف پول داغ Huobis برای اولین بار با 5000 ETH در یک حادثه هک شد. شناسایی شده توسط شرکت تحلیل بلاک چین Cyvers Alerts.

سپس سان یک جایزه پیشنهاد کرد و تهدید کرد که در صورت عدم بازگرداندن پول، اقدام قانونی خواهد کرد. در طول این حادثه، شخصیت بلاک چین همچنین ادعا کرد که صرافی تقریباً 3 میلیارد دلار دارایی کاربر دارد. ماه گذشته، Huobi با نام HTX تغییر نام داد و به دلیل شباهت نامش به صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX، توجه جامعه را به خود جلب کرد.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید