عربستان سعودی و چین بر روی سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر عرب با یکدیگر همکاری می کنند


دانشگاهی در عربستان سعودی با دو دانشگاه چینی برای ایجاد یک سیستم هوش مصنوعی متمرکز بر عربی به نام AceGPT همکاری کرده است.

دانشگاه علم و صنعت ملک عبدالله (KAUST) در عربستان سعودی با دو دانشگاه چینی برای ایجاد یک سیستم هوش مصنوعی (AI) متمرکز بر اعراب همکاری کرده است.

مدل زبان بزرگ (LLM)، به نام AceGPT، بر روی LlaMA2 متا ساخته شده است و توسط یک استاد چینی-آمریکایی در KAUST با همکاری دانشکده علوم داده، دانشگاه چینی هنگ کنگ، شنژن (CUHKSZ) و موسسه تحقیقاتی شنژن راه اندازی شده است. . کلان داده (SRIBD).

با توجه به صفحه GitHub این پروژه، این مدل به عنوان یک دستیار هوش مصنوعی برای عرب زبانان و پاسخ به سوالات به زبان عربی طراحی شده است. با این حال، سلب مسئولیت گفت که این ممکن است “نتایج رضایت بخش” را در زبان های دیگر ایجاد نکند.

به‌علاوه، توسعه‌دهندگان گفتند که این مدل برای تشخیص انواع سوءاستفاده‌های احتمالی، مانند سوءاستفاده از اطلاعات حساس، تولید محتوای مضر، تداوم اطلاعات نادرست، یا عدم موفقیت در کنترل‌های امنیتی، توسعه یافته است.

با این حال، این پروژه همچنین به کاربران هشدار داد که به دلیل عدم وجود کنترل های امنیتی، مسئولیت استفاده از آنها را بر عهده بگیرند.

ما یک بررسی امنیتی جامع روی مدل انجام نداده‌ایم، بنابراین کاربران باید مراقب باشند. ما نمی‌توانیم به اندازه کافی بر لزوم استفاده مسئولانه و منطقی از مدل خود تأکید کنیم.»

گفته می شود که AceGPT از داده های منبع باز و داده های تهیه شده توسط محققان ساخته شده است.

مرتبط با: عربستان سعودی بازی های بلاک چین و Web3 را برای تنوع بخشیدن به اقتصاد انتخاب می کند

این پیشرفت در حالی رخ می دهد که عربستان سعودی به تلاش های خود برای تبدیل شدن به یک رهبر منطقه ای در فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی ادامه می دهد. در ماه ژوئیه، بانک مرکزی عربستان سعودی با سازمان پولی هنگ کنگ در زمینه توکن ها و پرداخت ها همکاری کرد.

قبل از آن، در ماه فوریه، دولت عربستان سعودی با پلتفرم Sandbox metaverse شریک شد تا برنامه های متاورس آینده خود را تسریع بخشد.

در ماه آگوست، رگولاتورهای ایالات متحده به سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا و رقیب AMD گفتند که صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای سطح بالا که برای توسعه هوش مصنوعی استفاده می‌شوند را به کشورهایی که به‌طور مبهم «برخی» کشورهای خاورمیانه می‌نامند، محدود کنند.

اما رگولاتورهای ایالات متحده از آن زمان صراحتاً مسدود کردن صادرات تراشه های هوش مصنوعی به منطقه خاورمیانه را رد کرده اند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید