سامسونگ تراشه‌های هوش مصنوعی را با استارت‌آپ کانادایی Tenstorrent توسعه خواهد داد


رقابت برای توسعه تراشه‌های هوش مصنوعی با همکاری بخش تولید تراشه سامسونگ با استارت‌آپ کانادایی Tenstorrent برای تولید تراشه‌ها و مالکیت معنوی برای مراکز داده ادامه دارد.

استارت‌آپ کانادایی Tenstorrent که پردازنده‌های هوش مصنوعی (AI) را در میان چیزهای دیگر تولید می‌کند، از همکاری جدید با بخش تولید تراشه سامسونگ خبر داده است.

این استارت آپ همکاری خود را با سامسونگ در 2 اکتبر اعلام کرد و گفت که از این مشارکت برای “نسل بعدی تراشه های هوش مصنوعی به بازار” استفاده خواهد کرد. Tenstorrent تراشه ها و مالکیت معنوی (IP) را برای مراکز داده تولید می کند.

این توافق شامل استفاده از فرآیند SF4X و معماری 4 نانومتری، یکی از فرآیندهای تولید پیشرفته سامسونگ، برای تولید تراشه‌های نسل بعدی آن است. بر اساس این اعلامیه، محصولی که قرار است همراه با سامسونگ توسعه یابد، یک چیپلت خواهد بود که با سایر چیپلت ها در یک بسته جفت می شود.

جیم کلر، مدیرعامل تنستورنت گفت که هدف توسعه «محاسبات با عملکرد بالا» و ارائه این راه حل ها به «مشتریان در سراسر جهان» است.

در ماه آگوست، Tenstorrent یک دور سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری توسط سامسونگ و شرکت خودروسازی هیوندای را بست. در آن زمان تنستورنت گفت که این بودجه برای تسریع توسعه و طراحی محصول، تراشه‌های هوش مصنوعی و نقشه راه برای نرم‌افزار یادگیری ماشین اختصاص می‌یابد.

مرتبط با: رونق فناوری هوش مصنوعی: آیا بازار هوش مصنوعی در حال حاضر اشباع شده است؟

این پیشرفت در گرماگرم مسابقه برای توسعه قدرتمندترین تراشه‌های هوش مصنوعی برای ایجاد سیستم‌های هوش مصنوعی پیشرفته صورت می‌گیرد.

در حال حاضر، انویدیا رهبر بازار در توسعه تراشه و قدرت تراشه هایی است که در دسترس قرار می دهد. در اوایل سال جاری، این شرکت برای مدت کوتاهی به ارزش 1 تریلیون دلاری در میان دیوانگی هوش مصنوعی رسید.

در حالی که انویدیا همچنان پیشرو در توسعه تراشه است، اخیراً توسط مقامات فرانسه در تحقیقات ضدتراست مورد بررسی قرار گرفت. پلیس محلی پس از آن که مقامات ضد انحصار فرانسه تحقیقات کلی در مورد صنعت رایانش ابری انجام دادند، به دفاتر انویدیا یورش بردند.

به گزارش رویترز، پس از وقایع فرانسه، کمیسیون اروپا در 2 اکتبر اعلام کرد که تنظیم کننده های ضد انحصار اتحادیه اروپا تحقیقات رسمی در مورد تراشه های هوش مصنوعی را آغاز نکرده اند.

در ایالات متحده، رگولاتورها فعالانه بر کنترل صنعت فشار می آورند و در اکتبر 2022 صادرات فناوری پیشرفته Nvidia به چین را ممنوع کردند. آنها در ماه های اخیر تدابیر را حتی بیشتر تشدید کرده اند. انویدیا یک شرکت آمریکایی است و بنابراین تحت قوانین و محدودیت های ایالات متحده است.

ایالات متحده همچنین اخیراً قراردادی به ارزش میلیاردها دلار با ویتنام، شریک تجاری سنتی چین و دشمن سابق ایالات متحده، در مورد تراشه های هوش مصنوعی و فناوری هوش مصنوعی منعقد کرده است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید