Sam Bankman-Fried فکر می کرد که “دریافت سپرده های FTX از طریق Alameda قانونی است”: گزارش


مدیر عامل سابق FTX برای اولین بار بدون هیئت منصفه در پرونده جنایی خود موضع گرفت.

سام “SBF” بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، در یک دادگاه نیویورک که هیئت منصفه 12 نفره در آن حضور نداشتند، تحت سوگند صحبت کرد.

بر اساس گزارش های دادگاه در 26 اکتبر، شهادت بسیار مورد انتظار SBF لگد زده شد مارک کوهن، وکیل مدافع، از مدیر عامل سابق FTX در مورد استفاده او از برنامه پیام رسانی Signal و ذخیره اطلاعات تماسش در صرافی ارز دیجیتال سوال می کند. بنا به گزارش ها، بانکمن-فرید ادعا کرد که مطابق با سیاست های شرکت در مورد ضبط ها عمل کرده است و مدعی است که هیچ یک از رسانه هایی که برای “حذف خودکار” تنظیم شده اند، “کانال های تصمیم گیری” نیستند.

“چرا حذف خودکار را خاموش کردید؟” کوهن از بانکمن-فرید پرسید.

او پاسخ داد: «از نهادهای نظارتی شنیده بودم.

کوهن مدیر عامل سابق FTX را در مورد ایجاد North Dimension، یک “موجود در سایه” که گفته می شود برای شستشوی سرمایه مشتری از صرافی ارز دیجیتال از طریق Alameda Research استفاده می شود، تحت فشار قرار داد. به گفته SBF، دن فریدبرگ، مدیر ارشد نظارتی سابق، اسناد تأسیس شرکت را به او داد و او بدون هیچ گونه سوالی آنها را امضا کرد.

“آیا معتقد بودید که دریافت سپرده های FTX از طریق Alameda قانونی است؟” کوهن از SBF پرسید.

او پاسخ داد: “من انجام دادم.”

بانکمن-فرید درباره تأسیس North Dimension تحت آلامدا و FTX گفت: «من در آن زمان مدیرعامل هر دو بودم. FTX هیچ حساب بانکی نداشت.

یکی از موضوعات کلیدی در شکایت دولت ایالات متحده علیه SBF حول این ادعا است که مدیر عامل سابق FTX از وجوه مشتریان در صرافی ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری از طریق Alameda بدون اطلاع کاربران استفاده کرده است. Bankman-Fried اظهار داشت که با فریدبرگ، شرکت حقوقی Fenwick & West و مشاور عمومی سابق FTX Can Sun در رابطه با سرمایه گذاری ها ارتباط برقرار کرده است.

Bankman-Fried درباره بخش‌هایی از شرایط خدمات FTX در مورد استفاده از وجوه مشتریان گفت: «من فقط برای معاملات آتی به آن فکر کردم. “و آلامدا صلاحیت انجام این کار را داشت.”

مرتبط با: اسکاراموچی: هیچ راهی وجود ندارد که سام بنکمن-فرید بتواند دادستان ها را فریب دهد

Bankman-Fried آخرین شاهدی خواهد بود که پس از گذراندن بیش از سه هفته در دادگاه در مورد جزئیات ادعایی ادغام وجوه بین FTX و Alameda موضع گیری می کند. به گفته کاپلان، هیئت منصفه بدون شنیدن شهادت کامل مدیر عامل سابق FTX “در چند روز اول هفته آینده تصمیم خود را اتخاذ خواهد کرد.”

SBF در مورد هر هفت اتهام در این پرونده جنایی خود را بی گناه دانسته است، اما انتظار می رود در دادگاه دوم، که قرار است در مارس 2024 آغاز شود، با پنج اتهام دیگر روبرو شود.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید