سام بنکمن-فرید از شرکت بیمه برای هزینه های دفاعی با شروع محاکمه شکایت می کند


شکایت ادعا می کند که SBF از طریق شرکت مادر FTX Trading، Paper Bird، مدیران و افسرانی داشته است، اما اکنون که دو شرکت 10 میلیون دلار پرداخت کرده اند، سومین شرکت آن را به چالش می کشد.

در حالی که مقدمات نهایی برای محاکمه سام بنکمن-فرید در منهتن ادامه داشت، وکلای مدیر عامل سابق FTX در حال شکایت علیه شرکت بیمه Continental Casualty در دادگاه ناحیه شمالی کالیفرنیا بودند. ظاهراً این شرکت به مدیران و افسران (D&O) Paper Bird و شرکت تابعه آن FTX Trading بیمه ارائه کرده است. این شکایت به صورت انفرادی توسط Bankman-Fried تنظیم شده است.

در این دادخواست ادعا شده بود که Continental Casualty ارائه‌دهنده «بیمه‌نامه مازاد لایه دوم Paper Bird در برج بیمه D&O» بوده است. بیمه D&O از مدیران و افسران یک شرکت در برابر صدمات جانی در صورت طرح شکایت علیه آنها محافظت می کند. این حوزه می تواند به عنوان یک برج خط مشی استعاری سازماندهی شود، جایی که خط مشی در یک لایه معین زمانی که به مرز خط مشی زیر آن می رسد تأثیر می گذارد.

طبق این دادخواست، لایه اولیه پوشش D&O 10 میلیون دلار برای دفاع از Bankman-Fried از دو شرکت بیمه ارائه کرد و طبق این دادخواست، بیمه نامه Continental Casualty قرار بود 5 میلیون دلار ارائه دهد. این سیاست مستلزم پرداخت ها به صورت جاری بود. اگرچه “کلاهبرداری، جنایت و اعمال مشابه” مستثنی شده بود، هزینه های دفاعی در برابر اتهامات جنایی پوشش داده شد. هیچ شرط clawback در این سیاست وجود نداشت.

مرتبط: سام بنکمن-فرید برای دفاع قانونی با استفاده از وجوه اهدایی قبلی از Alameda پرداخت می کند: گزارش

در این دادخواست آمده است که Paper Bird هزینه‌های دفاعی دو ارائه‌دهنده اصلی سیاست D&O خود، Beazley و QBE را طبق شرایط این سیاست پرداخت کرده است. Bankman-Fried از Continental Casualty می‌خواهد خسارات وارده از جمله هزینه‌های دفاع و دادگاه را طبق تعهدات قراردادی خود بپردازد.

شکایت Sam Bankman-Fried از Continental Casualty. منبع: CourtListener

لایه سوم برج D&O Paper Bird’s ارائه شده توسط Hiscox Syndicates نیز موضوع دعوی قضایی است. هیسکوکس از طرف Interpleader علیه Paper Bird و لیست بلندبالایی از بیمه شدگان، از جمله Bankman-Fried شکایت کرد. دعوای بین دعوی طرفین را مجبور می کند که در یک رویه قانونی بین خود دعاوی دعوی کنند.

بر اساس شکایتی که در 9 اوت در دادگاه منطقه ای کالیفرنیای شمالی ثبت شد، سیاست Hiscox پس از پوشش 15 میلیون دلاری اجرا می شود. در این شکایت آمده است که هیسکوکس انتظار دارد طبق خط مشی خود ادعای 5 میلیون دلاری داشته باشد و مداخله برای اطمینان از توزیع عادلانه بودجه سیاست ضروری است.

20 نفر در شکایت هیسکوکس نام برده شدند. گفته شد که همه آنها با FTX ارتباط دارند که گاهی اوقات با عنوان آنها (رئیس یک بخش) مشخص می شود.

طبق گزارش فایننشال تایمز، Paper Bird مالک کامل FTX Ventures بود و 89٪ از معاملات FTX را در اختیار داشت. این روزنامه FTX Trading را به عنوان “شرکت اعتمادی که در سلب مسئولیت FTX شناسایی شده است” توصیف کرد. Paper Bird به طور کامل متعلق به Bankman-Fried بود.

Bankman-Fried تلاش کرد تا پرداخت های بیمه D&O را تحت یک بیمه نامه صادر شده برای West Realm Shires، که بیشتر به عنوان FTX US نامیده می شود، جمع آوری کند. این تلاش با مخالفت وکلای FTX و کمیته ای از طلبکاران روبرو شد و توسط دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه دلاور مسدود شد.

مجله: ایالات متحده و چین در تلاش برای سرکوب بایننس، ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF: آسیا اکسپرس


نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید