دیدگاه سام بنکمن-فرید در مورد کاهش FTX


Sam Bankman-Fried این هفته در دادگاه شهادت داد و هرگونه تخلف بین FTX و Alameda Research را رد کرد، اگرچه او “اشتباهات بزرگ” را تصدیق کرد.

Sam “SBF” Bankman-Fried این هفته برای شهادت در دادگاه جنایی در حال انجام در منطقه جنوبی نیویورک، هر گونه تخلف بین FTX و Alameda Research را رد کرد و اعتراف کرد که این شرکت ها “اشتباهات بزرگ” را در جریان آتش سوزی سریع خود مرتکب شده اند. رشد

شهادت رسمی او در 27 اکتبر، پس از جلسه استماع روز قبل که هیچ هیئت منصفه در آن حضور نداشت، آغاز شد. در طول محاکمه، بنکمن-فرید برای پاسخ به سؤالات وکلای دولتی تلاش کرد، اما به نظر می‌رسید که آمادگی بیشتری برای رویارویی با هیئت منصفه در روز بعد داشته باشد.

چند نکته برجسته از شهادت بانکمن-فرید در این هفته شامل انکار او از هدایت حلقه درونی خود برای اهدای کمک های سیاسی میلیونر در سال 2021 و همچنین ادعاهایی مبنی بر اینکه شرایط استفاده FTX تراکنش های بین Alameda و صرافی ارز دیجیتال را پوشش می دهد. علاوه بر این، مدیرعامل سابق اظهار داشت که در طول سال‌های 2021 و 2022 برای آلامدا استراتژی‌های پوشش ریسک اضافی را درخواست کرده است، اما هرگز اجرا نشدند.

انتظار می رود که دفاع در 30 اکتبر بررسی خود را از بانکمن-فرید تکمیل کند و پس از آن بازجویی های متقابل از سوی دادستان و صحبت های پایانی از هر دو طرف انجام شود. دادستان ها همچنین به یک شاهد رد احتمالی در هفته آینده اشاره کردند – کسی که برای اثبات دروغ یا نادرست بودن شهادت یک شاهد دیگر فراخوانده شد.

بانکمن-فرید در صورت محکوم شدن به تمامی اتهامات کلاهبرداری و توطئه ممکن است با 115 سال زندان مواجه شود. پوشش روی زمینی کوین تلگراف از بیانیه او در زیر خلاصه شده است.

SBF اتهامات مربوط به کمک های سیاسی را رد می کند

بانکمن-فرید در دادگاه تکذیب کرد که او به رایان سلامه، مدیر عامل سابق FTX Digital Markets و مدیر مهندسی سابق نیشاد سینگ دستور داده است تا میلیون ها دلار به کمپین های سیاسی کمک کنند.

بر اساس اطلاعات موجود در OpenSecret، سینگ در طول چرخه انتخابات 2022، 8 میلیون دلار به کمپین های فدرال کمک کرد. سلامه همچنین 10 میلیون دلار از طریق وام های Alameda Research به سیاستمداران کمک کرد.

بانکمن-فرید اذعان کرد که تلاش‌های لابی‌گری آن‌ها در واشنگتن دی سی نقش کلیدی در تلاش‌ها برای ایجاد یک چارچوب نظارتی برای شرکت‌های رمزنگاری در ایالات متحده در سال 2021 داشت، اگرچه او دستور دادن به هر یک از آنها را برای مشارکت سیاسی رد کرد.

من شروع کردم به این باور که می توانم بر جهان تأثیر بگذارم.

به گفته دادستان ها، بانکمن-فرید از پول سپرده شده توسط مشتریان به FTX برای کسب بیش از 100 میلیون دلار در کمپین های سیاسی قبل از انتخابات میان دوره ای 2022 استفاده کرد.

Bankman-Fried در بیانیه خود هرگونه تخلفی را رد کرد و مدعی شد که FTX در سال 2021 بیش از 1 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده است و کمک های سیاسی از محل سرمایه خود صرافی انجام شده است.

تست نیویورک تایمز

Bankman-Fried راهنمای ارتباط کارکنان در FTX و Alameda Research داشت: آزمون نیویورک تایمز.

طبق آزمایش غیررسمی، کارمندان نباید چیزی را که از دیدن آن در صفحه اول روزنامه ناراحت می‌شوند، بنویسند. به گفته Bankman-Fried، حتی چیزهای بی ضرر نیز می توانند “خارج از بافت بسیار بد به نظر برسند”، بنابراین کارمندان باید مطمئن شوند که همیشه زمینه کافی را در پیام های مکتوب ارائه می دهند.

Bankman-Fried این آزمایش را بخشی از توضیح خود در مورد اینکه چرا بیش از 200 کانال در سیگنال دارای خط مشی حذف خودکار هستند که پیام ها را پس از یک هفته به طور دائم حذف می کنند، توصیف کرد.

دادستان ها قبلاً ادعا کرده بودند که هرگونه تخلف بین شرکت ها با استفاده از شواهدی از ویژگی حذف خودکار پنهان شده است. به گفته Bankman-Fried، ارتباطات رسمی و اسناد نظارتی از طریق کانال های دیگری مانند Slack یا ایمیل انجام می شد، اما برای ارتباطات روزانه در شرکت ها، سیگنال انتخاب بود.

نقش منحصر به فرد Alameda در FTX

Bankman-Fried خط اعتباری میلیاردر Alameda با FTX را شرح داد. طبق شهادت او، Alameda به عنوان ارائه دهنده پرداخت FTX برای تراکنش های انتقال سیمی خدمت می کرد زیرا صرافی حساب خود را نداشت.

Alameda علاوه بر پردازشگر پرداخت، تامین کننده نقدینگی، بازارساز و مشتری اصلی FTX نیز بود.

به عنوان تامین کننده نقدینگی و سازنده بازار، اگر موتور ریسک FTX از کار بیفتد، Alameda باید وارد عمل شود و ضررهای مشتریان را جذب کند. بانکمن-فرید در طول شهادت خود مثالی از نقص در موتور ریسک زد که باعث شد آلامدا در سال 2021 میلیون‌ها دلار ضرر کند.

ماهیت نقش Alameda در عملیات مبادله، ویژگی‌های خاصی را در کد FTX ایجاد کرد، مانند توانایی منفی شدن از طریق خط اعتباری بدون فعال کردن موتور ریسک. به گفته Bankman-Fried، این معافیت برای جلوگیری از انحلال بالقوه Alameda ضروری بود که بر بازارهای ارزهای دیجیتال تأثیر منفی می گذاشت.

Alameda، یکی از مشتریان FTX، همچنین می تواند با سپرده گذاری وثیقه در صرافی، پول قرض کند. شرایط استفاده FTX به وام گیرندگان این امکان را می دهد که از وجوه برای هر هدفی استفاده کنند. این بدان معنی است که Alameda می تواند با وجوه قرض گرفته شده معامله کند.

خط اعتباری Alameda در FTX همراه با صنعت کریپتو در طول بازار صعودی رشد کرد.

صحنه‌هایی از جلسه شنیداری بانکمن-فرید در نیویورک. منبع: Ana Paula Pereira/Cointelegraph

Alameda در محافظت از خود ناکام است

Bankman-Fried در سال‌های 2021 و 2022 با مدیر عامل سابق Alameda Research، Caroline Ellison، در مورد استراتژی‌های پوشش ریسک صحبت کرد، زیرا او تلاش می‌کند از پلت فرم معاملاتی خود در برابر رکود احتمالی بازار محافظت کند.

طبق شهادت وی، بانکمن-فرید از الیسون خواسته است تا ۲ میلیارد دلار بیت کوین (BTC) را در برابر کاهش احتمالی قیمت در سال ۲۰۲۱ پوشش دهد. او به هیئت منصفه گفت که این استراتژی هرگز اجرا نشد.

یادداشت های الیسون، که به عنوان مدرک توسط دادستان به اشتراک گذاشته شده است، نشان می دهد که بانکمن-فرید در اوایل سال 2022 در مورد پوشش ریسک دیوانه شده است. دفاع از شواهدی استفاده کرد تا نشان دهد که پوشش ریسک یکی از بزرگترین دغدغه های بانکمن-فرید بوده و او و الیسون به طور مکرر مورد بحث قرار گرفته اند.

آلامدا به طور قابل توجهی از فروپاشی اکوسیستم Terra و کاهش قیمت کریپتوها بدون محافظت مناسب آسیب دید. در سپتامبر 2022، Bankman-Fried دریافت که بدهی بین شرکت ها از 2 میلیارد دلار در سال قبل به بیش از 8 میلیارد دلار افزایش یافته است.

او با اشاره به اینکه معتقد است دارایی های آلامدا حدود 10 میلیارد دلار بیشتر از بدهی های آن است، به دادگاه گفت: «من بسیار شگفت زده شدم.

بند ابطال در شرایط استفاده

به گفته Bankman-Fried، شرایط استفاده FTX شامل یک شرط clawback است که در صورت از کار افتادن موتور ریسک بورس، ضرر را در میان مشتریان با استفاده از معاملات حاشیه و قراردادهای آتی اجتماعی می کند.

در سند ارائه شده به دادگاه موارد زیر ذکر شده است:

“[…] موجودی حساب شما ممکن است به دلیل خسارات وارده به سایر کاربران بازپرداخت شود.»

اگر FTX قادر به پوشش ضرر در حاشیه‌های لحظه‌ای و معاملات آتی نبود، زیان بین همه مشتریان تقسیم می‌شد. وکلای مدافع از این شرط استفاده کردند تا استدلال کنند مشتریانی که در FTX تجارت می کنند از خطرات موجود آگاه هستند.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید