وکلای سام بنکمن-فرید به دنبال آزادی موقت هستند و حل و فصل پیشنهادی دادستان را به چالش می کشند


وزارت دادگستری ایالات متحده «میلیون‌ها صفحه سند» در مورد این پرونده جنایی تهیه کرده است، که وکلای SBF ادعا می‌کنند قبل از محاکمه از زندان قابل دسترسی نبود.

وکلای نماینده مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن-فرید (SBF) ادعا کردند که “تسهیلات فوق العاده” ارائه شده توسط مقامات برای آماده شدن برای محاکمه جنایی اکتبر ناکافی است.

تیم حقوقی SBF در پرونده ای در 25 اوت در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک گفت که طرح پیشنهادی دادستان برای اجازه دادن به مدیر عامل سابق FTX برای دسترسی به مواد کشفی قبل از محاکمه ناکافی است. وکلای دادگستری گفتند که وزارت دادگستری ایالات متحده در 24 آگوست نزدیک به 4 میلیون صفحه مطالب اکتشافی تولید کرد که “میلیون ها صفحه سند و ترابایت داده” برای بررسی پرونده جنایی برای SBF باقی مانده است.

در این درخواست آمده است: «ما معتقد نیستیم که چیزی جز اخراج موقت این مسائل را به درستی حل کند و حق آقای بنکمن-فرید را برای مشارکت در دفاع از خود حفظ کند. قبل از لغو وثیقه، آقای بنکمن-فرید 80 تا 100 ساعت در هفته را صرف بررسی این کشف بزرگ و ایجاد تحلیل‌های دقیقی می‌کرد که می‌توانست به طور مداوم آن را به روز کند و با وکلایش به اشتراک بگذارد.

Bankman-Fried پس از استرداد از باهاما و دستگیری وی در ایالات متحده در دسامبر 2022 با قرار وثیقه 250 میلیون دلاری به مدت نزدیک به 8 ماه آزاد شد. اما یک قاضی فدرال پس از اینکه کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research ادعا کرد که شاهدان مرعوب شده اند، وثیقه را لغو کرد. وثیقه او از 11 اوت، تقریباً دو ماه قبل از شروع اولین محاکمه جنایی، SBF به بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین منتقل شد.

از زمانی که وثیقه او لغو شد، تیم حقوقی SBF او را تحت فشار قرار داده است تا محدودیت هایی را که به او اجازه می دهد خارج از زندان برای محاکمه آماده شود، کاهش دهد. یک قاضی در 21 آگوست دستور داد به SBF اجازه داده شود در 22 آگوست حدود هفت ساعت در اتاق وکیل بلوک سلولی دادگاه نیویورک بماند و بعداً دستوری صادر کرد که به او اجازه دسترسی به همان فضا با لپ‌تاپ و Wi-Fi را داد. دستگاه فعال . . یک مبنای ظاهرا نامحدود، مشروط بر اینکه وکلای آنها 48 ساعت قبل از آن اخطار دهند.

آقای Bankman-Fried به یک رایانه مجهز به اینترنت نیاز دارد که به او امکان می دهد اسناد را پس از کشف آنها بررسی کند، به جستجوی متن مرتبط برای شواهد آنلاین بپردازد، محصول تجاری را که اسناد و داده ها را تجزیه و تحلیل می کند و آن را به اشتراک می گذارد، پیش نویس و ویرایش کند. تیم حقوقی مدعی شد که با وکلایش تحلیل می کند. «برنامه فعلی دولت […] به آن نزدیک نمی شود.”

مرتبط با: این کیفرخواست که جایگزین کیفرخواست علیه سام بنکمن-فرید می شود، شامل استفاده از 100 میلیون دلار برای کمک به مبارزات انتخاباتی نیز می شود.

اولین جلسه از دو جلسه استماع SBF قرار است در 3 اکتبر آغاز شود. در این شکایت، او با هفت اتهام مرتبط با فعالیت های کلاهبرداری مربوط به سرمایه های کاربران در FTX و Alameda Research روبرو خواهد شد. جلسه دوم که برای مارس 2024 برنامه ریزی شده است، شامل پنج اتهام دیگر می شود.

طبق سوابق دادگاه، تیم حقوقی Bankman-Fried می‌توانست از خود دفاع کند و ادعا کند که مدیر عامل سابق به توصیه وکلای Fenwick & West و وکلای داخلی FTX “با حسن نیت” عمل کرده است. این اقدامات غیرقانونی شامل دستور SBF بود که برخی از ارتباطات بین کارمندان FTX و Alameda به طور خودکار حذف شوند.

مجله: آیا می توانید پس از فروپاشی FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *