وکلای سام بنکمن-فرید ادعا می کنند که تیم حقوقی قبلی FTX به او دستور داده بود که با حسن نیت عمل کند.


درخواست تجدیدنظر در مورد استراتژی حقوقی به دنبال جلسه ای تمام روز بین SBF و وکلای آن در خارج از زندان در 22 اوت برگزار شد که توسط قاضی به عنوان یک جلسه پذیرفته شد.

وکلایی که در حال حاضر وکالت سام بنکمن-فرید (SBF) در دادرسی کیفری در ایالات متحده را بر عهده دارند، به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهد مدیر عامل سابق بر اساس توصیه وکیل قبلی در رابطه با اقدامات ادعایی خود در FTX و Alameda Research، “با حسن نیت” عمل کرده است.

تیم حقوقی SBF، در 23 آگوست در پرونده ای در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک، شکایتی را علیه Fenwick & West، شرکت حقوقی که قبلاً نماینده صرافی ارزهای دیجیتال FTX بود، علیه شرکت Bankman-Fried تنظیم کرد. او گفت که این کار را انجام داده است. مشاوره حقوقی خاص آگاه باشید. به گفته وکلا، Fenwick & West به FTX در مورد سیاست های حفظ داده ها، توافق نامه های مشتری، شرایط خدمات و توافق نامه های بین صرافی و Alameda مشاوره داده است.

«دفاع به شواهدی دست یافته است که نشان می دهد آقای بانکمن-فرید از مشاوران داخلی FTX، از جمله وکلای Fenwick، و همچنین دن فریدبرگ، کن سان، راین میلر و دیگران آگاه است که در بررسی و تأیید تصمیمات مربوط به این موضوع دخالت دارند. این مسائل و موارد دیگر به او اطمینان داد که با حسن نیت عمل می کند.» شواهدی که نشان می‌دهد متهم به وکیل اعتماد دارد، یک امر عمدی است و محدود به موقعیت‌هایی نیست که دفاع بتواند نشان دهد که متهم به طور رسمی وکیل دریافت کرده، مشاوره حقوقی دریافت کرده و توصیه‌های داده شده را رعایت کرده است.»

اگر توسط دادگاه تأیید شود، به نظر می‌رسد که دفاعیات به منظور ارائه پوشش قانونی برای اقدامات ادعایی SBF که منجر به اقدامات جنایی شده است، از جمله دستور حذف خودکار برخی از ارتباطات Slack و سیگنال بین کارمندان FTX و Alameda از سال 2021 است. وکلا قبلاً از یک قاضی درخواست کرده بودند تا به Fenwick & West اجازه دهد تا اسناد را برای راهبردهای دفاعی به دادگاه ببرد، اما این درخواست در ژوئن رد شد.

“آگاهی آقای بانکمن-فرید از دخالت وکیل در موارد ذکر شده در بالا و موارد دیگر مربوط به رد ادعای دولت مبنی بر اینکه آقای بانکمن-فرید با قصد مجرمانه برای ارتکاب کلاهبرداری اقدام کرده است.”

مرتبط با: شرکت حقوقی سابق FTX به دلیل ادعاهایی مبنی بر تأسیس نهادهای مشکوک با شکایت روبرو است

شکایت علیه Bankman-Fried حول این ادعا است که مدیر عامل سابق FTX از وجوه کاربران برای سرمایه گذاری، هزینه های شخصی و کمک های مالی به کمپین های سیاسی سوء استفاده کرده است. او با 12 اتهام، که شامل دو پرونده از اکتبر 2023 و مارس 2024 می شود، همه اتهامات را رد کرد.

بنکمن-فرید پس از استرداد از باهاما و محاکمه او در ایالات متحده در دسامبر 2022 با قرار وثیقه 250 میلیون دلاری آزاد شد. اما در 11 اوت، یک قاضی فدرال وثیقه او را لغو کرد و در نتیجه او به بازداشتگاه متروپولیتن منتقل شد. دفتر مرکزی در بروکلین در پی ادعای ارعاب شاهدان. در جلسه 22 اوت، وکلای SBF ادعا کردند که او تا حد زیادی در زندان با نان، کره بادام زمینی و آب به دلیل نداشتن گزینه های غذایی وگان زنده مانده است.

مجله: آیا می توانید پس از فروپاشی FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *