پرونده Sam Bankman-Fried به مراحل پایانی می رود


محاکمه سام بنکمن-فرید نزدیک به پایان است و دادستان در 26 اکتبر به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

محاکمه سام بنکمن-فرید طی چند روز آینده به مراحل پایانی خود می رسد و دادستانی قرار است پس از بررسی تقریباً 20 اظهارات در این پرونده در 26 اکتبر به این پرونده رسیدگی کند.

دادستان طی سه هفته گذشته تعدادی شاهد از جمله کارمندان سابق FTX، مشتریان، سرمایه گذاران، مقامات دولتی و مجریان قانون را معرفی کرد. در قلب پرونده این بحث اصلی وجود دارد که بانکمن-فرید به عمد همه آنها را فریب داده و پشت تصمیماتی بود که منجر به شکاف 8 میلیارد دلاری بین FTX و Alameda Research در نوامبر 2022 شد.

در مورد درخواست بانکمن-فرید، آنها هنوز تایید نکرده اند که آیا از این پرونده چشم پوشی خواهند کرد یا خیر. در پرونده های کیفری نیازی به دفاع وکلا نیست. با فرض ارائه پرونده توسط تیم حقوقی، محاکمه نیز در تاریخ 26 اکتبر آغاز خواهد شد.

وکیل بانکمن-فرید، به رهبری مارک کوهن و کریستین اوردل، برای ارائه یک روایت به هیئت منصفه تلاش کرد. وکلا حتی در جریان بازجویی متقابل بهترین دوستان سابق او، از جمله کارولین الیسون، نیشاد سینگ، آدام یدیدیا و گری وانگ، بحث های کلیدی را از دست دادند. این گروه که با دولت همکاری می کند، بانکمن-فرید را متهم کرد که آنها را برای ارتکاب جنایت تحت تأثیر قرار داده است.

وکیلی که این جلسه را مشاهده می کند به کوین تلگراف گفت که به محض اینکه یک پرونده توسط دولت آغاز شود، احتمال 95 درصد کیفرخواست وجود دارد که نشان دهنده چالش مهمی است که دفاع با آن مواجه است. با این حال، بار اثبات جرایم ادعایی بر عهده دادستان است.

مطالب مرتبط: کارولین الیسون می‌خواست استعفا دهد اما می‌ترسید که بانکی با FTX کار کند

از جمله نکات قابل توجه در دادگاه هفته گذشته، شهادت مدیر مهندسی سابق FTX بود. سینگ به هیئت منصفه گفت که بانکمن-فرید به او دستور داده است که سرمایه گذاری های سرمایه گذاری میلیونر را از طریق وام هایی از آلامدا انجام دهد. به گفته سینگ، او نمی دانست که وجوه به سپرده های مشتریان FTX گره خورده است. سینگ به اتهام کلاهبرداری از کاربران صرافی کریپتو با 75 سال زندان مواجه است.

این هفته همچنین شاهد بودیم که لوئیس کاپلان، قاضی منطقه، پس از شهادت یکی از شاهدانی که برای محاکمه از تگزاس گریخته بود، برای نزدیک به 15 دقیقه صبر خود را با وکلای مدافع هر دو طرف از دست داد.

“ما امروز صبح شاهدی داشتیم که مطلقاً هیچ چیز نمی دانست … و امروز بعدازظهر یک نفر را از تگزاس به بیرون پرواز می کنیم. […] او هیچ چیز یا تقریباً هیچ نمی داند.

همچنین در چند روز گذشته، Can Sun، مشاور عمومی سابق FTX، صفحه گسترده ای را ارائه کرد که برای ردیابی وام های 2.1 میلیارد دلاری به بانکمن-فرید و سایر مدیران استفاده می شد. او به هیئت منصفه گفت که Can از ادغام وجوه خود با Alameda توسط صرافی بی اطلاع بود. او در این مورد نیز با دولت همکاری می کند.

اگر بانکمن-فرید به اتهام کلاهبرداری و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری مجرم شناخته شود، با 115 سال زندان مواجه خواهد شد.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید