بنیانگذار پارادایم: SBF در مقابل سرمایه گذاران در هیئت مدیره FTX “بسیار مقاوم” بود


مت هوانگ گفت که او به این باور رسیده است که Alameda Research هیچ درمان خاصی توسط FTX ارائه نکرده است.

متیو هوانگ، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال Paradigm، ادعا می کند که Sam Bankman-Fried در برابر پیوستن سرمایه گذاران به هیئت مدیره FTX “بسیار مقاوم” است.

سقوط ناگهانی FTX باعث صدمه دیدن چندین سرمایه‌گذار شد و پارادایم به تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر مانند Sequoia، Temasek و BlackRock برای تامین مالی ظهور صرافی ارز دیجیتال که اکنون ورشکسته شده بود، پیوست.

هوانگ در سومین روز محاکمه بنکمن-فرید در دادگاه فدرال نیویورک، مدعی شد که بانکمن-فرید معتقد است حضور سرمایه گذاران در هیئت مدیره FTX چیز زیادی را به روی میز نمی آورد.

هوانگ قبل از اینکه پارادایم 125 میلیون دلار در دور مالی 900 میلیون دلاری سری B سرمایه گذاری کند، جلسات متعددی با بانکمن-فرید داشت که صرافی در جولای 2021 بسته شد.

هوانگ اعتراف کرد که بررسی لازم را انجام نداده و به شدت به اطلاعات ارائه شده توسط بانکمن-فرید تکیه کرده است.

هوانگ گفت که گسترش سریع سهم بازار FTX در صنعت کریپتو برای سرمایه‌گذاران جذاب بود، اگرچه او نگران نبود ساختار رسمی در FTX و احتمال درگیری با صندوق سرمایه‌گذاری خواهر Alameda Research بود.

با این حال، هوانگ اظهار داشت که او و سایر سرمایه گذاران در پارادایم نگران بودند که Bankman-Fried ممکن است زمان بیشتری را به جای FTX روی Alameda صرف کرده باشد. این یک حواس پرتی به قیمت سرمایه گذاری پارادایم خواهد بود.

علاوه بر این، هوانگ اشاره کرد که نگرانی هایی وجود دارد که Alameda ممکن است از FTX درمان ترجیحی دریافت کند. اگر این نگرانی ها درست باشد، هوانگ گفت که می ترسد به شهرت آسیب وارد کند.

مرتبط با: او با هم اتاقی خود در دانشگاه، سام بنکمن-فرید، درباره خلأ 8 میلیارد دلاری FTX در زمین تنیس پارو صحبت کرد: مقاله

هوانگ گفت که توسط Bankman-Fried به این باور رسیده است که Alameda هیچ گونه رفتار ترجیحی توسط FTX ارائه نکرده است. در همان روز، گری وانگ یکی از بنیانگذاران FTX اظهار داشت که به Alameda اجازه دسترسی به جریان سرمایه تقریبا نامحدود از صرافی داده شد.

علاوه بر این، هوانگ گفت که از تجمیع وجوه ادعایی بین FTX و Alameda Research اطلاعی ندارد.

دادستان از هوانگ پرسید که اگر به او گفته می شد که صرافی از سپرده های مشتریان برای مقاصد سرمایه گذاری استفاده می کند، آیا تصمیم او برای سرمایه گذاری در FTX تغییر می کند یا خیر.

هوانگ پاسخ داد: بله. “به طور کلی درک می شود که سپرده های مشتری مقدس است.”

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید