پدر سام بنکمن-فرید، مادرش را به دعوای حقوقی FTX ایالات متحده می کشاند


شکایتی که در دادگاه ورشکستگی ارائه شد، ادعا می‌کرد که جوزف بنکمن باربارا فرید را پس از آن که نه پسرش و نه FTX US نگرانی‌های مربوط به حقوق سالانه 200000 دلاری او را برطرف نکرده‌اند، درگیر کرده است.

جوزف بنکمن، پدر سام بنکمن-فرید (SBF)، مدیر عامل سابق FTX، با شکایت از پسرش در مورد حقوقی که در دوران حضورش در FTX USA دریافت کرده بود، این موضوع را به یک ماجرای خانوادگی تبدیل کرد.

در پرونده ای در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه دلاور در 18 سپتامبر، بدهکاران FTX شکایتی را علیه بانکمن و باربارا فرید ارائه کردند و مدعی شدند که والدین SBF میلیون ها دلار را به دلیل دخالت در امور صرافی اختلاس کرده اند. طبق اسناد دادگاه، قرارداد بانکمن با FTX US پس از خروج از دانشکده حقوق استنفورد در دسامبر 2021، قرار بود حقوق سالانه 200000 دلار را فراهم کند.

با این حال، به نظر می‌رسد که بانکمن نسبت به شرایط قرارداد ابراز بی‌اطلاعی می‌کند و ادعا می‌کند که انتظار حقوق سالانه یک میلیون دلاری را برای FTX US و پسرش دارد. بانکمن در شکایت گفت:[p]من در این مورد با باربارا مشورت می کنم، که نشان می دهد مادر SBF ممکن است پسرش را متقاعد کند که تغییر حقوق را دنبال کند.

بر اساس این شکایت، “نفوذ بانکمن کار کرد”؛ سپس SBF به والدینش 10 میلیون دلار از Alameda، یک ملک 16.4 میلیون دلاری FTX Trading در باهاما، توانایی خرج حدود 90000 دلار در تجارت FTX در کشور جزیره و گزینه هایی برای خرید سهام شرکت داد. کوین تلگراف با تیم حقوقی نماینده بانکمن و فرید تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید در اسناد فاش شده می‌گوید: «من کاری را انجام دادم که فکر می‌کردم درست است».

شکایت بدهکاران آخرین مورد از یک سری پرونده های ورشکستگی مربوط به FTX و بسیاری از شرکت های تابعه آن بود که در نوامبر 2022 تشکیل شد. Bankman-Fried همچنین با 12 اتهام مواجه است که در دو دوره آزمایشی که قرار است در اکتبر 2023 و مارس 2024 آغاز شود، تقسیم خواهد شد.

از زمانی که یک قاضی فدرال وثیقه او را در ماه آگوست لغو کرد، بانکمن-فرید تا حد زیادی در بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین نگهداری می‌شود تا اینکه محاکمه‌اش در اکتبر آغاز شود. در 19 سپتامبر، هیئتی متشکل از سه قاضی، درخواست تجدیدنظر از تیم حقوقی SBF را شنیدند که به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و مسائل مربوط به اصلاحیه اول، درخواست کردند که مدیر عامل سابق FTX از زندان آزاد شود تا برای محاکمه آماده شود.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید