با شروع محاکمه، وکلای Sam Bankman-Fried بر عدم مصاحبه با کاربران FTX تاکید می کنند.


تیم حقوقی Sam Bankman-Fried از دادگاه خواست تا برخی از شاهدان را که در مورد اینکه چگونه FTX از دارایی های خود محافظت می کند شهادت داده اند، منع کند.

محاکمه جنایی مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried (SBF) در حال حاضر در نیویورک در حال انجام است و تیم حقوقی او درخواست هایی را برای جلوگیری از شهادت کاربران و سرمایه گذاران در بورس ارائه کرده است.

وکلای SBF در یک پرونده جداگانه در تاریخ 2 اکتبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک با درخواست دادستان ها برای پیش از محاکمه مخالفت کردند که از مشتریان و سرمایه گذاران FTX می خواستند در مورد اینکه چگونه معتقدند صرافی ارز دیجیتال مدیریت دارایی ها را انجام می دهد، شهادت دهند. آنها همچنین تلاش کردند تا شهادت یک کاربر سابق FTX – یک شهروند اوکراینی ناشناس – را با استفاده از “ویدیو زنده دو طرفه” مسدود کنند، تا حدی به دلایل متمم ششم.

در بایگانی مربوط به شهادت کاربر FTX آمده است: «تصمیم‌گیری در مورد اظهارات خاص شاهدان خاص در رابطه با درک فردی آنها از اظهارات خاص یا جنبه‌هایی از رابطه آنها با FTX یا آقای Bankman-Fried نمی‌تواند به صورت انتزاعی اتخاذ شود.

به گفته تیم حقوقی SBF، دادستان ها سعی داشتند با ممانعت از شاهدان مشابه پیشنهاد شده توسط دفاع در مورد درک آنها از نحوه مدیریت وجوه FTX، “به هر دو صورت” این کار را انجام دهند. وکلای مدافع این طرح را “پیش از موعد” خواندند و استدلال کردند که این موضوع یکی از موضوعاتی است که هیئت منصفه باید بررسی کند.

“[T]”به نظر می رسد دولت به دنبال شواهدی است که نشان دهد چگونه مشتریان (و سایر قربانیان بالقوه) فهمیدند که رابطه ای که آنها برای برقراری با FTX انتخاب کرده اند تنها در صورتی قابل قبول است که توسط دولت ارائه شود و در صورت ارائه توسط دفاع حذف شود.”

وکلا همچنین استدلال کردند که اجازه دادن به شاهد اوکراینی برای شهادت “ظاهراً به مشکلات و شرایط فردی ایجاد شده توسط حمله روسیه به اوکراین اشاره دارد” و “همدردی و خشم هیئت منصفه را برمی انگیزد.” ارتش روسیه در فوریه 2022 به اوکراین حمله کرد و از آن زمان بسیاری از مناطق این کشور با تهدید دائمی حمله مواجه شده اند که سفرهای بین المللی را دشوار کرده است.

وکلای دادگستری گفتند: «دادگاه‌ها به طور معمول شواهد مرتبطی را که ممکن است موجب همدردی اعضای هیئت منصفه شود که به واقعیت‌های پرونده مربوط نمی‌شود، حذف می‌کنند. “[T]تحت چه شرایطی [the Ukrainian user] او شهادت خواهد داد و دلیل غیبت او از دادگاه ضرر شخصی خواهد داشت. […] اعضای هیئت منصفه ناگزیر در مورد اینکه چرا یک شهروند اوکراینی (و شاهد دیگری) از طریق ویدئو شهادت داده اند، حدس می زنند، و واضح ترین پاسخ ها به طور قطع “همدردی هایی را که هیچ ارتباطی با ماهیت پرونده ندارد” برانگیخته خواهد شد.

مرتبط با: DOJ شاهدان را در محاکمه Bankman-Fried آماده می کند و مدیریت دارایی FTX را برجسته می کند

این درخواست‌ها پیش از انتخاب هیئت منصفه برای محاکمه جنایی بانکمن-فرید، که قرار است در شهر نیویورک آغاز شود، ثبت شد. در زمان انتشار، قاضی لوئیس کاپلان در حال بازجویی از اعضای بالقوه منصفه در مورد هر گونه اختلاف نظری بود که مانع از حضور آنها در محاکمه می شد که انتظار می رود تا ماه نوامبر ادامه یابد.

از زمانی که کاپلان وثیقه بانکمن-فرید را در ماه آگوست لغو کرد، مدیر عامل سابق FTX علیرغم تلاش‌های ناموفق متعدد وکلای او برای آزادی موقت او تا حد زیادی در زندان باقی مانده است. او با دو محاکمه جنایی در اکتبر 2023 و مارس 2024 روبرو است که در آن 12 اتهام مربوط به کلاهبرداری ادعایی در FTX و Alameda Research را بی گناه دانسته است.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید