Sam Bankman-Fried اطلاع از انتقال سپرده های FTX به بعد شمالی: گزارش را انکار می کند


دانیل ساسون، دستیار دادستان ایالات متحده از مدیر عامل سابق FTX در دادگاه به دلیل آگاهی وی از سپرده های کاربران FTX و حفظ سوابق ارتباطی بازجویی کرد.

Sam “SBF” Bankman-Fried که در دادگاه شهادت داد اما هیچ هیئت منصفه ای در پرونده جنایی وجود نداشت، با سوالاتی از سوی دادستان هایی روبرو شد که مدیر عامل سابق FTX را در مورد استفاده ادعایی وی از سرمایه مشتری برای سرمایه گذاری از طریق Alameda Research تحت فشار قرار دادند.

بر اساس گزارش های یک دادگاه نیویورک در 26 اکتبر، Bankman-Fried تکذیب کرد دانستن اینکه چرا صرافی کریپتو FTX شروع به انتقال وجوه کاربران از یک حساب بانکی در Alameda به شرکتی به نام North Dimension کرد، یک “نهاد سایه” که گفته می شود برای پولشویی استفاده می شود. SBF پیشنهاد کرد که بانک‌ها ممکن است با اجتناب از صندوق‌های پوشش ریسک وابسته به رمزارز معروف مانند Alameda، راحت‌تر با North Dimension باشند.

گزارش شده است که Bankman-Fried گفته است که علاقه چندانی به North Dimension ندارد، اما بحث با حسابرسان درباره وجوه کاربران FTX که به سازمان و همچنین Alameda می رود را به یاد نمی آورد.

«باید بگویم که من وکیل نیستم، فقط سعی می کنم بر اساس خاطراتم جواب بدهم. […] در این مورد [at] در FTX، برخی از مشتریان فکر می کردند که حساب ها به Alameda ارسال می شود.

شهادت SBF، که در یک محاکمه بدون هیئت منصفه ارائه شد، یکی از آخرین ارائه‌های تیم دفاعی بود که شامل وکلا مارک کوهن و کریستین اوردل بود. تحت بازجویی از وکلایش، او شهادت داد که معتقد است دریافت سپرده های FTX از طریق Alameda Research قانونی است. در همان زمان، دادستان در مورد نقش او در حفظ اسناد و ارتباطات در FTX و Alameda پرسیدند.

“[T]در مورد شهادت SBF تاکنون، قاضی کاپلان گفت: “شاهد روش جالبی برای پاسخ دادن به سوالات دارد.”

مرتبط با: وکیل به قاضی گفت که سام بنکمن-فرید علیه اتهامات دولت شهادت داد

محاکمه جنایی که در 3 اکتبر پس از ماه ها آماده سازی آغاز شد، احتمالاً در هفت روز آینده پس از شهادت بانکمن-فرید و سخنان پایانی هر دو طرف به پایان می رسد. بانکمن-فرید ممکن است با هفت اتهام در پرونده فعلی روبرو شود، اما انتظار می رود در دومین جلسه دادرسی در مارس 2024 به پنج مورد دیگر رسیدگی شود.

مجله: زندگی سام بنکمن-فرید در زندان، آشفتگی تورنادو کش و نهنگ 3 میلیارد دلاری بیت کوین: هادلرز دایجست، 20 تا 26 اوت
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید