سام بنکمن-فرید از وکیل FTX می‌خواهد تا برای خلأ 8 میلیارد دلاری استدلال قانونی کند


به گفته Can Sun، مشاور عمومی سابق FTX، بانکمن-فرید «اصلاً تعجب نکرد» که میلیاردها دلار گم شده است.

بر اساس شهادت سان در دادگاه در 19 اکتبر، سام بنکمن-فرید به Can Sun، مشاور عمومی سابق FTX دستور داد تا هر گونه توضیح قانونی برای حفره 8 میلیارد دلاری در کتاب های Alameda Research “پیدا کند”.

سان از ژاپن پرواز کرد تا در این پرونده در حال انجام به عنوان بخشی از یک توافق غیرقانونی با وزارت دادگستری ایالات متحده شهادت دهد. سان در بیانیه خود توضیح داد که پس از دریافت صفحه گسترده ای که بدهی را در 7 نوامبر نشان می دهد، از کسری میلیارد دلاری بین دو شرکت مطلع شده است. او به هیئت منصفه گفت: من شوکه شدم.

مدیر دارایی Apollo Capital برنامه ریزی کرده بود که صفحه گسترده را به دست آورد زیرا FTX به دنبال جمع آوری سرمایه های جدید در طول “بحران نقدینگی” در اوایل نوامبر بود. در پاسخ به تحقیقات آپولو در مورد حفره 8 میلیارد دلاری، Bankman-Fried از Sun خواست تا “توجیه قانونی پیدا کند”.

سان در بیانیه خود اعتراف کرد که در حال بررسی برخی از گزینه های قانونی است. اینها شامل کارمزد عدم فعالیت و نقدینگی وثیقه در طول رکود بازار بود، اما مبالغ گمشده آنقدر زیاد بود که نمی‌توان نادیده گرفت. علاوه بر این، شرایط خدمات FTX به وضوح بیان کرد که وجوه فقط به کاربران تعلق دارد:

«هیچ یک از دارایی‌های دیجیتال موجود در حساب شما متعلق به FTX Trading نیست یا ممکن است به آن قرض داده شود یا به آن قرض داده شود. FTX Trading حساب های کاربران دارایی های دیجیتال را به عنوان متعلق به FTX Trading نشان نمی دهد یا با آنها رفتار نمی کند.

سان خاطرنشان کرد که بنکمن-فرید از این وضعیت “اصلا شگفت زده نشد”، در حالی که مدیر مهندسی سابق نیشاد سینگ “خاکستری بود که انگار روحش را از او گرفته اند.”

بعداً در همان روز، سان از سینگ در مورد خط اعتباری 65 میلیارد دلاری Alameda با FTX مطلع شد. یک سال پس از ورود به بورس، روز بعد استعفا داد.

سان به هیئت منصفه گفت که در طول مدت حضورش در شرکت به تضمین های بانکمن-فرید مبنی بر تخصیص بودجه برای تهیه اسناد قانونی برای FTX و پاسخ به سؤالات تنظیم کننده ها تکیه کرده است. “من هرگز چنین چیزی را تایید نمی کنم.”

در مورد Sam Bankman-Fried چه اتفاقی می افتد؟

شهادت سان بخشی از یک هفته شلوغ در پرونده Bankman-Fried بود که در آن 9 شاهد جزئیات ماه های قبل از سقوط FTX را به اشتراک گذاشتند.

انتظار می رود که دادستان پس از شهادت دو شاهد آخر، رسیدگی به پرونده را در 26 اکتبر به تعویق بیندازند. با این حال، دفاعیات بانکمن-فرید هنوز تایید نکرده است که آیا شکایت خواهد کرد یا خیر.

Bankman-Fried به هفت فقره کلاهبرداری و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری علیه مشتریان و سرمایه گذاران FTX متهم است. اگر مجرم شناخته شود، مجازات ممکن است تا 115 سال زندان باشد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید