بنا بر گزارش ها، توسعه دهندگان Safereum توکن بومی را باز کرده و استخراج کرده اند، بیم آن می رود که فرش کشیده شود.


به گفته تحلیلگران امنیت بلاک چین، توسعه دهندگان پروژه Safereum به طور ناگهانی بیش از 700 ETH از ارزش توکن اصلی خود را فروختند که باعث شد قیمت SAFEREUM بیش از 90 درصد کاهش یابد.

جامعه کریپتو پس از مشاهده حجم عظیمی از نقدینگی که از پروژه ارزهای دیجیتال Safereum برداشته شد، تنها چند ساعت پس از تکمیل جمع‌آوری سرمایه عظیم 600000 دلاری توسط تیمش، شروع به ترس از بدترین وضعیت کرد.

به گفته شرکت امنیتی بلاک چین CertiK و دیگر تحلیلگران، توسعه دهندگان Safereum عرضه توکن را با استفاده از آدرس توزیع توکن “safereum.eth” باز کرده و دارایی های 600 اتر (ETH) را از بین بردند. توکن Safereum (SAFEREUM) بیش از 94٪ کاهش یافته است.

به اصطلاح فرش کشی پس از آن انجام شد که تیم تقریباً 600000 دلار جمع آوری کمک مالی برای یک توکن مشتق به نام “Safepad” انجام داد. به نظر می رسد که این وجوه بخشی از کل مبلغ سرقت شده تقریباً 720 ETH، به ارزش 1.27 میلیون دلار در قیمت های فعلی را تشکیل می دهند.

CertiK خاطرنشان کرد که وجوه غیرقانونی از آن زمان از طریق تعدادی کیف پول توزیع شده است و روند نظارت را پیچیده تر می کند.

رسمی Safereum حساب کاربری در X (توئیتر سابق) نیز حذف شد.

در زمان انتشار، SAFEREUM با قیمت 0.0000008 دلار معامله می شود که 94.1 درصد نسبت به 0.000014 دلاری که قبل از کلاهبرداری ادعایی خروج با آن معامله می شد، 94.1 درصد کاهش یافته است.

قیمت توکن Safereum بیش از 95 درصد پس از اینکه توسعه دهندگان ادعا کردند پروژه را تقلب کردند، کاهش یافت. منبع: CoinMarketCap

مرتبط با: پروژه بازی Web3 ظاهراً بازیگرانی را استخدام کرد تا در کلاهبرداری خروج 1.6 میلیون دلاری به عنوان مدیران ظاهر شوند.

تاجر NFT با نام مستعار Died.eth کلاهبرداری Safereum را یکی از “دیوانه‌کننده‌ترین” فرش‌کشی‌هایی توصیف کرد که تا به حال شاهد آن بوده‌اند.

آنها در پستی خطاب به 12600 دنبال کننده خود در X نوشتند: “Safereum/Safepad دیوانه ترین فرشی را که تا به حال دیده ام، شکست، پس از تکمیل پیش فروش قاب 700e، بیش از 600 کیس و جعبه را برای یک نسخه نهایی دور انداختند.”

در همین حال، بسیاری از اینفلوئنسرها با نام مشخص شد که آنها ظاهراً در ترویج پروژه Safereum نقش داشته اند.

کارآگاه بلاک چین ZachXBT به طور خاص به یک کاربر با نام مستعار معروف به ProTheDoge به دلیل نقشش به عنوان حامی رسمی پروژه کلاهبرداری اشاره کرد و خاطرنشان کرد که این اولین باری نیست که کاربر در راه بررسی دقیق انجام نمی دهد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید