85 درصد از برداشت ارزهای دیجیتال در سه ماهه سوم هیچ حسابرسی گزارش نشده است: هک


به گفته حسابرس امنیت بلاک چین، Hacken، قالی‌کشی ارز دیجیتال یکی از ساده‌ترین کلاهبرداری‌هایی است که می‌توان از آن جلوگیری کرد.

بر اساس گزارشی جدید، شناسایی کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاران چندان دشوار نیست، زیرا اکثر این کلاهبرداری ها اغلب دارای ویژگی های متمایز و قابل مشاهده هستند.

حسابرس امنیت بلاک چین، Hacken، آخرین گزارش تحلیل امنیتی خود را در 25 اکتبر منتشر کرد، با هدف شناسایی روند حملات کریپتو در سه ماهه سوم و ارزیابی نحوه رویکرد پروژه های تحت تأثیر به امنیت.

این گزارش توجه ویژه‌ای به قالی‌کشی داشت، نوعی کلاهبرداری خروجی که زمانی رخ می‌دهد که یک تیم توکن‌های پروژه را قبل از برداشت ناگهانی نقدینگی پمپ می‌کند. بر اساس گزارش هکن، حملات کریپتو rug بیشترین میزان سوء استفاده در کریپتوها را به خود اختصاص داده اند و بیش از 65 درصد از کل هک ها را در سه ماهه سوم سال 2023 تشکیل می دهند.

حملات ارزهای دیجیتال بر اساس نوع در سه ماهه سوم سال 2023. منبع: هکن

دلیل وجود تعداد زیادی قالی کش در بازار این است که ایجاد چنین طرح هایی آسان است. در این گزارش آمده است: «کلاهبرداران سریالی از کارخانه‌های توکن استفاده می‌کنند که رفتار مشابهی را برای تولید توکن‌های جعلی در مقیاس انبوه نشان می‌دهند.

هاکن با ارائه نکاتی در مورد چنین کلاهبرداری هایی بر اساس مشاهدات سه ماهه سوم خود، گفت: علیرغم شیوع بالای آنها، قالی کشی با ارزهای دیجیتال “یکی از ساده ترین کلاهبرداری ها برای پیشگیری است.”

به گفته هکن، یکی از مهم‌ترین راه‌های ارزیابی پروژه، بررسی وجود ممیزی شخص ثالث مستقل است. تنها 12 فصل از 78 فصل سوم بررسی شده توسط Hacken گزارش داده اند که “هر نوع حسابرسی” را تکمیل کرده اند.

با این حال، هکن گفت، حتی اگر یک پروژه رمزنگاری کنترل را فراهم کند، کاربران باید مراقب باشند که آنها را به درستی کنترل کنند:

پروژه ممکن است ممیزی را پشت سر بگذارد و گزارش حسابرسی دریافت کند، اما ممکن است امتیاز آن پایین باشد. با این حال، کاربران این موضوع را نادیده می گیرند و این را کافی می دانند که پروژه ممیزی شده است.

به گفته Dyma Budorin، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Hacken، سرمایه گذاران اغلب به دلیل عواملی مانند ترس از دست دادن (FOMO) علائم قرمز مانند عدم کنترل و سایر مسائل را نادیده می گیرند. مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که صنعت شاهد داستان های موفقیت آمیزی با memecoin هایی مانند Pepe (PEPE) و Shiba Inu (SHIB) بوده است، جایی که 100 دلار ناشی از کنجکاوی منجر به سود قابل توجهی شد، بنابراین مردم امیدوارند که این تاریخ تکرار شود.

مرتبط با: بنا بر گزارش ها، توسعه دهندگان Safereum توکن بومی را باز کرده و استخراج کرده اند، بیم آن می رود که فرش کشیده شود.

بودورین گفت: «میل به دستیابی به بازده قابل توجه در مدت زمان کوتاه اغلب باعث می‌شود که افراد پرچم قرمز را از دست بدهند و به طور ناگهانی وارد سرمایه‌گذاری شوند.

کلاهبرداران به خوبی از این موضوع آگاه هستند و در تقلید از پروژه های موفق بسیار خوب هستند. […] کلاهبرداران اغلب در مورد پروژه های موفق صحبت می کنند و FOMO را روی فرصت بزرگ بعدی متمرکز می کنند.

مدیر عامل Hacken همچنین تاکید کرد که فرآیند سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال “یک فرآیند ساده برای بسیاری از کاربران” است و به “فقط چند کلیک” نیاز دارد. به گفته مدیر، این واقعیت همچنین می تواند منجر به تصمیم گیری تکانشی شود.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید