رونالدینیو در تحقیقات مربوط به کلاهبرداری رمزارز، در خطر دستگیری احتمالی در برزیل، شهادت نمی دهد


تحقیقات حول محور شرکت رونالدینیو ’18kRonaldinho’ است که به مشتریان خود بیش از 2 درصد سود روزانه از طریق سرمایه گذاری در رمزارزها را وعده می دهد.

رونالدینیو گائوچو، ستاره فوتبال برزیل ممکن است توسط مقامات بازداشت شود تا در مورد تحقیقات کلاهبرداری رمزارز در برزیل شهادت دهد. بر اساس گزارش رسانه های محلی، رونالدینیو به دلیل تحقیق در مورد یک شرکت هرمی که ادعا می شود با یکی از شرکت های او مرتبط است، نتوانست در کنگره این کشور حاضر شود.

ستاره سابق پاری سن ژرمن، اف سی بارسلونا و آث میلان به دلیل شرایط نامساعد جوی و نادیده گرفتن احضاریه برای بار دوم نتوانست در جلسه استماع کنگره در 24 آگوست شهادت دهد. به گفته اورئو ریبیرو، عضو کنگره، او فرصت دیگری برای شهادت در 31 اوت خواهد داشت. اگر رونالدینیو در جلسه دادگاه حاضر نشود، مجریان قانون می توانند او را به کمیته معرفی کنند.

طبق قوانین برزیل، شاهدانی که به کنگره احضار می شوند وظیفه دارند این کار را انجام دهند. شاهدانی که از احضاریه پیروی نمی کنند ممکن است جریمه شوند و توسط پلیس به زور به کنگره معرفی شوند.

تحقیقات حول محور ابتکار رونالدینیو ’18kRonaldinho’ می چرخد. ظاهراً این شرکت از طریق سرمایه‌گذاری‌های کریپتو به مشتریان وعده داده است که روزانه بیش از ۲ درصد بازدهی داشته باشد. شکایتی علیه این شرکت تشکیل شد که بیش از 61 میلیون دلار غرامت به دلیل عدم استرداد سود مذکور را طلب کرد. این پرونده اکنون بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد کلاهبرداری های رمزنگاری شده در کشور است.

تیم حقوقی رونالدینیو استدلال می کند که او صرفا “سفیر” شرکت است، بنابراین یکی دیگر از قربانیان کلاهبرداری ادعایی است. به گفته آنها، تصویر و نام او به طور غیرقانونی برای فریب مشتریان احتمالی بدون مجوز مناسب مورد استفاده قرار گرفته است. تجارت رمزنگاری رونالدینیو همچنین شامل مجموعه ای از توکن های غیرقابل تغییر (NFT) است که با همکاری INFLUXO در سال 2021 راه اندازی شد.

در سال 2020، رونالدینیو و برادرش، روبرتو دی آسیس، در پاراگوئه به دلیل ورود به کشور با پاسپورت های جعلی و گذراندن بیش از 170 روز در پشت میله های زندان دستگیر شدند. Assis همچنین در تحقیقات جاری ارزهای دیجیتال شرکت دارد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: چگونه افراد باهوش روی ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند؟ برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *