یک مقام سابق SEC می‌گوید تصمیم ریپل از جنبه‌های مختلف مشکل‌ساز است


به گفته جان رید استارک، وکیل سابق بخش اجرای SEC، تصمیم به نفع آزمایشگاه ریپل “در زمینه متزلزل” است.

جان رید استارک، افسر سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تحلیلی در لینکدین علیه تصمیم اخیر در مورد پرونده آزمایشگاه ریپل صحبت کرد و این تصمیم را «در چند جبهه مشکل‌ساز» خواند.

استارک تصمیم قاضی آنالیسا تورس در 13 ژوئیه را با بررسی دلایلی که SEC در دادخواستی که توسط SEC در سال 2020 با ادعای اینکه توکن XRP (XRP) این شرکت یک امنیت است، به نفع ریپل رای داده است، لغو کرد.

حکم قاضی تورس بیان می‌کند که توکن XRP زمانی که به سرمایه‌گذاران نهادی فروخته می‌شود یک امنیت است، اما یک «فروش برنامه‌ای» نیست. [public sales] و «سایر انواع فروش»، مانند توزیع توکن به کارکنان. ریپل همچنین به دلیل نقض ادعایی با جریمه و همچنین فسخ برای سرمایه گذاران نهادی که مجموعاً فروش آنها 720 میلیون دلار بوده است، مواجه است.

در این حکم، قاضی تورس استدلال کرد که در حالی که سرمایه گذاران نهادی “به طور منطقی انتظار دارند که ریپل از سرمایه حاصل از فروش خود برای بهبود اکوسیستم XRP و در نتیجه افزایش قیمت XRP استفاده کند، سرمایه گذارانی که از صرافی ها برای خرید توکن های XRP استفاده می کنند “به طور منطقی انتظار مشابهی ندارند. “

برای استارک، این تصمیم یک “طبقه تبعیض آمیز از اوراق بهادار” را بر اساس پیچیدگی سرمایه گذار در خرید توکن ایجاد می کند.

“تصمیم ریپل استدلال می کند که یک نشانه دقیق گاهی اوقات می تواند یک اوراق بهادار باشد، اما گاهی اوقات نه. هر چه نادانی و کوری عمدی برای سرمایه گذاران خرد بیشتر باشد، سرمایه گذاران خرد حمایت کمتری خواهند داشت. و افشای کمتری در مورد توکن انجام می شود. و سپس مسئولیت کمتری برای صادرکننده توکن است. این نمی تواند درست باشد.”

استارک همچنین خاطرنشان می کند که به نظر می رسد این استدلال مخالف اصول حمایت از سرمایه گذار است، که بیان می کند سطح حمایت سرمایه گذار نباید تحت تأثیر خواندن مطالب مربوط به خرید دارایی قرار گیرد. “قوانین اوراق بهادار به طور خاص برای حمایت از سرمایه گذاران فردی طراحی شده اند، بر اساس این ایده که آنها نمی توانند از خود دفاع کنند. […]. استارک گفت: تصمیم ریپل این دیدگاه را باطل می کند.

به نظر استارک، که بیش از 18 سال به عنوان وکیل در بخش اجرای SEC خدمت کرده است، “این تصمیم در زمینه متزلزل است، احتمالا (و بالغ) برای تجدید نظر است، و احتمالا رد خواهد شد.”

نتیجه: سهام همیشه سهام است – نمی تواند به “غیر سهام” تبدیل شود. به نظر من، SEC نسبت به تصمیم ریپل در مدار دوم تجدید نظر خواهد کرد و احکام دادگاه ناحیه 2 در مورد “برنامه ای” و “فروش های دیگر” را لغو خواهد کرد. “گفت.

تصمیم قاضی تورس توسط جامعه کریپتو و ریپل به عنوان یک پیروزی مورد استقبال قرار گرفت. براد گارلینگ هاوس، مدیر عامل این شرکت، در مصاحبه اخیر خود گفت که SEC ممکن است قبل از اینکه فرصتی برای تجدید نظر در مورد تصمیم داشته باشد، با یک پروسه طولانی مواجه شود. علاوه بر این، گارلینگ هاوس تصمیم فروش شرکت را “کوچکترین بخش” از شکایت توصیف کرد و گفت که درخواست تجدید نظر SEC علیه تصمیم خرده فروشی تنها از تصمیم تورس پشتیبانی می کند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *