Ripple CTO به دنبال اجماع جامعه برای پذیرش ویژگی XRPL AMM است


شوارتز اظهار داشت که اگر اکثریت از این تغییر حمایت کنند، این تغییرات می تواند در کمتر از دو هفته اجرا شود.

دیوید شوارتز، مدیر فنی ریپل (CTO) از اعتبار سنجی XRP Ledger (XRPL) برای پشتیبانی از ویژگی بازارساز خودکار (AMM) حمایت کرد، اما تنها در صورتی که در جامعه اتفاق نظر وجود داشته باشد.

در X (توئیتر سابق)، مدیر ارشد فناوری ریپل آغاز شده بحث در مورد ویژگی AMM XRPL. شوارتز در پست اولیه خود از AMM ها به عنوان یک نوآوری جذاب در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) یاد کرد که در حال افزایش است و برای جزئیات بیشتر سوالاتی را به دنبال دارد.

XRP Ledger یک دفتر کل غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک چین است که به ارز دیجیتال XRP قدرت می دهد. این به دلیل سرعت و مقیاس پذیری خود شناخته شده است و آن را برای انواع برنامه های مالی، از جمله پرداخت های برون مرزی و حواله ها مناسب می کند.

شوارتز در پاسخ به سوال یکی از اعضای انجمن در مورد جدول زمانی برای فعال شدن AMM ها در XRPL پس از رأی گیری حاکمیتی، اظهار داشت که اگر اکثریت از این تغییر حمایت کنند، تغییرات می تواند در کمتر از دو هفته اجرا شود.

شوارتز با توجه به اهمیت آرای اکثریت، تاکید کرد که تا آنجا که می‌داند، در حال حاضر هیچ تاییدکننده‌ای این رای را تایید نکرده است. معرفی ویژگی AMM با انتشار نسخه 1.12.0 متلاطم همراه شد که ویژگی بالقوه Clawback را نیز به همراه داشت. این افزودن AMM به معرفی یک موتور معاملاتی جدید محدود نمی شود. همچنین ادغام با XRPL DEX را فراهم می کند.

علیرغم اهمیتی که به این ویژگی داده شده، شوارتز به تایید کنندگان توصیه کرد که برای ترویج این تغییرات رای مستقل ندهند. در عوض، او تاکید کرد که “اجتماع ابتدا باید به یک اجماع دست یابند، و سپس اعتبار دهندگان باید با اکثریت قاطع رأی مثبت بدهند، پس از اینکه متوجه شدند جامعه موافق است و تعداد کافی گره از ویرایش پشتیبانی می کنند.”

دیوید شوارتز علاوه بر نقش مهمش در اکوسیستم ریپل، به خاطر مقالات آموزنده و تعهدش به حمایت از تمرکززدایی نیز شهرت دارد.

مرتبط با: پس از رد درخواست تجدیدنظر SEC، وکلا در مورد پرونده ریپل با هم بحث می کنند

اخیرا او حذف شده سوء تفاهم در مورد ویژگی Clawback که اغلب به عنوان یک نفوذ در کاربران XRPL دیده می شود. او توضیح داد که هدف از ویژگی Clawback محافظت از توسعه دهندگان در برابر مسئولیت های قانونی احتمالی در اکوسیستم است. شوارتز به طور مداوم از XRPL برای حرکت رو به جلو حمایت کرده و در مورد موضع خود صریح بوده است.

مجله: جان دیتون وکیل Pro-XRP ’10 برابر بیت کوین بیشتر، 4 برابر بیشتر ETH’: سالن شعله
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید