مدیر ارشد فناوری Ripple از چارلز هاسکینسون به دلیل “نپوتیسم” ETH SEC انتقاد می کند.


جامعه ریپل و بنیانگذار کاردانو بر سر تعریف فساد در زمینه رسوایی ETHgate با هم درگیر شدند.

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری Ripple، نظرات بنیانگذار Cardano را در مورد دلایل احتمالی پشت تصمیم تنظیم کننده های ایالات متحده مبنی بر اینکه اتر (ETH) یک امنیت نیست، رد کرد.

بنیانگذار Cardano، چارلز هاسکینسون، در جلسه AMA در 8 اکتبر به نظریه بسیار مورد بحث ETHgate پرداخت و استدلال کرد که اقدامات دولت به فساد مرتبط نیست.

ETHgate یک تئوری توطئه است که ادعا می کند اتریوم مجوز رایگان از تنظیم کننده های ایالات متحده، به ویژه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دریافت کرده است، که سال ها موضع خود را مبنی بر اینکه ETH یک اوراق بهادار نیست، تکرار کرده است.

علیرغم اینکه ویلیام هینمن، مدیر SEC در سال 2018 اتر را به عنوان یک امنیت تعریف نکرد، تنظیم کننده های ایالات متحده برای تعیین وضعیت سایر ارزهای رمزنگاری شده، از جمله XRP (XRP) با مشکل مواجه شده اند و موانع قابل توجهی برای پذیرش آنها ایجاد کرده است.

به گفته هاسکینسون، پیش‌نویس سخنرانی‌های هینمن در مورد وضعیت نظارتی اتریوم، که در ژوئن 2023 منتشر شد، نشان‌دهنده خویشاوندگرایی است، نه فساد.

هاسکینسون که در AMA صحبت می کرد، گفت: “هیچ یک از این فعالیت ها به فساد منجر نمی شود، فقط خودخواهانه است” و افزود: “این روشی است که اینترنت کار می کند و در حال حاضر نمی توان آن را رفع کرد.”

بنیانگذار کاردانو تاکید کرد که هیچ مدرکی وجود ندارد که چیزی غیر از خویشاوندی از سوی SEC را ثابت کند. «چه مدرکی برای این موضوع دارید؟ ایمیل ها کجاست؟ جلسات کجاست؟» هاسکینسون پرسید. او همچنین استدلال کرد که XRP به مشتریان مختلف خدمات می دهد، حتی قراردادهای هوشمند ندارد و مدل تجاری کاملاً متفاوتی دارد. اضافه:

آیا این همچنین کل هدف شما از حذف اتریوم به عنوان یک امنیت را کاهش نمی دهد؟ آیا از وقوع XRP می ترسید؟ آیا شما واقعا این را باور دارید؟ اگر این کار را بکنید، در کتاب من یک دیوانه هستید.”

اظهارات جدید هاسکینسون در مورد ETHgate واکنش سریع جامعه XRP، به ویژه مدیرانی مانند XRP CTO Schwartz را برانگیخت. جامعه XRP به طور خاص با هاسکینسون بر سر تعریف فساد درگیر شد.

شوارتز در 12 اکتبر در X (توئیتر سابق) نوشت: «من استدلال می‌کنم که یک بازیگر دولتی که در رابطه با منافع شخصی خود و دوستانش در رابطه با خویشاوند گرایی شرکت می‌کند، فاسد است.

یکی از نظر دهندگان در مورد X خاطرنشان کرد: “بنابراین گفتن کلمه “فساد” به شیوه ای بسیار مؤدبانه، “نپوتیسم” است.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید، بنیانگذار کاردانو، می گوید که او دقیقاً مانند برنی مدوف است

برخی از اعضای انجمن همچنین حدس می زنند که سؤالات هاسکینسون در مورد شواهد ETHgate ممکن است با ادعای او مرتبط باشد که او چیزهای زیادی برای پنهان کردن در مورد روزهای اولیه خود در اتریوم دارد.

هاسکینسون علاوه بر نقشش در کاردانو، یکی از هشت بنیانگذار اتریوم در کنار ویتالیک بوترین است و حتی برای مدت کوتاهی بین سال‌های 2013 تا 2014 به عنوان مدیرعامل اتریوم خدمت کرده است. به دنبال اختلاف نظر عمومی بین بنیانگذاران، هاسکینسون اتریوم را ترک کرد. Cardano را در اواخر سال 2014 عرضه خواهد کرد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید