رئیس سابق CFTC، حکم دادگاه ریپل باعث می‌شود که مقررات «قانع‌کننده‌تر و فوری‌تر» شود


رئیس سابق CFTC، تیموتی مساد، گفت که بعید می‌داند که SEC و CFTC الگوهای خود را برای پیگیری پرونده‌های اجرایی با وجود حکم اخیر به نفع XRP تغییر دهند.

تیموتی مساد، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC)، گفت که تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) – دادگاه ریپل ممکن است بر نحوه مدیریت کسب‌وکارها و قانون‌گذاران ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد، اما درخواست برای شفافیت نظارتی همچنان ادامه دارد. یکسان.

در مقاله‌ای که در 7 ژوئیه در وال استریت ژورنال منتشر شد، مساد و رئیس سابق SEC، جی کلیتون، پیشنهاد کردند که شکایت‌های مطرح شده توسط SEC و CFTC علیه شرکت‌های رمزنگاری “بعید است که به سرعت بهبود قابل توجهی در حمایت از سرمایه‌گذاران و یکپارچگی بازار ایجاد کند.” این اظهارات در برابر یک قاضی فدرال در پرونده SEC v Ripple مطرح شد، که با این استدلال که توکن XRP یک امنیت نیست، حکمی به نفع شرکت بلاک چین صادر کرد.

مساد در صحبت با Cointelegraph در 17 ژوئیه استدلال کرد که حکم دادگاه لزوماً دامنه آزمون Howie را محدود نمی کند، استانداردی که SEC با آن یک اوراق بهادار را تعریف می کند، زیرا قاضی “به طور منطقی از سرمایه گذاران نهادی انتظار دارد که از ریپل استفاده کنند.” سرمایه ای که از فروش خود برای بهبود اکوسیستم XRP و در نتیجه افزایش قیمت XRP دریافت می کند. رئیس سابق CFTC گفت که با توجه به هرگونه مشکل احتمالی در مورد دارایی های ریپل، SEC می تواند نسبت به تصمیم قاضی تجدید نظر کند یا قانونگذاران می توانند وارد عمل شوند.

رئیس سابق CFTC گفت: «این به وضوح نشان می‌دهد که ما نمی‌توانیم یک چارچوب قانونی رمزنگاری را تنها از طریق اجرا ایجاد کنیم.

مساد افزود که فکر می کند تعداد پرونده های اجرایی تشکیل شده توسط SEC یا CFTC بعید است کاهش یابد، حتی اگر به نظر می رسد که XRP را حذف کند. او پیشنهاد کرد که دو تنظیم کننده باید با یکدیگر همکاری کنند تا استانداردهای رمزنگاری را با هدف ارائه حمایت از سرمایه گذار و بازار، چه به طور مستقیم یا از طریق یک نهاد خود تنظیم کننده، توسعه دهند.

مرتبط با: یک مقام سابق SEC می‌گوید تصمیم ریپل از جنبه‌های مختلف مشکل‌ساز است

به گفته رئیس سابق CFTC، این پرونده ممکن است انگیزه ای برای برخی از قانونگذاران ایالات متحده باشد که مایل به بررسی قوانینی نیستند که قبلاً بر این حوزه تأثیر گذاشته است. نمایندگان کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در حال حاضر در حال بررسی پیش نویس لایحه ساختار بازار هستند و سناتورهای سینتیا لومیس و کریستن گیلیبرند این قانون را در 12 ژوئیه با هدف ایجاد یک چارچوب نظارتی جامع برای دارایی های دیجیتال مجدداً تصویب کردند.

“[The Ripple ruling] این استدلال ما را قانع‌کننده‌تر و مبرم‌تر کرده است، به این معنی که نمی‌توانیم برای دستیابی به استانداردهای حمایت از سرمایه‌گذاران تنها به تحریم‌ها تکیه کنیم.»

مسد در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما از سال 2014 تا 2017 به عنوان رئیس CFTC فعالیت می کرد. پیش از این، رگولاتورها یک صندوق نقدی مبادله بیت کوین (BTC) را تصویب کردند و یک ارز دیجیتال بانک مرکزی را برای پرداخت در ایالات متحده آزاد کردند و به نفع شفافیت مقرراتی با ادامه رشد فضای کریپتو صحبت کردند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *