ریپل برای مجوز کریپتو در بریتانیا درخواست داده است


ریپل پس از پیروزی نسبی خود در برابر SEC ایالات متحده، برای ثبت نام به عنوان یک شرکت دارایی رمزنگاری در اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) درخواست داده است.

یکی از سخنگویان شرکت به کوین تلگراف گفت که پروتکل پرداخت ریپل اخیرا برای ثبت نام به عنوان یک شرکت دارایی رمزنگاری در اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) درخواست داده است. این شرکت همچنین به دنبال کسب مجوز پرداخت در ایرلند به عنوان بخشی از سرمایه گذاری عمده خود در منطقه است.

این رکورد پس از برد جزئی ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد طبقه بندی توکن XRP (XRP) به عنوان یک اوراق بهادار ثبت شد. این تصمیم که توسط ریپل و جامعه گسترده‌تر ارزهای دیجیتال به عنوان یک برد تلقی می‌شود، زمانی که توکن XRP به سرمایه‌گذاران نهادی فروخته می‌شود، به عنوان یک امنیت تلقی می‌شود، اما نه به سرمایه‌گذاران خرد. این پرونده هنوز برای تجدید نظر توسط SEC باز است.

در میان موجی از اقدامات اجرایی در ایالات متحده توسط SEC، تعداد بیشتری از شرکت‌های رمزنگاری به دنبال شفافیت مقرراتی و محیط تجاری حمایت‌کننده از بریتانیا هستند.

اخیراً، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz (A16z) اولین دفتر جدید خود را در خارج از ایالات متحده در لندن، پس از «ماه‌ها بحث سازنده» با سیاست‌گذاران و FCA اعلام کرد و دلیل اصلی توسعه خارج از کشور را «محیط تجاری قابل پیش‌بینی» عنوان کرد.

چندین قانون در پارلمان بریتانیا به تصویب رسیده است که هدف آن ایجاد یک محیط کنترل شده رمزنگاری در بریتانیا است. در ماه ژوئن، لایحه‌ای برای معرفی ارزهای دیجیتال تحت قوانین مشابهی که در مورد دارایی‌های سنتی اعمال می‌شود، پس از دریافت موافقت سلطنتی پادشاه چارلز به قانون تبدیل شد. قانون جدید به خزانه‌داری، اداره رفتار مالی (FCA)، بانک انگلستان و تنظیم‌کننده سیستم‌های پرداخت این اختیار را می‌دهد تا مقرراتی را برای کسب‌وکارهای رمزنگاری تنظیم و اجرا کنند.

در یکی دیگر از تحولات اخیر، قانونگذاران در مجلس علیا درباره لایحه ای بحث کردند که به دنبال افزایش توانایی مقامات برای هدف قرار دادن ارزهای دیجیتال مورد استفاده برای مقاصد غیرقانونی است. این لایحه شامل مقرراتی برای مقامات است که انعطاف بیشتری در مصادره و بازیابی دارایی های رمزنگاری داشته باشند.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *