پس از شکایت کاربران از کلاهبرداری تأیید جعلی، لغو قابلیت جدیدی را اضافه می کند


کلاهبرداران با متقاعد کردن کاربران به لغو تاییدیه های جعلی، راه جدیدی برای ساخت رمزارز پیدا کرده اند.

پلتفرم مدیریت تایید Revoke راه حلی را منتشر کرده است که هدف آن کاهش یک کلاهبرداری رمزنگاری جدید است که شامل به دام انداختن کاربران کریپتو برای لغو “تأییدات جعلی” و سپس جذب آنها با کارمزد تراکنش های بسیار زیاد است.

در 9 ژوئیه، Revoke.cash اعلام کرد که گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده تراکنش‌های تایید ناشناخته در تاریخچه تراکنش‌های خود دریافت کرده است.

در واقعیت، کلاهبرداران از آنچه به عنوان «نشانه‌های گاز» شناخته می‌شود، استفاده می‌کنند تا قربانیان را فریب دهند تا باور کنند که تأییدیه‌های تراکنش مشکوک دارند.

معلوم شد که این یک کلاهبرداری جدید است که در آن کلاهبرداران زمانی که قربانیان این «تأییدیه‌های جعلی» را لغو می‌کنند، از به اصطلاح توکن‌های گاز برای سرقت پول استفاده می‌کنند.»

توکن های گاز زمانی توسعه یافتند که هزینه های شبکه اتریوم شروع به افزایش کرد. کاربران می توانند به طور موثر گاز ارزان را در دوره های کم تقاضای شبکه ذخیره کنند.

این به کاربران اجازه می‌دهد تا زمانی که کارمزدها کم است، توکن‌های گاز را چاپ کنند و در صورت بالا بودن کارمزدها، آن‌ها را بسوزانند و در واقع هزینه کمتر را «قفل» کنند.

با این حال، Revoke گفت که کلاهبرداران در حال ایجاد توکن‌های گاز جعلی هستند که آنها را با تأییدیه‌های جعلی که کاربران فکر می‌کنند باید لغو کنند، پخش می‌کنند.

توکن‌های جعلی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده بودند که در طول تراکنش لغو شده، گاز زیادی تولید کنند، و توکن‌های گاز تازه ضرب شده به کلاهبرداران بازگردانده می‌شدند و هزینه تراکنش بالایی را برای قربانی باقی می‌گذاشتند.

Revoke گفت که اکنون با اضافه کردن کنترلی که لغو تاییدیه‌ها را در صورت وجود هزینه‌های گاز بیش از حد غیرفعال می‌کند، این مشکل را برطرف می‌کند. او به کاربران توصیه کرد که تأییدیه های جعلی را نادیده بگیرند:

“بهترین کار با این تاییدیه ها/ توکن های جعلی نادیده گرفتن آنهاست. آنها نمی توانند پول شما را بدزدند مگر اینکه با آنها تعامل داشته باشید.”

مرتبط با: «کلاهبرداران» با نزدیک به 100 میلیون ثبت نام به عنوان کاربران رمزنگاری توییتر در موضوعاتی ظاهر می شوند.

Revocation ابزاری پیشگیرانه است که به کاربران کمک می‌کند تا با مدیریت یا لغو تأییدیه‌های فعال مانند مواردی که دیگر توسط پروتکل‌های DeFi مورد نیاز نیستند، رفتار کیف پول رمزنگاری امن‌تر را تمرین کنند.

راه حل جدید Revoke برای مبارزه با کلاهبرداری های تاییدیه توکن گاز. منبع: توییتر

پلتفرم هایی مانند Revoke از کاربران می خواهند پس از بهره برداری چند میلیون دلاری شبکه در 7 جولای، تأییدیه های Multichain خود را لغو کنند. این به کلاهبرداران راهی جدید داد تا قربانیان خود را برای تأیید لغو تراکنش های تقلبی فریب دهند.

مجله: تالار شعله توییتر رمزنگاری شده، گابریل هاینز: پست های مزخرف بدون پیراهن و شکار SBF در خیابان های میم
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *