محققان مقیاس سواد رمزی را برای اندازه گیری آگاهی مالی مصرف کنندگان توسعه دادند


این می تواند به افزایش آموزش ارزهای دیجیتال، محافظت از مصرف کنندگان در برابر کلاهبرداری و افزایش پتانسیل ایجاد ثروت در کریپتو کمک کند.

سه محقق دانشگاه سینسیناتی اخیراً مقیاس سواد رمزی (CLS) را برای کمک به استانداردسازی و اندازه‌گیری اطلاعات اقتصادی و مالی در مورد درک مصرف‌کنندگان و سیاست‌گذاران از ارزهای دیجیتال و فناوری مرتبط ایجاد کرده‌اند.

مقاله تحقیقاتی این تیم با عنوان «اندازه‌گیری سواد رمزنگاری»، شکاف بین سواد مالی سنتی و سواد رمزنگاری، نیاز به مقیاس سواد رمزنگاری و سیاست‌هایی برای حمایت از آموزش ارزهای دیجیتال و تلاش‌های سوادآموزی در سراسر جهان را شرح می‌دهد.

بر اساس مقاله:

اندازه‌گیری سواد مالی، سیاست‌گذاران و مربیان را تشویق کرده است تا برنامه‌هایی ایجاد کنند که تصمیم‌گیری مالی را بهبود می‌بخشد و قدرت مالی را افزایش می‌دهد. اما هیچ مقیاسی برای اندازه گیری سواد رمزنگاری وجود ندارد.

محققان خاطرنشان می کنند که سواد مالی “همچنین با تجهیز افراد به دانش، مهارت و اعتماد به نفس برای تصمیم گیری های مالی آگاهانه، نقش مهمی در پیشگیری از کلاهبرداری ایفا می کند.”

برای توسعه CLS، تیم سواد ارزهای دیجیتال را جدا از سواد مالی عمومی دید. محققان می نویسند: «ممکن است در ظاهر ارزهای رمزنگاری شده محصولات مالی سنتی تری باشند. .

مرتبط با: قوانین مالیاتی جدید برای ارزهای دیجیتال در ایالات متحده: قانون رمزگشایی شده است

محققان جنبه‌های مختلف ارزهای دیجیتال را بررسی کردند و دانش پایه‌ای را که احساس می‌کردند برای نشان دادن درک اساسی لازم است را به 10 سؤال تقسیم کردند. در حالی که سوالات در مقاله به اشتراک گذاشته نشده است، تصاویر همراه نشان می دهد که از پاسخ دهندگان در مورد تجربیاتشان در مورد ارز دیجیتال سوال شده است.

منبع تصویر: جونز و همکاران 2023

تاریخچه سواد مالی در ایالات متحده داستانی است. بنجامین فرانکلین اغلب به عنوان اولین حامی ثروت شناخته می شود، و یکی از معروف ترین (و اشتباه نقل شده) سطرهای او که تا به حال نوشته شده است، به نظر می رسد که یکی از اولین کسانی باشد که به مسئولیت مالی مصرف کننده اشاره کرده است: “یک پنی پس انداز شده، دو پنس آن را جبران می کند”. در کارشناسان آمریکایی

اما اولین استفاده رایج از اصطلاح “سواد مالی” در ایالات متحده به دهه 1990 برمی گردد، اما به نظر می رسد اخیراً ظهور کرده است. با گسترش این مفهوم، دولت ایالات متحده در اوایل دهه 2000 شروع به اتخاذ استانداردها و شیوه هایی برای آموزش مردم کرد.

در سال‌های بعد، تعداد میلیونرها در ایالات متحده از حدود 63642 نفر در سال 1990 به حدود 25000000 نفر در سال 2021 رسید. این افزایش در حدود 37800 درصد طی سه دهه بوده است.

همانطور که دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین بالغ می شود، تعداد سرمایه گذارانی که می دانند نیز افزایش می یابد. اما وضعیت سواد رمزنگاری در میان جمعیت عمومی جهان نسبتاً پایین است.

گزارشی در سال 2022 از CNBC ادعا کرد که 57٪ از بزرگسالان ایالات متحده از نظر مالی سواد مالی در نظر گرفته می شوند. در مقابل، یک نظرسنجی غیرعلمی که توسط “CryptoLiteracy.org” در سال 2021 انجام شد، ادعا کرد که تنها 4٪ از پاسخ دهندگان آمریکایی سواد ارزهای دیجیتال را نشان دادند.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *