پاتریک مک‌هنری، دوست کریپتو، رئیس موقت مجلس نمایندگان شد


هشت جمهوری‌خواه به مک‌کارتی، نماینده جمهوری‌خواه رای دادند و تضمین کردند که رئیس مجلس نمایندگان برای اولین بار در تاریخ آمریکا از سوی کنگره استیضاح شود.

در پی استیضاح کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، پاتریک مک‌هنری، نماینده آمریکا و قانونگذار دوستدار رمزنگاری، به عنوان رئیس موقت مجلس نمایندگان منصوب شد.

به گزارش رویترز، استیضاح مک کارتی پس از آن صورت گرفت که کنگره با 216 رای موافق و 210 رای مخالف رای مثبت داد. هشت رای از 216 رای از طرف جمهوریخواهان مک کارتی بدست آمد. به گزارش رویترز، این اولین بار در تاریخ ایالات متحده است که یک رئیس مجلس نمایندگان استیضاح می شود.

این رای گیری به دلیل پیشنهاد مت گیتز، یکی از رقبای سیاسی مک کارتی انجام شد که بسیاری از وعده های متناقض مک کارتی را زیر سوال برد.

اگرچه موقتی است، اما انتصاب مک‌هنری می‌تواند به عنوان یک پیروزی کوچک برای صنعت دارایی دیجیتال تلقی شود. رئیس دستور کار قانونگذاری مجلس را تعیین می کند، وظایف کمیته را کنترل می کند و لوایح خاصی را برای بحث و بررسی و رای گیری در مجلس برنامه ریزی می کند.

رئیس مجلس نمایندگان پس از رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور، تأثیرگذارترین سمت در دولت ایالات متحده محسوب می شود.

در همین حال، مک‌هنری به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین چالش‌کنندگان رویکرد سبک اجرایی کمیسیون بورس اوراق بهادار برای تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود.

مک‌هنری همچنین گری جنسلر، رئیس SEC را در شهادت خود در مقابل کنگره در هفته گذشته کباب کرد و گفت که او در تلاش است “اکوسیستم دارایی دیجیتال را خفه کند.” مک‌هنری همچنین جنسلر را به دلیل امتناع از شفاف‌سازی با کنگره در مورد ارتباطات SEC با FTX و مدیر عامل سابق آن سام بنکمن-فرید، توصیه کرد.

مک‌هنری همچنین پیش‌نویس بحث «پیشنهاد ساختار بازار دارایی‌های دیجیتال» را در اول ژوئن منتشر کرد که هدف آن ارائه باز بودن، پر کردن شکاف‌های نظارتی و تحریک نوآوری در فضای ارزهای دیجیتال است که توسط برخی از رهبران صنعت مورد تحسین قرار گرفت.

مرتبط با: نماینده پاتریک مک‌هنری کاخ سفید را به دلیل عدم فوریت در مذاکرات لایحه استیبل کوین مقصر می‌داند

با این حال، بر اساس گزارش بلومبرگ، دوران تصدی مک هنری به عنوان رئیس مجلس نمایندگان ممکن است کوتاه مدت باشد، زیرا رای گیری رسمی برای رئیس جدید مجلس در 11 اکتبر برگزار می شود.

گزارش رویترز نشان می‌دهد که همراه با مک‌هنری، این احتمال وجود دارد که تام ایمر، نماینده طرفدار رمزارزها و حتی دونالد ترامپ، جایگزین مک‌کارتی شوند، اما هیچ‌کدام به طور علنی علاقه‌ای به اتخاذ این موضع ابراز نکرده‌اند.

در همین حال، مک کارتی تایید کرد که دیگر برای ریاست مجلس نمایندگان نامزد نخواهد شد.

مجله: نظر: حداکثر کریپتو GOP تقریباً به بدی «ارتش ضد کریپتو» دموکرات ها است.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید