قانون‌گذاران در سراسر جهان ادعا می‌کنند که کنترل بیشتری بر رمزارزها دارند: قانون رمزگشایی شده


از هنگ کنگ گرفته تا اروپا و ایالات متحده، رگولاتورها برای نظارت و کنترل بیشتر بر دارایی های دیجیتال فشار می آورند.

هفته گذشته، بسیاری از تنظیم‌کننده‌های مالی بزرگ، چه ملی و چه بین‌المللی، به طور همزمان دستورالعمل‌های جدیدی را برای دارایی‌های غیرمتمرکز تهیه کردند. سازمان بانکداری اروپا و سازمان بازار و اوراق بهادار اروپا دستورالعمل‌هایی را برای ارزیابی شایستگی اعضای مدیریت در شرکت‌های رمزنگاری پیشنهاد کرده‌اند و معیارهای استانداردی را برای ارزیابی دانش، تخصص، صداقت و توانایی آنها برای اختصاص زمان کافی برای انجام مسئولیت‌هایشان ارائه می‌کنند.

کمیته بازل در مورد نظارت بانکی بانک تسویه‌های بین‌المللی (BIS) پیشنهاد کرده است که بانک‌ها باید داده‌های کمی و کیفی در مورد مواجهه خود با دارایی‌های رمزنگاری و سرمایه و نقدینگی مورد نیاز مربوطه را ارائه دهند. بر اساس BIS، استفاده از یک فرمت اطلاعاتی یکسان، اجرای انضباط بازار را ارتقا می دهد و عدم تقارن اطلاعاتی بین بانک ها و فعالان بازار را کاهش می دهد.

شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری ایالات متحده توصیه کرده است که پس از حمله حماس به اسرائیل، ترکیب ارزهای رمزپایه به عنوان منطقه “نگرانی اولیه پولشویی” تعیین شود. توصیه می‌کند که مؤسسات و سازمان‌های مالی داخلی ملزم به «اجرای برخی الزامات ثبت و گزارش‌دهی» برای تراکنش‌های اختلاط ارزهای دیجیتال باشند.

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) برخی از محصولات ارز دیجیتال را فقط در اختیار سرمایه گذاران حرفه ای قرار می دهد. الزامات به روز شده دارایی های دیجیتال را به عنوان “محصولات پیچیده” تحت SFC می شناسند و مشمول دستورالعمل های مشابه محصولات مالی مشابه هستند. کمیسیون به وجوه و محصولات معامله شده در صرافی های ارز دیجیتال صادر شده در خارج از هنگ کنگ به عنوان محصولات پیچیده اشاره می کند.

به روز رسانی دادگاه FTX

کان سان، وکیل عمومی سابق FTX، در جریان شهادت در محاکمه جنایی سام بنکمن-فرید، به هیئت منصفه گفت که نمی‌دانست این صرافی سرمایه‌گذاری Alameda Research را تامین می‌کند. سان گفت که از سایر کارمندان دریافته است که آلامدا در آگوست 2022 از سیستم موتور انحلال معاف شده است. معمولاً این سیستم تراکنش های زیان ده را نقد می کند، اما طبق گزارش آلامدا به دلیل استثنایی این مکانیسم را دور زده است.

پیتر ایستون، پروفسور حسابداری، تفکیک وجوه ادعایی بین FTX و Alameda Research را از سال 2021 ارائه کرد. بر اساس تحلیل ایستون، آلامدا در Genesis Capital، K5 Global Holdings، Anthropic PBC، Dave Inc، Modulo Capital و سایر سرمایه گذاری ها سرمایه گذاری کرده است. وجوه از مشتریان FTX. در ژوئن 2022، آلامدا تراز منفی 11.3 میلیارد دلاری در FTX داشت، در حالی که دارایی های نقدی شرکت ها 2.3 میلیارد دلار بود که به معنای شکاف 9 میلیارد دلاری بین شرکت های خواهر بود. نکته مهم دیگر در تحلیل: Alameda دارای 57 حساب با FTX است که می توانند تراز منفی داشته باشند، در حالی که هیچ مشتری دیگری نمی تواند. این تحلیل استدلال دفاعی بانکمن-فرید مبنی بر اینکه Alameda از امتیازات مشابهی با سایر بازارسازان در FTX برخوردار است، به چالش می کشد.

به خواندن ادامه دهید

پنسیلوانیا قانون تعلیق معادن دو ساله را لغو کرد

یکی از نمایندگان مجلس پنسیلوانیا، ممنوعیت دو ساله استخراج کریپتو را از لایحه ای برای تنظیم مصرف انرژی در صنعت حذف کرد و مدعی شد اتحادیه ها این تغییر را تحت فشار قرار داده اند. گرگ ویتالی، نماینده دموکرات، رئیس کمیته و حامی این لایحه، گفت که رهبران حزب دموکرات او را تحت فشار قرار دادند تا این لایحه، از جمله توقف، را دنبال نکند. ویتالی گفت که تشکیل اتحادیه ها “مخالفت مزمن” با سیاست های زیست محیطی ایجاد می کند و ادعا می شود که اتحادیه ها در جیب همکاران دموکرات خود هستند. به گفته این سیاستمدار، رای دادن علیه اتحادیه ها اکثریت دموکرات مجلس پنسیلوانیا را در معرض خطر قرار می دهد و ترجیح می دهد این لایحه بدون مهلت قانونی تصویب شود تا اینکه اصلا تصویب نشود.

به خواندن ادامه دهید

جمینی، جنسیس و دی سی جی متهم به کلاهبرداری 1 میلیارد دلاری شدند

دادستان کل نیویورک علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال Gemini، Genesis و Digital Currency Group (DCG) به اتهام کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران از طریق برنامه سرمایه‌گذاری Gemini Earn شکایت کرده است. یک بیانیه رسمی از دفتر دادستان کل لتیتیا جیمز، اساس اتهامات را تشریح می کند و ادعا می کند که این شرکت ها بیش از 1 میلیارد دلار از بیش از 23000 سرمایه گذار از جمله 29000 شهروند نیویورکی کلاهبرداری کرده اند. تحقیقات دفتر جیمز ادعا می کند که جمینی در مورد برنامه سرمایه گذاری Gemini Earn خود با مشارکت جنسیس به سرمایه گذاران دروغ گفته است. در حالی که جمینی به سرمایه گذاران اطمینان داد که این برنامه یک سرمایه گذاری کم ریسک است، تحقیقات نشان می دهد که وضعیت مالی جنسیس “مخطر” است.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید