شبکه مسئولیت تنظیم شده اثبات مفهوم را با پوند دیجیتال تشخیص می دهد


RLN با قرار دادن دارایی ها و بدهی های توکن شده در یک دفتر کل، با تراکنش های CBDC برون مرزی شبیه سازی شده در پروژه قبلی آزمایش شد.

بر اساس آخرین گزارش خود، شبکه مسئولیت تنظیم شده (RLN) مرحله کشف بریتانیا را تکمیل کرده است و در حال آماده شدن برای انتقال به یک مورد استفاده با ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (CBDC) است. پروژه RLN با هدف میزبانی بانک مرکزی، بانک تجاری و تراکنش‌های غیربانکی تنظیم‌شده در «بخش‌ها» در یک شبکه واحد است.

RLN یک زیرساخت بازار مالی تنظیم شده در بریتانیا است که توسط مؤسسات مالی در سراسر جهان کمک می شود. این توسط گروه حمایت از UK Finance پشتیبانی می شود.

مرحله کشف RLN سه مورد استفاده بالقوه را برای شبکه (پرداخت داخلی مصرف‌کننده، پرداخت فرامرزی عمده‌فروشی، و مبادله اوراق بهادار) مورد بررسی قرار داد و در مورد اولین مورد برای دنبال کردن اثبات مفهوم تصمیم گرفت. این گزارش کاربردهای پرداخت داخلی زیادی را که می‌توان آزمایش کرد، برجسته کرد و فهرست ارائه‌شده در نتایج پروژه Rosalind به عنوان نمونه گنجانده شده است. در این گزارش آمده است:

“این مورد استفاده به بررسی این موضوع کمک می کند که چگونه پول بانک تجاری ارتقا یافته می تواند در کنار CBDC خرده فروشی قرار گیرد، چگونه RLN می تواند هر دو شکل پول را در یک زیرساخت واحد جای دهد، و چگونه می توان به معادل عملکردی کل ارز دیجیتال خرده فروشی دست یافت.”

این گزارش نشان داد که RLN مزایای متعددی را برای پرداخت های داخلی فراهم می کند. این به اطمینان از سازگاری بین CBDC و پول بانک تجاری کمک کرد و در نتیجه تکینگی ارز را حفظ کرد. همچنین می تواند به کاهش تقلب در پرداخت فوری مجاز، یعنی پرداخت به فروشندگان متقلب کمک کند و به مصرف کنندگان کنترل بیشتری در مورد اقلام تحویل نشده بدهد. در نهایت، زمان پرداخت را نیز بهبود می بخشد.

فلوچارت برای قرار دادن مصرف کننده محلی در RLN. منبع: UK Finance

RLN از یک رمز پرداخت بومی استفاده می کند و بنابراین حاوی پول تنظیم شده و دارایی های دیجیتالی توکن شده در همان دفتر است. بدهی های توکن شده (پول) به جای RLN، ادعاهای صادرکننده باقی خواهند ماند.

مطالب مرتبط: سوئیفت می‌گوید در آزمایش‌های اخیر CBDC به موفقیتی دست یافته است

این پروژه در اوایل سال جاری یک برنامه آزمایشی را برای پرداخت های فرامرزی عمده فروشی با بانک فدرال رزرو نیویورک و چندین موسسه مالی بزرگ تکمیل کرد. اما اکنون او می گوید که این مورد خاص “ممکن است کمترین مورد برای PoC باشد” [proof of concept] به دلیل پیچیدگی برخورد با حوزه های قضایی متعدد، شرکت کنندگان (از جمله بانک های مرکزی) و الزامات نظارتی.

به دلیل وجود احزاب غیربانکی متعدد و پیچیدگی قانون، تسویه اوراق بهادار از امکان پذیری متوسطی برخوردار بود.

RLN به طور قابل توجهی به فناوری بلاک چین وابسته نیست. این گزارش پنج معماری زیرساختی را که می‌تواند روی آن‌ها کار کند، شناسایی می‌کند. RLN بسیار شبیه به راه حل “دفتر کل یکپارچه” پیشنهاد شده توسط بانک تسویه حساب های بین المللی و راه حل “دفتر کل قابل اعتماد” صندوق بین المللی پول است که در ماه ژوئن نیز معرفی شد. نویسندگان این گزارش همچنین به شباهت این پروژه به یک پروژه آزمایشی که توسط بانک ملی سوئیس و صرافی دیجیتال SIX و «ارز دیجیتال پیشرفته» پیشنهاد شده توسط اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، اجرا می‌شود، اشاره کردند.

مجله: وام خانه با استفاده از رمزارز به عنوان وثیقه: آیا خطرات بیشتر از پاداش است؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *