مدهای Reddit چند ساعت قبل از انقضای برنامه بلاک چین، توکن ها را دور ریختند


تجزیه و تحلیل حرکات توکن در کیف پول مدیران Redditor نشان می دهد که حداقل سه ناظر هزاران دلار از توکن های Moon را تنها چند دقیقه قبل از اعلام واقعی خالی کرده اند.

پلتفرم شبکه اجتماعی محبوب Reddit اعلام کرد که برنامه امتیازات جامعه مبتنی بر بلاک چین به دلیل مشکلات مقیاس پذیری در 17 اکتبر خاتمه یافت. این اعلامیه جنجال‌هایی را در جامعه کریپتو برانگیخت و بسیاری آن را یک سرگردانی نامیدند زیرا قیمت توکن بومی در ساب‌ردیت‌های مختلف پس از اعلام کاهش یافت.

هر ساب ردیت توکن محلی خود را داشت. برای مثال، توکن Moons (MOON) دارایی رمزنگاری بومی هیئت مدیره r/CryptoCurrency بود، در حالی که Bricks (BRICK) برای subreddit r/FortNiteBR بود. کاربران می توانند این امتیازها را برای نشان ها و آیتم های ویژه آواتار خود خرج کنند.

در زمان اعلام این خبر، ناظران بسیاری از subreddit های درگیر در برنامه امتیازات جامعه ادعا کردند که از این تصمیم بی اطلاع بودند. با این حال، این موضوع اکنون زیر سوال رفته است زیرا داده‌های جدید زنجیره‌ای نشان می‌دهد که حداقل چند ناظر که توکن‌های Moon را در اختیار دارند ممکن است به سه کیف پولی مرتبط باشند که میلیون‌ها توکن را اندکی قبل از اعلام واقعی تخلیه کرده‌اند.

مرتبط با: توکن های انجمن Reddit در لیست Kraken افزایش می یابد

تحلیلگران زنجیره‌ای مانند Pledditor اولین کسانی بودند که به اقدامات یک ناظر subreddit با نام مستعار Mcgillby اشاره کردند. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که این ناظم بیش از 100000 ماه را در دو تراکنش جداگانه در بلاک چین Arbitrum Nova منتقل کرده و آنها را به بیش از 23000 دلار ETH تبدیل کرده است. سپس کاربر تمام پست های قبلی Reddit را حذف کرد.

در یک حادثه دیگر، درست 17 دقیقه قبل از بیانیه عمومی Reddit، یک ناظم دیگر، “rider_of_the_storm” ظاهراً 345,422 ماه را که در آن زمان بیش از 69,000 دلار ارزش داشت، به یک آدرس صرافی منتقل کرد. حساب Reddit مورد بحث از آن زمان غیرفعال شده است. به گفته Lookonchain، داده‌های روی زنجیره نشان می‌دهد که حداقل سه نفر از مدیرانی که بر subreddit ارز دیجیتال نظارت می‌کنند، تقریباً ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از انتشار عمومی، توکن‌ها را نقد کرده‌اند.

یک بیانیه انباشته از مدیران Reddit توضیح داد که آنها یک ساعت پیش اطلاعیه خاتمه برنامه امتیازات جامعه را دریافت کردند. این نشان می دهد که حداقل سه ناظر ممکن است از اطلاعات قبلی برای تخلیه دارایی توکن خود استفاده کرده باشند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید