شرکت بازیابی پیشنهاد می کند هارد دیسک بیت کوین 244 میلیون دلاری CTO سابق Ripple را بشکند


استفان توماس، مدیر ارشد فناوری سابق ریپل، یک هارد دیسک IronKey حاوی 7002 بیت کوین دارد و تنها دو بار تلاش کرد تا رمز عبور باقی مانده را حدس بزند.

یک شرکت از استفان توماس، مدیر ارشد فناوری سابق ریپل تقاضای دریافت هارد دیسکی حاوی بیش از 7000 بیت کوین (BTC) می کند که سال ها قادر به دسترسی به آن نبوده است.

در نامه ای سرگشاده در 25 اکتبر، شرکت بازیابی رمزارز Unciphered پیشنهاد بازگشایی هارد دیسک IronKey توماس را داد که حاوی 7002 بیت کوین (تقریباً 244 میلیون دلار در زمان انتشار) بود. مدیر ارشد فناوری سابق Ripple اعتبار دسترسی خود را به درایوی که برای پاک کردن اطلاعات شخصی در صورت وارد کردن رمز عبور اشتباه ده بار طراحی شده بود را فراموش کرد. این برنامه نویس آلمانی الاصل تاکنون از 8 تلاش از ده تلاش خود استفاده کرده است.

به گفته Unciphered، تیم آنها روشی را برای شکستن سخت افزار و دسترسی به کلیدهای BTC که سال ها به صورت ایمن ذخیره شده اند، توسعه داده اند. مجله فناوری Wired در 25 اکتبر گزارش داد که این شرکت پس از “200 تریلیون تلاش” توانسته است به داده های یک IronKey مشابه دسترسی پیدا کند که ظاهراً از محدودیت 10 تلاشی در درایو فراتر رفته است.

Unciphered گفت: “این نظری نیست، اگرچه همیشه هشدارهایی وجود دارد.” ما می توانیم این کار را انجام دهیم؛ قبلاً بارها این کار را انجام داده ایم […] و ما می توانیم دوباره آن را انجام دهیم. شما مجبور نیستید حرف ما را قبول کنید […] ما خوشحال خواهیم شد که این موضوع را تا حد امکان در نمونه های متوالی نشان دهیم تا شما (و سایرین) قبل از حرکت به جلو احساس اعتماد به نفس داشته باشید.”

اریک میچاد، مدیر عامل Unciphered در صحبت با Cointelegraph گفت که این شرکت با استخراج برخی از اطلاعات دیسک و استفاده از سرورهای آفلاین به داده‌های IronKey از گزارش Wired دسترسی پیدا کرده است، و به تیمش بیش از یک لقمه به اپل در هنگام حدس زدن رمز عبور داده است. او از گفتن اینکه شرکت در مقابل از توماس چه درخواستی خواهد داشت خودداری کرد، اما اضافه کرد که Unciphered یک “کسب و کار پایدار” ایجاد کرده است که به مردم کمک می کند تا رمزنگاری را نجات دهند.

مایچود گفت: اگر استفان نخواهد با ما کار کند، آماده هستیم، اما امیدواریم. ما در حال حاضر یک تجارت رو به رشد داریم و زمانی که آماده شد اینجا خواهیم بود.

مرتبط با: کیف پول سخت افزاری لجر ابزار بازیابی کلید خصوصی مبتنی بر ابر را معرفی می کند

بسیاری از داستان‌های بسیار تبلیغاتی مانند توماس وجود دارد که شامل بازیابی یا ناتوانی کاربران برای یافتن کلیدهای خود به دلایلی می‌شود. در سال 2021، یکی از کاربران Reddit ادعا کرد که پس از بیش از یک دهه دوباره به 127 بیت کوین دسترسی پیدا کرده و کلیدهای خصوصی را در یک رایانه قدیمی پیدا کرده است. در سال 2013، شهروند بریتانیایی جیمز هاولز به طور تصادفی یک هارد دیسک حاوی تقریباً 7500 بیت کوین را دور انداخت. تلاش های زیادی برای یافتن و بازیابی درایو از محل دفن زباله انجام داد اما ناموفق بود.

برآوردها برای سال 2022 نشان می دهد که کاربران ممکن است دسترسی به حدود 20 درصد از عرضه بیت کوین را از دست داده باشند. این ارزش میلیاردها دلار ارز رمزنگاری شده است.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید