تحقیقات صندوق تامینی PwC نشان می‌دهد که ارز دیجیتال علی‌رغم آشفتگی‌های اخیر بازار همچنان قابل دوام است


سهم صندوق‌های تامینی سنتی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند کاهش یافته است، اما اکثر آن‌هایی که هنوز در بازار هستند، قصد دارند امسال سرمایه‌گذاری در کریپتو خود را افزایش دهند.

PwC پنجمین گزارش سالانه صندوق پوشش ریسک جهانی خود را در 12 ژوئیه منتشر کرد که بر اساس نظرسنجی از صندوق‌های پوشش ریسک داخلی و سنتی در سه ماهه اول سال جاری انجام شد. با توجه به زمستان اخیر کریپتوها و عدم قطعیت نظارتی مداوم در ایالات متحده و جاهای دیگر، این گزارش چشم انداز بسیار مثبتی را در میان صندوق ها نشان داد.

بر اساس این گزارش، صندوق‌های سرمایه‌گذاری دیجیتالی داخلی «برای دستیابی به پویایی صنعت جدید متمرکز بر بازسازی اعتماد و برقراری ارتباط با نیازهای خود کار می‌کنند» و تقریباً همه (93 درصد) انتظار دارند ارزش بازار در طول سال افزایش یابد. اکثر (53٪) هیچ قرار گرفتن در معرض اکوسیستم FTX یا Terra Luna را گزارش نکردند.

بیشتر وجوه دارای عملکرد بهتری نسبت به قیمت بیت کوین (BTC) در سال 2022 بودند. در این گزارش آمده است:

صندوق‌های تامینی کریپتو همچنان ابزارهای سرمایه‌گذاری محبوبی برای سرمایه‌گذارانی هستند که به دنبال ورود به بازار دارایی‌های کریپتو هستند.

بیش از نیمی (54٪) از صندوق ها در ایالات متحده فعالیت می کنند، اما این صندوق ها پاسخ متفاوتی به مقررات ایالات متحده نشان ندادند و 42٪ گفتند که انتظار نمی رود تحت تأثیر این مقررات قرار گیرند. صندوق‌ها تفکیک دارایی‌ها (75%)، حسابرسی‌های مالی (62%) و صورت‌حساب دارایی ذخیره مستقل (60%) را به‌عنوان الزاماتی که می‌خواهند برای مکان‌های معاملاتی ببینند ذکر کردند.

به نظر نمی رسد که توکن سازی در این صنعت سر و صدای زیادی به همراه داشته باشد. تنها ۱۵ درصد از صندوق‌ها سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار توکن‌شده را در نظر می‌گیرند و تنها ۴ درصد آن‌ها واحدهای توکن‌شده در صندوق‌های خود هستند.

مرتبط: بازار نگهبانی کریپتو در سال 2022 به 448 میلیارد دلار رسید: گزارش

بخشی از صندوق‌های تامینی سنتی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند از 37 درصد در سال 2022 به 29 درصد در سال جاری کاهش یافته است. ۶۲ درصد از صندوق‌هایی که در حال حاضر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، کمتر از ۵ درصد از دارایی‌های خود را در رمزارز مدیریت می‌کنند و تنها ۸ درصد بیش از ۲۰ درصد را در رمزارز نگهداری می‌کنند. چهل و شش درصد از پاسخ دهندگان گفتند که امسال سرمایه گذاری خود را در ارزهای دیجیتال افزایش خواهند داد که این رقم در سال گذشته 67 درصد بود. هیچ یک از آنها نگفته اند که سطح سرمایه مستقر در کریپتو را کاهش خواهند داد.

در میان صندوق‌هایی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، «واکنش مشتری یا ریسک اعتبار» به عنوان دلیل اصلی از «عدم اطمینان نظارتی» پیشی گرفته است، اما 40 درصد گفتند که حذف موانع نظارتی آنها را تشویق به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نمی‌کند.

PwC با CoinShares مدیر دارایی جایگزین همکاری کرده است تا 131 صندوق ارز دیجیتال را کشف کند. انجمن مدیریت سرمایه گذاری جایگزین داده هایی را از 59 صندوق تامینی سنتی برای این بخش دریافت کرد.

مجله: واقعاً در یک میز OTC ارز دیجیتال چه می گذرد؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *