زمانی که سام بنکمن-فرید برای شهادت آماده می شود، دادستان ها به پرونده خود پایان می دهند


وکلای مدافع به نمایندگی از SBF دو شاهد را قبل از شهادت مدیر عامل سابق FTX فراخواندند، یک وکیل مستقر در باهاما و یک کارشناس از یک شرکت مشاوره دعاوی.

وکلای نمایندگی وزارت دادگستری ایالات متحده پس از بیش از سه هفته شهادت شاهدان متخصص و کارمندان سابق FTX و Alameda به پرونده خود علیه سم “SBF” Bankman-Fried پایان دادند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از دادگاه در 26 اکتبر، آخرین شاهد دولت آمریکا قبل از استماع بود عامل اف بی آی مارک ترویانو شهادت داد که SBF در بیش از 300 گروه، عمدتاً از طریق برنامه پیام رسانی سیگنال، درگیر بود. پس از شهادت تویانو، وکلای بانکمن-فرید درخواست کردند که پرونده منتفی شود، اما این درخواست به سرعت توسط قاضی لوئیس کاپلان رد شد.

مارک کوهن و کریستین اوردل، وکلای SBF، دو شاهد را به بانکمن-فرید ارائه کردند. کریستال رول، یک وکیل مستقر در باهاما که قبلاً وکالت مدیر عامل سابق FTX را بر عهده داشت، شهادت داد که SBF را در جلسه ای با کمیسیون اوراق بهادار باهاما در نوامبر 2022 همراهی کرد و شاهد انتقال دارایی های FTX به مقامات بود.

جوزف پیمبلی از شرکت مشاوره حقوقی PF2 Securities شهادت داد که برای استخراج داده‌ها از خدمات وب آمازون در مورد خط اعتباری Alameda Research با FTX و داده‌های تقریباً 9 تا 11 میلیون کاربر صرافی رمزنگاری، بیش از 50000 دلار به او پرداخت شد. در زمان انتشار، وکلای وزارت دادگستری هنوز فرصتی برای بازجویی متقابل از او پیدا نکرده بودند.

بر اساس گزارش‌های رسیده از دادگاه، قاضی کاپلان مکرراً به سؤالات اوردل یا کوهن به شهود پاسخ داد: «این مفید نیست» و «آیا می‌توانیم به اصل مطلب برسیم؟» او آن را رد کرد. در زمان انتشار گزارش، بنکمن-فرید هنوز شهادت نداده بود، اما وکلای او گفتند که انتظار داشتند او حدود چهار ساعت در جایگاه بماند.

مرتبط با: اسکاراموچی: هیچ راهی وجود ندارد که سام بنکمن-فرید بتواند دادستان ها را فریب دهد

وکلای مدافع در یک تماس کنفرانسی در 25 اکتبر به کاپلان گفتند که قصد دارند از بانکمن-فرید به عنوان بخشی از پرونده دفاع از مدیر عامل سابق FTX شهادت دهد. دادستان ها قبلاً با کارولین الیسون مدیر عامل سابق Alameda، گری وانگ مدیر ارشد فناوری FTX و مدیر مهندسی سابق FTX Nishad Singh تماس گرفته بودند تا در مورد تلاش های SBF برای وادار کردن Alameda به استفاده از بودجه FTX شهادت دهند.

انتظار می رود محاکمه بانکمن-فرید ظرف چند روز کاری با بحث پایانی و بررسی درخواست های ارائه شده توسط دادستان یا وکلای مدافع توسط قاضی به پایان برسد. با این حال، مدیر عامل سابق FTX قرار است در دومین محاکمه که قرار است در مارس 2024 آغاز شود، با پنج اتهام دیگر روبرو شود. او در هر دو مورد به همه اتهامات خود بی گناه اعتراف کرد.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید