اعتراض سام بنکمن-فرید به ابطال وثیقه “غیر موجه” است: دادستان ها


دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک وثیقه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX را در ماه آگوست لغو کرد.

دفتر دادستانی ایالات متحده به سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX پیشنهاد انکار وثیقه را داد و مدعی شد که او می‌تواند شهود را جعل کند و اظهار داشت که هیچ شرایط آزادی تضمین کننده امنیت شهود نیست. دادستان ها به اتهامات متعددی که در درخواست تجدیدنظر علیه لغو وثیقه مطرح شده بود، پاسخ دادند و گفتند که این “غیر موجه” است.

در پاسخ خود، دادستان ها استدلال کردند که مشخص شده است که SBF دو بار برخلاف دستورات دادگاه، شهود را جعل کرده است. بنابراین بعید بود که Bankman-Fried شرایط آزادی را رعایت کند، با توجه به اینکه شرایط آزادی پیش از محاکمه به طور مداوم اجتناب می شد.

اولین تلاش SBF برای تماس با شهود در اوایل سال جاری زمانی رخ داد که مدیر عامل سابق FTX با مشاور عمومی FTX USA تماس گرفت، یک شاهد محاکمه بالقوه که همچنین توسط وکیل وکیل ارائه می شود.

دومین نمونه از این دست در ژوئیه 2023 رخ داد، زمانی که گزارش نیویورک تایمز پیام های روزنامه انحصاری کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا و شریک SBF را منتشر کرد. مشاور SBF تایید کرد که این مجله توسط خود مدیر عامل سابق FTX فاش شده است. دادستان ها از دادگاه منطقه درخواست کردند تا نشان دهند که چگونه SBF مخفیانه نوشته های خصوصی و بالقوه شرم آور الیسون را برای بی اعتبار کردن الیسون و تأثیر بالقوه بر درک هیئت منصفه در پرونده در مسیر محاکمه ارائه کرده است.

در کنفرانس دادگاه در 26 ژوئیه، دادستان ها به ابطال درخواست وثیقه SBF به دلیل نقض شرایط وثیقه و تلاش برای نفوذ بر شهود اعتراض کردند. قاضی فدرال، لوئیس کاپلان از دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک، وثیقه SBF را در ماه آگوست لغو کرد. مدیر عامل سابق FTX از دسامبر 2022 با وثیقه 250 میلیون دلاری وثیقه گذاشته شده بود.

مرتبط: مرکز سکه، تعریف مجدد «غیرقانونی» SEC از «بازار سهام» را هدف قرار داده است.

در 28 آگوست، وکلای SBF به لغو حکم وثیقه اعتراض کردند و ادعا کردند که مدیر عامل سابق FTX حق دارد در مورد کارولین الیسون که تحت اصلاحیه اول محافظت می شود با مطبوعات صحبت کند. با این حال، دادستان ها استدلال کردند که قاضی کاپلان حقوق متمم اول SBF را در این تصمیم در نظر گرفته است. قاضی در این حکم اعلام کرده است که «طبق قانون، هنگام برقراری ارتباط با شاهد یا به منظور ایجاد رعب و وحشت یا اعمال نفوذ، تخلف محسوب می شود و اصلاحیه اول ربطی به آن ندارد».

دادستان ها دو دلیل اصلی را علیه استیناف SBF ارائه کردند:

دادگاه منطقه در یافتن دلیل احتمالی مبنی بر اینکه بانکمن-فرید دو بار در طول آزادی پیش از محاکمه دستکاری شاهدان را انجام داده است، اشتباه آشکاری مرتکب نشد.

قاضی کاپلان در یافتن علت احتمالی تلاش بانکمن-فرید برای جعل شاهد 1 اشتباه آشکاری مرتکب نشد.

دادستان ها همچنین استدلال کردند که در تلاش SBF برای شهادت به وکیل سابق FTX ایالات متحده، متهمان علیه حکم استدلال یا تجدید نظر نکردند. قاضی تشخیص داد که این یک تلاش آشکار برای دستکاری شاهد بود.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *