تجزیه و تحلیل قیمت 7/7: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، SOL، LTC، MATIC، DOT


بیت کوین و آلتکوین های خاص خریدارانی را در سطوح پایین تر پیدا می کنند که نشان می دهد احساسات مثبت در حال افزایش است.

بیت کوین همچنان در تلاش است تا بالای 31000 دلار بماند.

در حالی که یک تثبیت فشرده نزدیک به مقاومت عمومی یک علامت مثبت است، شکست در بالاتر از آن می تواند منجر به انحلال کوتاه مدت شود. با این حال، یک اصلاح سطحی نباید به عنوان یک تغییر روند تلقی شود، زیرا اغلب گاوها عقب می نشینند تا دوباره جمع شوند و حمله دیگری به مقاومت انجام دهند. اگر از مانع عبور کرد، حرکت مثبت افزایش می یابد.

Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس در یک جلسه “از من هر چیزی بپرس” در توییتر گفت که بیت کوین (BTC) ممکن است شاهد یک سال صعودی پس از نصف شدن آن در سال 2024 باشد. CZ اضافه کرد که ورود بلک راک به ارزهای رمزنگاری شده برای این صنعت “بسیار مفید” خواهد بود. .

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

لری فینک، مدیر عامل بلک راک، در مصاحبه ای با فاکس بیزینس در 5 جولای، نظرات مثبتی در مورد بیت کوین ارائه کرد. فینک گفت که بیت کوین “یک دارایی بین المللی است که توسط هیچ ارزی پشتیبانی نمی شود” و سرمایه گذاران می توانند از آن به عنوان پوششی در برابر تورم یا ارز استفاده کنند. کاهش ارزش

آیا نظرات مثبت Fink می تواند به عنوان پس زمینه در هنگام عقب نشینی عمل کند؟ سطوح مقاومت کلی کلیدی در بیت کوین و آلت کوین ها برای شروع یک حرکت صعودی کوتاه مدت چیست؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین بار دیگر در 6 جولای به بالای 31000 دلار صعود کرد، اما این افزایش با فشار شدید فروش از سوی خرس ها مواجه شد. این قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) به 29763 دلار رساند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

یک علامت مثبت به نفع گاوها، بازگشت جفت BTC/USDT از متحرک نمایی 20 روزه است. این نشان دهنده یک احساس مثبت است که در آن معامله گران کاهش های کوچک را به عنوان یک فرصت خرید می بینند. این احتمال رالی بالاتر از ناحیه مقاومت 31000 تا 31500 دلاری را افزایش می دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می‌تواند تا 40000 دلار بالاتر رود. خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را در 32400 دلار متوقف کنند، اما انتظار می‌رود خریداران این حرکت را کاهش دهند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) 27971 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

فتیله بلند در شمعدان 6 جولای اتر (ETH) نشان می دهد که خرس ها به شدت از مقاومت روانی 2000 دلار محافظت می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. اگر خرس ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (1837 دلار) بکشند، مزیت کوتاه مدت به نفع خرس ها خواهد بود. جفت ETH/USDT ممکن است بعداً به 1626 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1872 دلار) بماند، خرید قوی در SMA 50 روزه را پیشنهاد می کند. گاوها سپس سعی خواهند کرد قیمت را به بالای 2000 دلار برسانند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در چند روز گذشته بین 257 تا 220 دلار تثبیت شده است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها از راهپیمایی‌های امدادی برای فروش استفاده می‌کنند در حالی که گاوها قیمت‌ها را می‌خرند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

شیب نزولی متحرک نمایی متحرک نمایی 20 روزه (242 دلار) و RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها در حال بهره برداری هستند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت حمایت بحرانی 220 دلار برسانند. انتظار می رود گاوها با غیرت از این سطح دفاع کنند.

در روند صعودی، گاوها باید قیمت را به بالای 257 دلار برسانند تا شروع یک بهبود پایدار را پیشنهاد کنند. سطح 265 دلار می تواند به عنوان یک مانع عمل کند، اما احتمالاً از آن فراتر خواهد رفت. این جفت می تواند بعداً تا 280 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در چند روز گذشته بین متحرک نمایی 20 روزه (0.48 دلار) و پشتیبانی افقی در 0.45 دلار معامله شده است. این نشان می دهد که خرس ها در رالی ها فروش می کنند، اما عرضه در سطوح پایین تر افزایش می یابد.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

بعید است که این معامله با دامنه محدود برای مدت طولانی ادامه یابد و می تواند منجر به شکست شود. اگر حمایت 0.45 دلار سقوط کند، خرس ها سعی خواهند کرد بر این مزیت افزوده و قیمت را به حمایت قوی بعدی در 0.41 دلار برسانند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد از سد میانگین متحرک عبور کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت XRP/USDT می تواند به سمت 0.56 دلار حرکت کند.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در چند روز گذشته بین 0.30 تا 0.24 دلار معامله می شود. معمولاً در یک محدوده، معامله گران نزدیک به حمایت خرید می کنند و نزدیک به مقاومت می فروشند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

معامله گران این کار را با جفت ADA/USDT انجام دادند و 0.30 دلار فروختند. گاوها در تلاشند تا روند نزولی را در خط روند صعودی متوقف کنند. اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند صعودی افزایش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد یک بار دیگر از سد سربار 0.30 دلار عبور کنند.

اگر آنها موفق باشند، این جفت می تواند تا 0.38 دلار افزایش یابد. SMA 50 روزه (0.31 دلار) ممکن است به عنوان یک مانع عمل کند، اما احتمالاً بر آن غلبه خواهد شد.

در مقابل، شکستن زیر خط روند صعودی می تواند درها را برای افت احتمالی حمایت در 0.25 دلار باز کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

شکست Dogecoin (DOGE) به بالای مقاومت سربار 0.07 دلار در 4 ژوئیه ممکن است باعث رزرو سود از سوی گاوهای کوتاه مدت شود.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

این قیمت را به زیر میانگین متحرک رساند و نشان داد که جفت DOGE/USDT ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده 0.07 تا 0.06 دلار گیر کند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی نیز حرکتی محدود به محدوده را پیشنهاد می کنند.

گاوها باید قیمت را بالاتر از مقاومت سربار 0.07 دلار فشار دهند تا کنترل کنند. این می تواند راه رالی را به 0.08 دلار و سپس 0.10 دلار باز کند. در جهت نزولی، شکست به زیر 0.06 دلار می تواند روند نزولی را از سر بگیرد. این جفت ممکن است بعداً به 0.05 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت سولانا

Solana (SOL) در 5 ژوئیه از SMA 50 روزه (18.34 دلار) برگشت، که نشان می دهد هر قطره کوچک خریداری شده است. گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی رساندند که نشان می‌دهد مرحله اصلاح کوتاه‌مدت ممکن است به پایان برسد.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در شرف تکمیل یک متقاطع صعودی هستند و RSI به منطقه خرید بیش از حد نزدیک است. این نشان می دهد که گاوها در فرمان هستند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند، جفت SOL/USDT می تواند تا 24 دلار صعود کند. چنین حرکتی نشان می‌دهد که این جفت در محدوده 15.28 تا 27.12 دلار قرار دارد.

اگر خرس ها بخواهند دست برتر را به دست آورند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک برسانند. این می‌تواند گاوهای تهاجمی را غافلگیر کند و باعث شود منطقه حمایت قوی بین 16.18 تا 15.28 دلار کاهش یابد.

مرتبط با: هوش مصنوعی پتانسیل ارسال قیمت بیت کوین را بیش از 750 هزار دلار دارد – آرتور هیز

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

گاوها سعی کردند لایت کوین (LTC) را به بالای مقاومت بالای 106 دلار در 5 و 6 ژوئیه برسانند، اما فتیله بلند روی کندل ها نشان می دهد که خرس ها به شدت از سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

جفت LTC/USDT به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (94 دلار) کاهش یافته است که سطح پشتیبانی مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند، گاوها تلاش دیگری برای شکستن سد بالای 106 دلار انجام خواهند داد.

با این حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد تا رالی ها را بفروشند و این جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر این کار را انجام دهند، فروش می تواند تشدید شود و این جفت به سمت SMA 50 روزه (89 دلار) کاهش می یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) در 6 ژوئیه زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.67 دلار) شکست و بسته شد که نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی خواهند کرد با پایین کشیدن قیمت به زیر خط روند صعودی، گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. اگر موفق شوند، الگوی مثلث صعودی نامعتبر خواهد بود. این می تواند چندین توقف کوتاه مدت را ایجاد کند. جفت MATIC/USDT می تواند تا 0.60 دلار و سپس 0.55 دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از خط روند صعودی بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد دوباره روند صعودی را ادامه دهند. شکست و بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه (0.74 دلار) می تواند سفر به سمت هدف الگوی 0.88 دلار را آغاز کند.

تحلیل قیمت پولکادوت

فتیله بلند روی کندل پولکادوت (DOT) در 6 ژوئیه نشان می دهد که خرس ها در رالی های روزانه می فروشند. قیمت کمتر از میانگین متحرک است، اما گاوها در تلاشند تا جلوی کاهش را بگیرند.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. جفت DOT/USDT می تواند برای چند روز بین 4.74 تا 5.64 دلار در نوسان باشد.

اولین نشانه قدرت، شکست خواهد بود و بالای 5.15 دلار بسته می شود. این نشان دهنده تقاضای جامد در سطوح پایین تر است. گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به 5.64 دلار برگردانند. از جنبه نزولی، شکست به زیر 4.74 دلار می تواند مزیت را به نفع خرس ها تبدیل کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *