تجزیه و تحلیل قیمت 10/27: BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، LINK، MATIC


بیت کوین پس از رالی قوی این هفته نفس می کشد، اما آلت کوین های انتخابی ممکن است در چند روز آینده برای صعود آماده شوند.

بیت کوین (BTC) در دو روز گذشته بالای 33600 دلار معامله شده است که نشان می دهد گاوها به سمت خروج عجله نمی کنند. اگر پس از یک افزایش شدید، قیمت زمین چندانی را از دست ندهد، می‌تواند باعث ایجاد FOMO و شروع دور دیگری از خرید شود.

این می تواند بازارها را به سمت منطقه خرید بیش از حد سوق دهد. اما چنین تجمعاتی به ندرت پایدار هستند. آنها در نهایت به عقب برگشته و سطوح شکست را دوباره آزمایش می کنند. بنابراین سقوط بیت کوین به 32000 دلار را نمی توان رد کرد.

رالی در چند روز گذشته تسلط بیت کوین را به 54 درصد افزایش داده است، بالاترین سطح در 30 ماه گذشته. افزایش تسلط بر بازار نشان می دهد که بیت کوین کارمزد را بیشتر افزایش می دهد که یک علامت مثبت است. این نشان می دهد که سرمایه گذاران نسبت به فضای ارزهای دیجیتال مثبت هستند و آلتکوین های منتخب ممکن است به زودی به این حزب بپیوندند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

پیتر برانت، تاجر اصلی، در پستی در X (توئیتر سابق) در 26 اکتبر گفت که پایین آمدن بیت کوین نزدیک است، اما هشدار داد که بالاترین قیمت ممکن است تا سه ماهه سوم سال 2024 رخ ندهد. در همین حال، برانت پیش بینی می کند که بیت کوین به پایین خواهد رسید. “جشنواره خرد کردن”.

آیا بیت کوین وارد مرحله اصلاح می شود یا در چند روز آینده به رشد خود ادامه می دهد؟ آیا آلت کوین ها بالاتر به حزب می پیوندند؟

بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین با مقاومت 35000 دلاری روبرو است، اما گاوها از زمین خود دست نکشیده اند. این نشان می دهد که خریداران ممکن است سعی کنند به زودی این افزایش را ادامه دهند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خطر حرکت بالاتر این است که شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو بیش از حد خرید باقی می ماند. این نشان دهنده امکان اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت است. اگر قیمت به زیر 33679 دلار کاهش یابد، جفت BTC/USDT می تواند 32400 دلار و سپس 31000 دلار را دوباره آزمایش کند.

با این حال، مطمئن نیست که سطوح بیش از حد خرید در RSI باعث اصلاح شود. گاهی اوقات در طول تغییر روند از روند نزولی به روند صعودی، RSI تمایل دارد برای مدت طولانی در منطقه اشباع خرید باقی بماند. این به این دلیل است که خریداران باهوش در هر افت روزانه به انباشته شدن ادامه می‌دهند.

در این صورت، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 35280 دلار برسد، نشانه شروع مرحله بعدی روند صعودی خواهد بود. سپس این جفت می تواند به 40000 دلار برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

فیتیله بلند اتر (ETH) روی کندل 26 اکتبر نشان می دهد که خرس ها به شدت از مقاومت فرعی جزئی در 1855 دلار محافظت می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: نمای معاملاتی

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1674 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر قیمت از 1746 دلار افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد جفت ETH/USDT را به بالای 1855 دلار برسانند. اگر از این سطح فراتر رود، این جفت ممکن است به سمت سطح مهم روانی 2000 دلار حرکت کند.

اگر خرس‌ها بخواهند از یک روند صعودی جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر سطح شکست 1746 دلار کاهش دهند. ممکن است این جفت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) از 235 دلار در 24 اکتبر عقب نشینی کرد که نشان می دهد خرس ها در این سطح فعال هستند. فروشندگان تلاش کردند اما نتوانستند قیمت را زیر سطح حمایت قوی در 223 دلار نگه دارند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: نمای معاملاتی

این نشان می دهد که خریداران تلاش می کنند به شدت از حمایت 223 دلاری دفاع کنند. اگر قیمت به شدت از این سطح بهبود یابد، جفت BNB/USDT می‌تواند بار دیگر به بالای مقاومت سربار 235 دلار صعود کند. در چنین حالتی، این جفت می تواند تا 250 دلار و سپس به 265 دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت یک بار دیگر از 235 دلار کاهش یابد، به این معنی است که خرس ها به فروش بالاتر ادامه خواهند داد. کاهش به زیر 223 دلار مزیت را به نفع خرس ها خواهد کرد. این جفت ممکن است برای مدتی بین 203 تا 235 دلار در نوسان باشد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) شاهد یک مبارزه سخت بین گاوها و خرس ها در نزدیکی مقاومت بالای 0.56 دلار است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (0.52 دلار) برگردانند که سطح مهمی برای تماشا است. بهبود شدید قیمت از این سطح نشان می دهد که هر افت کوچک خریداری شده است. گاوها سپس سعی می کنند قیمت را به بالای 0.56 دلار برسانند.

اگر آنها موفق شوند، این نشانه آغاز یک صعود جدید خواهد بود. ممکن است جفت XRP/USDT تا 0.71 دلار افزایش یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه (0.51 دلار) برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت نفی خواهد شد. این نشان دهنده عملکرد محدود بین 0.46 تا 0.56 دلار در کوتاه مدت است.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در چند روز گذشته نزدیک به هدف تشکیل 32.81 دلار معامله شده است. گاوهای نر جایی برای خرس ها باقی نگذاشتند و این نشان می دهد که آنها منتظر ارتفاع دیگری هستند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: نمای معاملاتی

RSI در منطقه اشباع خرید باقی می ماند و نشان می دهد که جفت SOL/USDT ممکن است زمان بیشتری را در یکپارچگی سپری کند یا شاهد کاهش جزئی باشد. اگر قیمت بالای 30 دلار بماند، احتمال افزایش تا 38.79 دلار افزایش می یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر 30 دلار کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد تا قیمت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (27.20 دلار) بکشند. شکستن این پشتیبانی نشان می دهد که فروشندگان به بازی بازگشته اند.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در چند روز گذشته بالاتر از سطح 0.28 دلار معامله شده است اما گاوها نتوانستند یک رالی تسکین قوی را آغاز کنند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خریداران تلاش کردند تا رشد جدیدی را در 26 اکتبر آغاز کنند، اما خرس ها، همانطور که از فتیله بلند شمعدان دیده می شود، بالاتر فروختند. با تشویق این امر، فروشندگان سعی می کنند قیمت را به زیر سطح شکست 0.28 دلار برسانند. اگر آنها بتوانند به این هدف برسند، جفت ADA/USDT می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.26 دلار) کاهش یابد.

در عوض، اگر قیمت از 0.28 دلار به بالای 0.30 دلار افزایش یابد، این نشان می دهد که گاوها سطح را به حمایت تبدیل کرده اند. سپس این جفت می تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت 0.32 دلار آغاز کند. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع سخت عمل کند، اما اگر شکسته شود، توقف بعدی احتمالاً 0.38 دلار خواهد بود.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در چند روز گذشته در یک بهبود قوی بوده است که نشان دهنده خرید تهاجمی توسط گاوها است.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خریداران در 26 اکتبر قیمت را به بالاتر از نزدیکترین مقاومت در 0.07 دلار رساندند، اما فتیله بلند بالای کندل نشان دهنده فروش بالاتر است. خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را در 27 اکتبر به زیر 0.07 دلار برسانند. اگر آنها موفق باشند، جفت DOGE/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.06 دلار) کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از 0.07 دلار افزایش یابد، این نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و هر افت کوچک در حال خرید است. این می تواند قیمت را تا 0.08 دلار افزایش دهد.

مرتبط با: قیمت FLOKI 140٪ در یک هفته افزایش یافت – آیا memecoin هایی مانند DOGE، PEPE بالاخره بیدار می شوند؟

تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) طی چند روز گذشته در میانگین متحرک حمایت شده است، اما گاوها نتوانستند بهبودی قوی را آغاز کنند.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: نمای معاملاتی

این ممکن است باعث فروش خرس ها شده باشد که قیمت را به زیر میانگین متحرک در 27 اکتبر رساند. جفت TON/USDT ممکن است به سمت حمایت بحرانی در 1.89 دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت می تواند برای چند روز بین 1.89 تا 2.31 دلار تثبیت شود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی افزایش یابد، این نشان می‌دهد که گاوها با افت جزئی خرید می‌کنند. این باعث افزایش شانس شکست بالای 2.31 دلار می شود. ممکن است این جفت به 2.59 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت لینک زنجیره ای

Chainlink (LINK) با فروش نزدیک به سطح 11.50 دلار روبرو است، همانطور که توسط فیتیله طولانی شمعدان در چند روز گذشته مشهود است.

نمودار روزانه LINK/USDT. منبع: نمای معاملاتی

یک نکته مثبت کوچک این است که گاوها زمین زیادی را رها نکرده اند. این نشان می دهد که خریداران عجله ای برای کسب سود ندارند زیرا پیش بینی می کنند که روند صعودی ادامه خواهد داشت. گاهی اوقات وقتی یک دارایی از یک ادغام طولانی خارج می شود، می تواند برای مدت طولانی در منطقه اشباع خرید باقی بماند. این امکان در جفت LINK/USDT وجود دارد.

پشتیبانی مهم برای تماشای نزولی 9.50 دلار و پس از آن متحرک نمایی 20 روزه (8.97 دلار) است. انتظار می رود خریداران به شدت از این منطقه دفاع کنند.

تحلیل قیمت چند ضلعی

چند ضلعی (MATIC) در 22 اکتبر از مقاومت 0.60 دلاری عبور کرد، اما گاوها برای حفظ این صعود مشکل دارند. این نشان دهنده تردید برای ادامه خرید در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

سطح مهمی که باید در نزولی تماشا کرد 0.60 دلار است. اگر قیمت به شدت از این سطح صعود کند، این نشان می دهد که گاوها 0.60 دلار را به حمایت تبدیل کرده اند. این احتمال شکست بالای 0.67 دلار را افزایش می دهد. ممکن است جفت MATIC/USDT تا 0.77 دلار افزایش یابد.

در همین حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری نیز خواهند داشت. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر سطح شکست 0.60 دلار کاهش دهند. اگر این کار را انجام دهند، چند گاو تهاجمی ممکن است به دام بیفتند و این جفت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.57 دلار) سقوط کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید