تجزیه و تحلیل قیمت 10/25: BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، LINK، MATIC


شکست بیت کوین به بالای 32400 دلار نشان می دهد که روند صعودی ادامه دارد، اما آیا سرمایه گذاران می توانند حرکت فعلی را حفظ کنند؟

بیت کوین (BTC) در 23 اکتبر به راحتی از محدوده مقاومت 31000 دلاری تا 32400 دلاری شکست که برای بسیاری از فعالان بازار تعجب آور بود. معمولاً قیمت تمایل به تثبیت یا تردید در نزدیکی سطوح مقاومت سربار سخت دارد، اما این بار اینطور نبود.

فعالان بازار خوش‌بین هستند زیرا انتظار دارند صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین زودتر تایید شود. اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در پستی در 23 اکتبر در مورد “این بخشی از فرآیند است” نوشت. یکشنبه. او اضافه کرد که «سخت است که این موضوع را نبینی زیرا آنها سیگنال قطعی/قریب‌الوقوع بودن تأیید را دریافت می‌کنند». اما یکی از سخنگویان DTCC بعداً گفت که فهرست ETF مورد بحث از ماه آگوست وجود داشته است و حضور آن در آنجا نشان دهنده هیچ گونه تایید نظارتی نیست.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

عجله برای خرید بیت‌کوین قبل از تایید ETF بیت‌کوین نقطه‌ای در حالی رخ می‌دهد که تحلیلگران انتظار دارند پس از نشان دادن چراغ سبز قیمت‌ها افزایش یابد. چارلز یو، محقق گلکسی دیجیتال، در یک پست وبلاگی گفت: قیمت بیت کوین در سال اول پس از راه اندازی ETF در ایالات متحده ممکن است 74.1٪ افزایش یابد.

آیا صعود اخیر بیت کوین آغاز یک رشد پایدار و قوی است یا زمان ثبت سود فرا رسیده است؟ با قدرت نشان دادن قیمت بیت کوین آلت کوین ها چگونه رفتار خواهند کرد؟

بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 23 اکتبر بین 31000 تا 32400 دلار از مرز سخت عبور کرد. این نشان می دهد که روند صعودی دوباره آغاز شده است.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

افزایش شدید طی چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را عمیقاً وارد قلمرو بیش از حد خرید کرده است. گاهی اوقات در مراحل اولیه یک حرکت گاو نر جدید، RSI تمایل دارد برای مدت طولانی در منطقه بیش از حد خرید باقی بماند.

پشتیبانی های مهم برای تماشای نزولی 32400 دلار و سپس 31000 دلار است. انتظار می رود خریداران به شدت از این منطقه دفاع کنند. اگر قیمت از این منطقه حمایتی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد جفت BTC/USDT را به سمت 40000 دلار سوق دهند.

در مقابل، کاهش به زیر 31000 دلار نشان می دهد که شکست اخیر می تواند یک تله گاو نر باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) دامنه صعودی داشته است و در 23 اکتبر به بالای 1746 دلار رسیده است که نشان دهنده شروع احتمالی تغییر روند است.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: نمای معاملاتی

گاوها تلاش کردند تا رالی را در 24 اکتبر تمدید کنند، اما فتیله بلند روی شمعدان نشان دهنده فروش قوی در سطوح بالاتر است. سطح مهمی که باید در نزولی تماشا کرد 1746 دلار است. اگر گاوها این سطح را در طول آزمون مجدد حفظ کنند، جفت ETH/USDT می تواند به بالای 1855 دلار صعود کند. این می تواند درها را برای افزایش به 1900 دلار و سپس به 2000 دلار باز کند.

ممکن است خرس ها برنامه های دیگری داشته باشند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر 1746 دلار کاهش دهند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. سپس این جفت می تواند به سمت متحرک نمایی 20 روزه (1648 دلار) کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که برابری ممکن است تثبیت خود را برای مدتی طولانی تر ادامه دهد.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 23 اکتبر بالاتر از مقاومت فوری در 223 دلار افزایش یافت، اما گاوها نتوانستند حرکت خود را حفظ کنند و نتوانستند بر مانع 235 دلاری غلبه کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: نمای معاملاتی

فروشندگان در تلاش هستند تا قیمت را به زیر 223 دلار برسانند. اگر آنها به این امر دست یابند، پیشنهاد می شود که جفت BNB/USDT می تواند برای مدتی بین 203 تا 235 دلار حرکت کند.

متحرک نمایی 20 روزه (215 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. شکست قیمت از 223 دلار نشان می دهد که گاوها در حال خرید هستند. این امر شانس رالی بالای 235 دلار را افزایش می دهد. این جفت پس از آن می تواند یک رالی را به سمت 250 دلار و در نهایت به 265 دلار آغاز کند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین 0.41 تا 0.56 دلار در نوسان بوده است. گاوها در 24 اکتبر قیمت را به بالای مقاومت محدوده فشار دادند، اما فتیله بلند بالای شمعدان نشان می دهد که خرس ها در تلاش برای حفظ سطح هستند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: نمای معاملاتی

در یک محدوده، معامله گران اغلب مقاومت نزدیک به سربار را می فروشند و این همان چیزی است که در جفت XRP/USDT دیده می شود. اگر قیمت به میانگین های متحرک برسد، این نشان می دهد که این جفت می تواند برای چند روز دیگر در محدوده 0.56 تا 0.46 دلار باقی بماند.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر رفته و به بالای 0.56 دلار برسد، نشانه شروع یک افزایش تازه خواهد بود. این جفت ممکن است ابتدا تا 0.66 دلار افزایش یابد و سپس تا 0.71 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در 23 اکتبر به هدف مدل 32.81 دلار رسید که ممکن است معامله گران از آن سود برده باشند. این یک اصلاح کوتاه مدت در 24 اکتبر آغاز کرد.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: نمای معاملاتی

این نشان می دهد که احساسات صعودی است و هر شیب کوچکی خریداری می شود. خریداران در 25 اکتبر قیمت را به بالای 32.81 دلار رساندند که نشان دهنده شروع مرحله بعدی روند صعودی است. جفت SOL/USDT ممکن است از این پس به 38.79 دلار برسد.

RSI در منطقه اشباع خرید باقی می ماند و نشان می دهد که این جفت با خطر تصحیح یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت مواجه است. اگر قیمت به زیر 29.50 دلار سقوط کند، جفت می تواند تا 27.12 دلار کاهش یابد. این سطح احتمالا شاهد خرید قوی توسط گاوها خواهد بود.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در 24 اکتبر به بالای مقاومت 0.28 دلاری برگشت، اما فتیله بلند بالای کندل نشان می دهد که خرس ها بالاتر می فروشند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: نمای معاملاتی

جفت ADA/USDT احتمالا شاهد یک مبارزه سخت نزدیک به 0.28 دلار خواهد بود. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید و ادامه پیدا کند، نشان دهنده امتناع بازارها از خروج است. این می تواند این جفت را برای مدتی طولانی در محدوده 0.24 تا 0.28 دلار نگه دارد.

برعکس، اگر قیمت از 0.28 دلار بهبود یابد و به بالای 0.30 دلار حرکت کند، به این معنی است که گاوها سطح را به حمایت تبدیل کرده اند. این می تواند یک افزایش تازه به 0.32 دلار را آغاز کند. اگر از این سطح فراتر رود، برابری ممکن است به سمت 0.38 دلار حرکت کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

رالی Dogecoin (DOGE) با فروش سنگین 0.07 دلار در 24 اکتبر روبرو شد، همانطور که از فتیله بلند روی کندل روز مشاهده می شود.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: نمای معاملاتی

برابری DOGE/USDT ممکن است در کوتاه مدت وارد دوره اصلاح یا تثبیت شود. اگر جفت در این مدت زمین زیادی را رها نکند، به این معنی است که گاوها با عجله موقعیت خود را نبسته اند. این احتمال شکست بالای 0.07 دلار را افزایش می دهد. ممکن است جفت به 0.08 دلار افزایش یابد.

واگرایی صعودی در میانگین های متحرک و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها در کنترل هستند. اگر قیمت را به زیر 0.06 دلار برسانند، این مزیت به نفع خرس ها خواهد بود.

مرتبط با: Matrixport پیش بینی 45 هزار دلاری بیت کوین خود در پایان سال را دو برابر کرد

تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) از 2.26 دلار در 24 اکتبر عقب نشینی کرد، که نشان می دهد خرس ها مقاومت خود را در 2.31 دلار حفظ کرده اند.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: نمای معاملاتی

اولین حمایت در جهت نزولی در میانگین متحرک است. اگر قیمت بالاتر از این سطح حرکت کند، نشان می دهد که احساسات مثبت است و سرمایه گذاران در حال خرید افت هستند. این باعث افزایش شانس شکست بالای 2.31 دلار می شود. در چنین حالتی، جفت TON/USDT ممکن است مقاومت هولناک را در 2.59 دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، این بدان معناست که این جفت می تواند برای مدتی بین 1.89 و 2.31 دلار تثبیت شود. اگر قیمت را به کمتر از 1.89 دلار برسانند، خرس‌ها دوباره روی صندلی راننده خواهند نشست.

تحلیل قیمت لینک زنجیره ای

Chainlink (LINK) در 22 اکتبر از ادغام چند ماهه خارج شد زیرا خریداران قیمت را به بالای مقاومت سربار در 9.50 دلار رساندند.

نمودار روزانه LINK/USDT. منبع: نمای معاملاتی

فروشندگان سعی کردند قیمت را به زیر 9.50 دلار برسانند، یعنی در 24 اکتبر، اما دم بلند روی کندل نشان دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین تر است. خرید در 25 اکتبر از سر گرفته شد و برابری LINK/USDT به افزایش خود ادامه داد. الگوی هدف برای شکست از 9.50 دلار 13.50 دلار است، اما اگر از این سطح عبور شود، جفت می تواند به 15 دلار برسد.

اگر خرس ها بخواهند از روند صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر 9.50 دلار برسانند. سطوح بیش از حد خرید در RSI به سرمایه گذاران هشدار می دهد که اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت امکان پذیر است.

تحلیل قیمت چند ضلعی

چند ضلعی (MATIC) در 22 اکتبر از مقاومت 0.60 دلار عبور کرد که نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

متحرک نمایی 20 روزه (0.56 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان دهنده یک روند معکوس بالقوه است. اگر خریداران قیمت را بالای 0.60 دلار حفظ کنند، شروع یک افزایش جدید را نشان می دهد. ممکن است جفت MATIC/USDT تا 0.70 دلار و سپس به 0.80 دلار افزایش یابد.

سطح مهمی که باید در نزولی تماشا کرد 0.60 دلار است. شکستن زیر این سطح نشان می دهد که رالی بالای 0.60 دلار ممکن است جعلی باشد. این می تواند گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازد و باعث کاهش میانگین متحرک شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید