تجزیه و تحلیل قیمت 10/20: BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON، DOT، MATIC


قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی از سطح 30000 دلار بالاتر رفت. آیا آلت کوین ها آماده پیروی از این روند هستند؟

بیت کوین (BTC) در 20 اکتبر به بالای 30000 دلار رسید که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. پرونده اخیر Grayscale Investments در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای یک ETF جدید بیت کوین ممکن است به عنوان یک محرک صعودی عمل کرده باشد.

در اخبار مثبت بیشتر برای فضای ارزهای دیجیتال، SEC به دنبال رد همه اتهامات علیه برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل و کریس لارسن، رئیس اجرایی بود. این انتظارات را افزایش می دهد که تنظیم کننده ممکن است حمله خود به ارزهای دیجیتال را در میان یک سری شکست های اخیر کاهش دهد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

با بهبود احساسات بازار، دارندگان بلندمدت بیت کوین (LTHs) دارایی بیت کوین خود را افزایش می دهند. داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که 76.2 درصد از بیت‌کوین موجود در ذخیره‌سازی بلندمدت قفل شده است. این احتمالاً باعث کمبود عرضه در بازار می شود که به معنای صعودی شدن قیمت بیت کوین است.

آیا بیت کوین می تواند حرکت خود را حفظ کند و به سمت بالاتر حرکت کند؟ آیا آلت‌کوین‌ها از این روند پیروی خواهند کرد؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 16 اکتبر از مقاومت 28,143 دلاری شکست و بسته شد و گاوها با موفقیت این سطح را در طی آزمون مجدد در 17 و 18 اکتبر حفظ کردند. این نشان می دهد که خریداران سطح را به پشتیبانی تبدیل کرده اند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27769 دلار) افزایش یافته است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه بیش از حد خرید قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای 30000 دلار نگه دارند و منطقه مقاومت سربار سفت را بین 31000 تا 31805 دلار به چالش بکشند. انتظار می رود فروشندگان به شدت از این منطقه محافظت کنند.

زمان برای خرس ها در حال اتمام است. اگر بخواهند از افزایش قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر 28143 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، جفت BTC/USDT می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (26882 دلار) کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

همانطور که از دم بلند کندل 19 اکتبر مشاهده می شود، اتر (ETH) بار دیگر به بالای حمایت قوی نزدیک به 1531 دلار رسیده است. این نشان می دهد که گاوها به شدت از حمایت 1531 دلاری دفاع می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: نمای معاملاتی

به نظر می رسد شکست خرس ها در شکستن سطح 1531 دلار مکرراً خریداران را به خود جلب می کند. SMA 50 روزه (1613 دلار) ممکن است به عنوان یک مانع عمل کند، اما اگر شکسته شود، ETH/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و تلاش کند تا به 1746 دلار افزایش یابد.

اگرچه میانگین های متحرک نزولی مزیت خرس ها را نشان می دهد، واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که حرکت منفی در حال کاهش است. اگر آنها قیمت را به زیر 1531 دلار کاهش دهند، خرس ها به صندلی راننده بازخواهند گشت.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 16 اکتبر از خط روند نزولی بازگشت، اما این نشانه مثبتی است که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (210 دلار) کاهش یابد. این نشان می دهد که احساسات از فروش در رالی به خرید با کاهش تغییر کرده است.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند. اگر آنها موفق باشند، جفت BNB/USDT می تواند تا 235 دلار افزایش یابد و سپس افزایش را تا 250 دلار افزایش دهد. خرس‌ها احتمالاً دفاعی قوی در این سطح خواهند داشت.

پشتیبانی‌های مهمی که می‌توان در جهت نزولی تماشا کرد، EMA 20 روزه و پشتیبانی بعدی با قیمت 203 دلار است. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح درها را برای کاهش احتمالی حمایت اصلی بعدی در 183 دلار باز می کند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در 16 اکتبر از میانگین متحرک عقب نشینی کرد، اما خرس ها نتوانستند قیمت را به زیر سطح حمایت فوری 0.46 دلار برسانند. این نشان می دهد که فروش در سطوح پایین تر وجود ندارد.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: نمای معاملاتی

میانگین های متحرک صاف شده اند و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است. این نشان می دهد که جفت XRP/USDT ممکن است برای مدتی بین 0.46 تا 0.56 دلار در نوسان باشد. اگر قیمت بالاتر از میانگین های متحرک باقی بماند، جفت می تواند به سمت مقاومت سربار در 0.56 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، احتمال کاهش به 0.46 دلار افزایش می یابد. حرکت روند بعدی احتمالاً از بالای 0.56 دلار یا زیر 0.41 دلار شروع می شود.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در 19 اکتبر بالاتر از خط گردن تشکیل سر و شانه های معکوس بالا رفت و بسته شد و روند صعودی را تکمیل کرد.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خرید در 20 اکتبر ادامه یافت و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای مقاومت فوری در 27.12 دلار برسانند. اگر آنها بتوانند به این هدف برسند، جفت SOL/USDT می تواند به سمت هدف تشکیل 32.81 دلار افزایش یابد.

معمولاً پس از شکسته شدن یک مقاومت عمده، قیمت کاهش می‌یابد و سطح شکست را دوباره آزمایش می‌کند. در این صورت ممکن است قیمت برای تست یقه بازگردد. اگر قیمت از این سطح افزایش یابد، برابری ممکن است افزایش جدیدی را آغاز کند. شکستن و بسته شدن به زیر 23 دلار می تواند مزیت را به نفع خرس ها معکوس کند.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) بار دیگر در 19 اکتبر به سطح حمایت قوی 0.24 دلار سقوط کرد، اما گاوها با موفقیت این سطح را حفظ کردند. واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که حرکت نزولی در حال کاهش است.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: نمای معاملاتی

قیمت به میانگین متحرک رسیده است که احتمالا به عنوان یک مانع قوی عمل خواهد کرد. اگر گاوها این مقاومت را بشکنند، جفت ADA/USDT ممکن است ابتدا به 0.27 دلار و سپس به 0.28 دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها به شدت از این منطقه محافظت کنند.

کاهش قیمت از 0.28 دلار نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند برای چند روز محدوده‌ای را تشکیل دهد. در جهت نزولی، خرس ها باید قیمت را به زیر 0.24 دلار برسانند تا نشان دهند که روند نزولی ادامه دارد. پشتیبانی بعدی 0.22 دلار و سپس 0.20 دلار است.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

دم بلند روی کندل Dogecoin (DOGE) در 19 اکتبر نشان می دهد که گاوها به شدت در منطقه 0.055 تا 0.06 دلار خرید می کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: نمای معاملاتی

گاوها باید قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (0.06 دلار) برسانند تا علامت معکوس نشان دهند. این می تواند راه را برای افزایش بالقوه به سمت مقاومت سربار در 0.07 دلار هموار کند. ممکن است جنگ سختی بین گاوها و خرس ها در این سطح وجود داشته باشد، اما اگر خریداران پیروز شوند، جفت DOGE/USDT می تواند تا 0.08 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال باقی می مانند. کاهش به زیر 0.055 دلار نشانه شروع مرحله بعدی روند نزولی خواهد بود.

مرتبط با: چرا قیمت XRP امروز افزایش یافت؟

تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) در 12 اکتبر به زیر سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی 1.98 دلار شکست، اما خرس‌ها نتوانستند از این ضعف سرمایه‌گذاری کنند. گاوها این شیب را خریدند و قیمت را در 17 اکتبر به بالای 1.98 دلار رساندند.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا بهبود را در 2.20 دلار متوقف کنند، اما این یک نشانه مثبت است که گاوها اجازه نمی‌دهند قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند. این نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و سرمایه گذاران در حال خرید افت هستند.

اگر خریداران قیمت را به بالای 2.20 دلار برسانند، جفت TON/USDT یک تغییر جزئی تشکیل H&S را تکمیل خواهد کرد. هدف برای این راه اندازی 2.47 دلار است. اگر قیمت به زیر 1.89 دلار کاهش یابد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

تحلیل قیمت پولکادوت

پولکادوت (DOT) در یک روند نزولی قوی قرار دارد. خرس ها در 19 اکتبر تلاش کردند تا کاهش را افزایش دهند، اما دم بلند کندل استیک نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: نمای معاملاتی

رالی امدادی احتمالا به سطح شکست 3.91 دلار می رسد، جایی که انتظار می رود خرس ها دفاعی قوی داشته باشند. کاهش قیمت از این سطح نشان می دهد که احساسات منفی باقی می مانند و معامله گران در حال افزایش فروش هستند. خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 3.56 دلار کاهش دهند و مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کنند.

در مقابل، افزایش قیمت به بالای 3.91 دلار نشانه آغاز یک بهبود قوی تر خواهد بود. سپس ممکن است جفت DOT/USDT به خط روند نزولی صعود کند. شکست بالای 4.33 دلار، نشانه بازگشت احتمالی روند خواهد بود.

تحلیل قیمت چند ضلعی

چند ضلعی (MATIC) در چند روز گذشته زیر میانگین متحرک معامله شده است اما خرس ها نتوانستند حمایت 0.49 دلار را بشکنند. این نشان می دهد که فروش در سطوح پایین تر متوقف شده است.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

واگرایی مثبت در RSI همچنین نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک نگه دارند، جفت MATIC/USDT می تواند به سمت مقاومت سربار در 0.60 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره فروش خرس ها را جذب کند. انتظار می رود ارزش برابری برای مدتی بین 0.49 تا 0.60 دلار در نوسان باشد.

از جنبه نزولی، 0.49 دلار سطح کلیدی برای تماشا باقی می ماند. اگر این سطح بشکند، برابری ممکن است به 0.45 دلار کاهش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید