تجزیه و تحلیل قیمت 10/16: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، SOL، ADA، DOGE، TON


بازارهای سهام در بازه هفتگی سبز درخشیدند و قیمت کریپتوها نیز از همین روند پیروی کرد.

شاخص S&P 500 (SPX) پس از دو هفته افزایش متوالی، هفته را مثبت آغاز کرد. این نشان دهنده احساس ریسک است که نشانه صعودی است. انتظار می رود که نوسانات افزایش یابد زیرا انتظار می رود 11 درصد از شرکت های S&P 500 نتایج این هفته را گزارش کنند.

حساسیت به ریسک ممکن است علاقه به ارزهای دیجیتال انتخابی را افزایش دهد. یکی از حوزه‌هایی که فعالیت‌های صعودی در آن دیده می‌شود، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) است. پیروزی های قانونی Grayscale تخفیف GBTC را به پایین ترین سطح خود از سال 2021 کاهش داد. این نشان می دهد که سرمایه گذاران این احتمال را در نظر می گیرند که اعتماد در نهایت به یک ETF بیت کوین (BTC) تبدیل شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

این واقعیت که قیمت در اخبار بد از سطوح حمایتی پایین نمی‌آید و در اخبار مثبت از مقاومت عمومی بالاتر می‌رود، نشان‌دهنده کاهش اطمینان در پوزیشن‌های فروش است. این امر احتمال افزایش در کوتاه مدت را افزایش می دهد.

سطوح مقاومت سربار مهمی که باید در بیت کوین و آلت کوین ها غلبه کرد تا یک روند صعودی شروع شود چیست؟ بیایید نمودارها را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) از میانگین متحرک ساده 50 روزه (4401) در 12 اکتبر عقب نشینی کرد، اما خرس ها نتوانستند قیمت را به زیر سطح مهم 4325 برسانند.

نمودار روزانه SPX. منبع: نمای معاملاتی

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4341) در حال صاف شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان می دهد گاوها دارای لبه کمی هستند.

خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ناحیه مقاومت سربار بین SMA 50 روزه و خط روند نزولی برسانند. اگر از این ناحیه تجاوز شود، شاخص پایان مرحله اصلاح را نشان می دهد.

برعکس، اگر قیمت پایین تر شود و به زیر 4.325 برسد، نشان می دهد که خرس ها به شدت از SMA 50 روزه محافظت می کنند. سپس ممکن است شاخص پشتیبانی کلیدی را در 4216 مجدداً آزمایش کند.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا (DXY) از 107.34 در 3 اکتبر اصلاح شد و در 10 اکتبر به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (106 دلار) سقوط کرد. در یک روند صعودی، سرمایه گذاران اغلب نزول های متحرک نمایی 20 روزه را خریداری می کنند.

نمودار روزانه DXY. منبع: نمای معاملاتی

در اینجا نیز گاوها افت را در متحرک نمایی 20 روزه خریداری کردند که بهبود را آغاز کرد. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ناحیه مقاومت 107.34 تا 108 برسانند. اگر آنها موفق باشند، ممکن است این شاخص به سمت 111 صعود کند.

اما بعید است که خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها سعی خواهند کرد از ناحیه بالا محافظت کنند و قیمت را به زیر 105.50 برسانند. اگر این حمایت شکسته شود، شاخص ممکن است به SMA 50 روزه (104.81 دلار) سقوط کند. این سطح مهمی است که گاوها اگر می خواهند رالی را دست نخورده نگه دارند باید از آن دفاع کنند. در زیر این سطح، ممکن است شاخص به 103 سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین که در چند روز گذشته بین میانگین های متحرک معامله می شد، در 16 اکتبر حرکت قاطعانه ای انجام داد زیرا گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27224 دلار) رساندند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

مومنتوم بیشتر شد و جفت بیت کوین/دلار آمریکا به بالای مقاومت 28143 دلار رسید. با این حال، این خوشبختی کوتاه مدت بود زیرا خرس ها به شدت بالاتر فروختند و قیمت را به زیر 28143 دلار رساندند.

متحرک نمایی 20 روزه شروع به افزایش کرده است و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان می دهد گاوها برتری جزئی دارند. اگر خریداران به قیمت بالای 28143 دلار برسند، جفت می تواند به سمت 30000 دلار و سپس به 31000 دلار حرکت کند.

از جنبه منفی، شکستن و بسته شدن به زیر SMA 50 روزه (26715 دلار) مزیت را به نفع خرس‌ها تغییر می‌دهد. این جفت می تواند ابتدا به 26000 دلار و سپس به 24800 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در چند روز گذشته بین 1531 تا 1746 دلار در نوسان بوده است. معمولاً در یک محدوده، معامله گران نزدیک به حمایت خرید می کنند و در مقاومت می فروشند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: نمای معاملاتی

خریداران با خرید نزول در 12 اکتبر با قیمت 1521 دلار، یک رالی امدادی را آغاز کردند. گاوها در 16 اکتبر تلاش کردند قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند، اما فتیله بلند بالای شمعدان نشان دهنده فروش تهاجمی خرس ها است.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش دیگری برای کاهش قیمت به زیر 1521 دلار خواهند کرد. اگر آنها موفق باشند، جفت ETH/USDT می تواند به 1368 دلار کاهش یابد.

برعکس، گاوها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را بالاتر از میانگین متحرک برانند و آن را حفظ کنند. اگر آنها بتوانند به این هدف دست یابند، این جفت می تواند به 1746 دلار برسد. این سطح احتمالاً دوباره شاهد فروش قوی خرس ها خواهد بود.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) از حمایت قوی در 203 دلار در 16 اکتبر بهبود یافت و بالاتر از خط روند نزولی شکست. با این حال، فتیله بلند بالای شمعدان نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی ها می فروشند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: نمای معاملاتی

متحرک نمایی 20 روزه (210 دلار) مسطح شده است و RSI بالاتر از نقطه میانی است، که نشان می دهد حرکت نزولی در حال تضعیف است.

گاوها دوباره سعی خواهند کرد از این موقعیت استفاده کنند و قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر آنها بتوانند اوج ها را حفظ کنند، این تشکیل مثلث نزولی نزولی را باطل می کند. جفت BNB/USDT می تواند به 235 دلار و سپس به 250 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت حیاتی 203 دلار برسد، این دیدگاه صعودی خنثی خواهد شد. سپس این جفت می تواند به 183 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین 0.41 تا 0.56 دلار باقی مانده است. گاوها در حال تلاش برای شروع یک عقب نشینی هستند که احتمالاً در میانگین متحرک با مقاومت سخت روبرو می شود.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: نمای معاملاتی

کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک به این معنی است که هر رالی کوچک کمکی فروخته شده است. این امر احتمال افت تا 0.46 دلار را افزایش می دهد. اگر این سطح نتواند حفظ شود، جفت XRP/USDT ممکن است به 0.41 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. سپس این جفت تلاش خواهد کرد تا به 0.56 دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها این سطح را به شدت حفظ کنند.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در 16 اکتبر بالاتر از مقاومت کوتاه مدت 22.50 دلار شکست، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای به دست آوردن کنترل هستند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: نمای معاملاتی

گاوها قیمت را به خط گردن ساختار سر و شانه های معکوس رساندند اما نتوانستند سطح را بالاتر ببرند. این مقاومت مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا بسته شدن در بالای آن یک راه اندازی صعودی را تکمیل می کند. سپس جفت SOL/USDT می‌تواند تا 27.12 دلار و بعداً به سمت هدف الگوی 32.81 دلار افزایش یابد.

اگر خرس ها بخواهند از افزایش قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر SMA 50 روزه (20.56 دلار) برسانند. سپس این جفت می تواند به 18.50 دلار کاهش یابد.

مرتبط با: استخراج بیت کوین سخت تر از همیشه است – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) از حمایت قوی نزدیک به 0.24 دلار بازگشت، که نشان می دهد گاوها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: نمای معاملاتی

مقاومت فوری در مسیر صعودی از میانگین متحرک ناشی می شود. خریداران در 16 اکتبر تلاش کردند از این مانع عبور کنند، اما فتیله بلند بالای کندل نشان دهنده فروش در سطوح بالاتر است. اگر گاوها خیلی از سطح فعلی تسلیم نشوند، این شانس رالی بالاتر از 0.28 دلار را افزایش می دهد. این سطح می تواند دوباره به عنوان مقاومت عمل کند، اما در صورت عبور از آن، جفت ADA/USDT می تواند به 0.30 دلار برسد.

سطح مهمی که باید در نزولی تماشا کرد 0.24 دلار است. اگر قیمت از میانگین های متحرک جدا شود، احتمال افت به زیر 0.24 دلار افزایش می یابد. شکستن زیر این حمایت بحرانی می تواند جفت را به 0.22 دلار و سپس به 0.20 دلار کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

دوج کوین (DOGE) در 14 اکتبر به سطح 0.06 دلار بازگشت، که نشان می دهد سطوح پایین تر، خریداران را جذب می کند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: نمای معاملاتی

متحرک نمایی 20 روزه (0.06 دلار) در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی است، که نشان دهنده کاهش فشار فروش است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک نگه دارند و حفظ کنند، این شروع یک افزایش تازه به سمت 0.07 دلار خواهد بود. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع سخت عمل کند، اما اگر شکسته شود، جفت DOGE/USDT می تواند به 0.08 دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، به این معنی است که این جفت می‌تواند مدت زمان بیشتری در محدوده 0.055 دلار تا 0.06 دلار باقی بماند.

تحلیل قیمت تن کوین

Toncoin (TON) از 12 اکتبر کمتر از میانگین متحرک معامله می شود، اما نشانه مثبتی وجود دارد که خرس ها نتوانسته اند از این ضعف استفاده کنند. این نشان می دهد که فروش در سطوح پایین تر وجود ندارد.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: نمای معاملاتی

گاوها سعی کردند قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند، اما فتیله بلند بالای شمعدان نشان می دهد که خرس ها در موقعیتی برای تسلیم شدن نیستند. فروشندگان دوباره سعی می کنند قیمت را به زیر 1.89 دلار کاهش دهند و اصلاح عمیق تری را آغاز کنند. حمایت بعدی در سمت نزولی 1.80 دلار و پس از آن 1.60 دلار است.

اگر گاوها بخواهند علامت معکوس بدهند، باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند و آن را حفظ کنند. جفت TON/USDT ممکن است ابتدا به 2.20 دلار و سپس به 2.31 دلار افزایش یابد.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید