Polygon قرارداد توکن POL را روی اتریوم راه اندازی کرد که در نهایت جایگزین MATIC خواهد شد


این تیم قرارداد توکن POL را به شبکه اتریوم منتقل کرد و راه را برای جایگزینی MATIC در آینده هموار کرد.

طبق اعلامیه مورخ 25 اکتبر، Polygon Labs قرارداد اتریوم را برای توکن جدید Polygon POL راه اندازی کرده است. توکن جدید قرار است جایگزین توکن موجود اکوسیستم یعنی MATIC شود. با این حال، تیم گفت که کاربران در حال حاضر نیازی به تعویض MATIC خود با POL ندارند.

بر اساس داده های بلاک چین، توکن جدید در 25 اکتبر در ساعت 09:06 UTC ایجاد شد. نام کامل آن “Polygon Ecosystem Token” است. در این اطلاعیه، تیم Polygon مدعی شد که POL با اجرای یک پروتکل بازنگری که به دارندگان توکن اجازه می‌دهد در چندین زنجیره سهام شرکت کنند و چندین عملکرد را در زنجیره‌های لایه 2 انجام دهند، «اکوسیستم گسترده‌ای از زنجیره‌های لایه 2 مبتنی بر دانش صفر» را تامین می‌کند. سکو. روند.

راه اندازی توکن راه را برای اجرای سایر جنبه های نقشه راه Polygon 2.0، از جمله راه اندازی یک لایه جدید برای اکوسیستم Polygon، ارتقاء شبکه اثبات سهام (PoS) موجود به لایه zkEVM هموار می کند. 2 و نقدینگی مشترک در پست برای تمام شبکه های Polygon بیان شد که پروتکل ایجاد شده است.

مرتبط با: Manta Pacific متمرکز بر ToM، OP Stack را برای Polygon CDK کنار می‌گذارد

این تیم تاکید کرد که POL در حال حاضر برای هیچ سیستمی در شبکه Polygon استفاده نمی شود. هم در Polygon PoS و هم در Polygon zkEVM، شرط بندی همچنان از طریق توکن قدیمی MATIC انجام می شود و هزینه های گاز در شبکه PoS همچنان در MATIC پرداخت می شود. بنابراین، کاربران، اعتبارسنجی‌ها و توسعه‌دهندگان برنامه در حال حاضر نیازی به جایگزینی MATIC خود با POL ندارند.

Polygon Labs برای اولین بار در 29 ژوئن اعلام کرد که در حال توسعه یک اکوسیستم لایه 2 جدید است. او اکوسیستم جدید را «Polygon 2.0» نامید. در 14 سپتامبر، تیم اعلام کرد که Polygon 2.0 از یک توکن جدید به نام POL استفاده خواهد کرد. با این حال، در آن زمان، توکن فقط یک پیشنهاد بود و در اتریوم توزیع نمی شد.

اکوسیستم لایه 2 پیشنهادی Polygon از شواهد دانش صفر برای تأیید تراکنش‌های بین شبکه‌ها استفاده خواهد کرد. با رقابتی از سوی اکوسیستم Optimism پیشنهاد شده توسط Optimism Labs روبرو خواهد شد که از فناوری تجمیع خوش بینانه برای ایمن سازی پیام ها بین شبکه ها استفاده می کند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید