بنیانگذار Polygon – شرط 1 میلیارد دلاری در جمع بندی ZK نتیجه می دهد


Polygon حدود 1 میلیارد دلار را به فناوری دانش صفر که از راه حل های لایه 2 مقیاس پذیری اتریوم پشتیبانی می کند اختصاص داده است.

Sandeep Nailwal یکی از بنیانگذاران Polygon معتقد است که شرکت لایه 2 بلاک چین از مزایای اختصاص یک میلیارد دلار برای توسعه راه حل های مقیاس پذیری مبتنی بر دانش صفر (ZK-proof) برای اکوسیستم اتریوم بهره می برد.

نیلوال در سخنرانی اصلی خود در آخرین ویرایش کنفرانس Token2049 در سنگاپور، به توسعه تلاش‌های مقیاس‌پذیری «Polygon 2.0» و وعده فناوری بازگشتی ضد ZK برای ایجاد یک اکوسیستم بلاک چین یکپارچه و قابل تعامل اشاره کرد.

یکی از بنیانگذاران Polygon Sandeep Nailwal در Token2049 در سنگاپور.

Nailwal بر شباهت Web2 و Web3 در شکل و عملکرد تأکید کرد. اولی به عنوان اینترنت اطلاعات با «مقیاس‌پذیری عملا نامحدود» عمل می‌کند و همچنین می‌تواند به طور یکپارچه اطلاعات را در قالب‌های مختلف در سراسر جهان با سرعت‌های بالا منتقل یا انتقال دهد.

مطالب مرتبط: «جام مقدس» Polygon با مقیاس اتریوم zkEVM بتا به شبکه اصلی راه یافت

در همین حال، Web3 نشان‌دهنده «اینترنت با ارزش» است که به گفته نایلوال، برای فراگیر شدن به دو قابلیت نیاز دارد.

“اول، مقیاس پذیری بی نهایت، نامحدود و نقدینگی یکپارچه برای ارزشی که باید منتقل شود. “شما نمی توانید 100 زنجیره داشته باشید که ارزش در آنها توزیع شود و آنها نتوانند با هم کار کنند.”

برای استفاده از ویژگی هایی که Web2 را به اینترنت اطلاعات تبدیل می کند، نایلوال به اهمیت یک لایه جمع کننده یا قابلیت همکاری برای ترکیب شواهد ToM از زنجیره های مختلف در یک لایه مشترک اشاره کرد.

هنگامی که این دو مدرک به لایه اتریوم ارائه شد، ما مکانیزمی داریم که در آن یک مسیر جهانی در اتریوم داریم و سپس هر نقدینگی می‌تواند در طول زنجیره حرکت کند بدون اینکه به اتریوم بیاید.

فناوری اثبات بازگشتی ZK کلید این لایه جمع‌آوری را در اختیار دارد، که Nailwal انتظار دارد در ماه‌های آینده به کار گرفته شود. این فناوری به بلاک‌چین‌های مختلف اجازه می‌دهد تا شواهد ZK از وضعیت‌های شبکه‌شان را به جمع‌کننده ارسال کنند، که سپس اثباتی از این تأییدیه‌های ترکیبی را به شبکه اتریوم ارسال می‌کند.

“هدف ما این است که این اثبات در نهایت به احتمالاً دو ثانیه کاهش یابد. بنابراین هر زنجیره ای هر دو ثانیه یک مدرک از آنچه در اکوسیستم یا زنجیره اش می گذرد به این لایه تجمع کننده ارسال می کند.”

یکی از بنیان‌گذاران Polygon معتقد است که تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل را می‌توان در ۴ تا ۵ ثانیه پردازش کرد، یعنی یک سوم زمان بلوک اتریوم، که شروع به احساس «مانند یک فضای بلوک بزرگ» می‌کند.

در حالی که Nailwal مزایای بالقوه داشتن زنجیره‌های نقدینگی بالا مانند zkEVM و یک زنجیره اثبات سهام برای به اشتراک گذاشتن ارزش برنامه‌ها را برجسته کرد، او خاطرنشان کرد که پلت‌فرم‌های بلاک چین لایه 1 بزرگتر به استفاده از یک لایه تعاملی علاقه دارند.

هر کسی می تواند در این لایه شرکت کند و این یک وضعیت برد-برد است زیرا همه از نقدینگی یکدیگر سود می برند.

نسخه بتای Polygon zkEVM در مارس 2023 به شبکه اصلی رسید و به توسعه دهندگان اجازه داد قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز را مستقر کنند که از توان عملیاتی سریع تر و هزینه کمتری نسبت به لایه 1 اتریوم بهره مند شوند.

این شرکت همچنین اخیراً کیت توسعه زنجیره‌ای را منتشر کرده است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد زنجیره‌های لایه ۲ متصل به اکوسیستم گسترده‌تر اتریوم را ایجاد، سفارشی‌سازی و استقرار دهند.

مجله: تکرار متون مقدس: “ابر رایانه” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *