Polygon 2.0 مقدمات حکمرانی غیرمتمرکز را آغاز می کند


این گسترش قرار است تمام بلاک چین ها و برنامه های کاربردی در حال اجرا در شبکه Polygon را پوشش دهد، بنابراین فرآیند ارتقا را دموکراتیک کرده و مشارکت جامعه را تشویق می کند.

Polygon Labs کار بر روی توسعه‌ای را آغاز کرده است که هدف آن دموکراتیزه کردن فرآیند ارتقا و تشویق مشارکت جامعه است و شامل تمام بلاک چین‌ها و برنامه‌های کاربردی در شبکه Polygon می‌شود.

در 19 ژوئیه، توسعه دهندگان این شرکت پیشنهادی را برای بازنگری مکانیزم حاکمیت برای نقشه راه آینده Polygon 2.0 با هدف ایجاد چندین لایه-2 در شبکه های خود ارائه کردند.

در راستای پیشنهاد خود، توسعه دهندگان یک ساختار حاکمیتی جامع و نوآورانه را معرفی کردند که توسط «سه ستون اصلی» پشتیبانی می‌شود، که هر کدام برای انجام وظایف خاصی در اکوسیستم Polygon طراحی شده‌اند.

ستون اول حول گسترش چارچوب موجود پیشنهاد بهبود چند ضلعی (PIP) می چرخد، که در حال حاضر به کاربران اجازه می دهد تا ارتقاء پروتکل های Polygon را پیشنهاد و تحقیق کنند. این گسترش قرار است تمام بلاک چین ها و برنامه های کاربردی در حال اجرا در شبکه Polygon را پوشش دهد، بنابراین فرآیند ارتقا را دموکراتیک کرده و مشارکت جامعه را تشویق می کند.

مرتبط با: چرا قیمت Polygon (MATIC) امروز افزایش یافت؟

با دادن توانایی به اعضای جامعه برای تحقیق و ارائه توصیه‌های ارتقاء، اکوسیستم Polygon خود را به روی بینش‌ها و پیشرفت‌های بالقوه‌ای باز می‌کند که در نهایت می‌توانند در پروتکل‌های حاکم بر عملیات آن‌ها ادغام شوند.

تصویری از نمایش تصویری از 3 ستون در ساختار حکومتی جدید. منبع: چند ضلعی

ستون دوم این ساختار حاکمیتی پیشنهادی جدید به «حاکمیت قراردادهای هوشمند سیستم» اختصاص دارد که هدف آن ساده‌سازی فرآیند اجرای تغییرات یا ارتقاء پروتکل برای نرم‌افزارهایی است که به عنوان قراردادهای هوشمند عمل می‌کنند. تحت این ستون، یک شورای اکوسیستم ویژه متشکل از اعضایی که توسط جامعه انتخاب و رهبری می شوند، وظیفه نظارت بر این تغییرات مهم را خواهند داشت.

سومین جنبه از ساختار حاکمیتی پیشنهادی حول استقرار مکانیزم “گنجینه جامعه” متمرکز است که نقشی حیاتی در ارتقای رشد اکوسیستم Polygon و تامین منابع مالی برای پروژه‌های مختلف ایفا می‌کند. این خزانه داری جامعه ابتدا تحت مدیریت یک هیئت مستقل خزانه داری جامعه خواهد بود، اما انتقال تدریجی به حکومتداری جامعه محور در نظر گرفته شده است.

مجله: ZK «پایان بازی» را برای مقیاس‌بندی بلاک‌چین‌ها ترکیب می‌کند: مؤسس Polygon Miden


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *