گزارش: Polychain Capital و Coinfund 350 میلیون دلار برای صندوق های ارز دیجیتال جدید جمع آوری می کنند


Polychain Capital برای جدیدترین صندوق خود 200 میلیون دلار جمع آوری کرده است، در حالی که Coinfund 152 میلیون دلار بهتر از حد انتظار جمع آوری کرده است.

بیش از 350 میلیون دلار توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز پولی‌چین کپیتال و کوین‌فند جمع‌آوری شد که به ترتیب 200 میلیون دلار برای صندوق مشترک جدید و 152 میلیون دلار برای صندوق اولیه جمع‌آوری کردند.

به گفته منابع آشنا با این موضوع، گزارش فوربس در 18 ژوئیه می گوید که 200 میلیون دلار پولی چین در “اولین بسته شدن” چهارمین صندوق سرمایه گذاری آن جمع آوری شده است. این بسته شدن به این معنی است که Polychain اکنون با سرمایه گذاران قرارداد امضا کرده است و می تواند سرمایه گذاری های سرمایه گذاری و پروژه های جدید را آغاز کند.

علیرغم افزایش قابل توجه، Polychain قصد دارد در مجموع 400 میلیون دلار برای صندوق جدید جمع آوری کند. علاوه بر این، Polychain سه عضو تیم تحقیقاتی خود را به دلیل اولویت‌های سرمایه‌گذاری جدید آزاد کرد.

طبق داده های Pitchbook، Polychain در حال حاضر مجموعاً سه صندوق با حدود 2.6 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت را مدیریت می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 18 ژوئیه، علیرغم کاهش مداوم بودجه VC برای پروژه های رمزنگاری برای بیش از یک سال، شرکت VC Coinfund 152 میلیون دلار برای چهارمین صندوق اولیه خود جمع آوری کرده است.

جیک بروخمن، مدیر عامل Coinfund گفت که این شرکت قصد دارد 125 میلیون دلار جذب کند، اما به دلیل افزایش علاقه به صنعت، توانسته است 27 میلیون دلار دیگر نیز جذب کند.

مرتبط با: گزارش: آمریکا در سه ماهه دوم بر صندوق استارت‌آپ کریپتو تسلط دارد

بر اساس داده‌های شرکت تحلیل تجاری Crunchbase، کل حجم سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز برای استارت‌آپ‌های کریپتو و وب 3 نسبت به همین زمان در سال گذشته 76 درصد کاهش یافته است.

تعداد کل صندوق های سرمایه گذاری و معاملات برای استارت آپ های رمزنگاری در دو سال گذشته. منبع: Crunchbase

بنا بر گزارش‌ها، سرمایه‌گذاران پس از فروپاشی اکوسیستم Terra Money شرکت Do Kwon، FTX Sam Bankman-Fried و تعدادی از پروژه‌های پرمخاطب دیگر در دو سال گذشته نسبت به صنعت کریپتو محتاط هستند.

این منجر به عقب‌نشینی به سمت بخش‌های سنتی‌تر بازار شده است و بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر عموماً نسبت به سرمایه‌گذاری‌های جدید محتاط شده‌اند، با تنها استثنای قابل توجه هوش مصنوعی.

از 1 ژانویه 2023، صنعت هوش مصنوعی شاهد بیش از 12 میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر بود زیرا سرمایه گذاران برای جذب سرمایه از صنعت نوپا رقابت کردند.

آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی، رقیب جدید کریپتو HK
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *