بنیانگذار آتاری می‌گوید برنده شدن بازی‌ها دلیل نفرت گیمرهای واقعی از رمزنگاری است


نولان بوشنل می‌گوید بازی‌های کریپتو در بین گیمرهای سنتی شهرت بدی دارند، اما آینده بازی‌های Web3 و دنیای مبتنی بر بلاک چین هنوز به پایان نرسیده است.

بر کسی پوشیده نیست که بازیکنان سنتی نسبت به ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در بازی‌های خود بیزاری می‌کنند. نولان بوشنل بنیانگذار آتاری می گوید دلیل این امر روشن است. همه چیز با ظهور دیوانه کننده بازی های برد-برد شروع شد.

بوشنل گفت: “من به وضوح می توانم به شما بگویم که این تحقیر ارزهای دیجیتال از کجا می آید.” “نفرت ناشی از این بازی‌های بازی به برد است که پیشگام بازی‌های بلاک چین بودند.”

“بازیکنان خوب دوست ندارند سنگ زنی کنند. آسیاب کردن بد است. چیزی که گیمرها می خواهند سرگرم کننده است و متأسفانه نحوه عملکرد این بازی های برد-برد 100% بر اساس تئوری احمق بزرگتر است.

نولان بوشنل، که به عنوان «پدرخوانده بازی‌های ویدیویی» شناخته می‌شود، در گفت‌وگو با کوین‌تلگراف در مصاحبه‌ای گسترده، بسیاری از دیدگاه‌های خود را در مورد چشم‌انداز فعلی بازی و نقش فناوری بلاک چین در پیشرفت صنعت به اشتراک گذاشت.

اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد که کسی بگوید او “بازی های ویدئویی” را برای نولان بوشنل اختراع کرده است، اما این تنها بخشی از یک حرفه طولانی است که شامل تاسیس سیستم بازی آتاری و زنجیره غذایی آمریکایی “چاک ای. پنیر” بوده است. او همچنین یکی از معدود افرادی در جهان است که استیو جابز را کارمند می داند.

آتاری 2600 که در سال 1977 عرضه شد، اولین کنسول بازی ویدیویی خانگی بود که توسط آتاری تولید شد. منبع: ویکی پدیا

بوشنل بر این باور است که آینده بازی های وب 3 به یک تغییر اساسی از دینامیک مبتنی بر بازی و تمرکز مجدد بر ایجاد دنیای مجازی جذاب از طریق استفاده از فناوری واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) بستگی دارد.

بوشنل توضیح می دهد که پذیرش انبوه این جهان های جدید کاملاً به نیاز انسان به اجتماعی شدن و همچنین احساس دائمی “مکان و زمان” در اقتصاد جدید جهان های مجازی بستگی دارد.

“چگونه مردم را ملاقات می کنید؟ آنها را کجا می بینید؟ کجا آنها را ملاقات می کنید؟ این بافت پیوندی Web3 و ابرداده است. اگر بتوانید آن حس فضای واقعی و زمان واقعی را در دنیای مجازی ارائه دهید، پس فکر می کنم ما” واقعاً درگیر چیزی هستید.”

در حال حاضر، بوشنل به‌عنوان مدیر ارشد اطلاعات در Moxy، یک شرکت جدید ورزش‌های الکترونیکی مبتنی بر بلاک‌چین، فعالیت می‌کند، که در آن سه ستون را مشخص می‌کند که بلاک چین می‌تواند به بازی‌های مدرن ارتقای بسیار مورد نیاز بدهد.

اولین و مهمترین پیشنهاد ارزشی که بوشنل می گوید، توانایی انتقال یکپارچه و ایمن است.

او توضیح داد: «ما می‌خواهیم بازی‌ها را به بستری برای رقابت تبدیل کنیم و برای داشتن رقابت خوب، باید بتوانید به روشی ساده و آسان وجوه را با خیال راحت انتقال دهید.»

از آنجایی که جهان به طور فزاینده ای دیجیتالی می شود، باید راهی وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که اقدامات و انتظارات مردم با نتایج همسو هستند.

شماره دو، که اتفاقاً نزدیک به دو است، سودمندی قراردادهای هوشمند است. قراردادهای هوشمند نه تنها در بازی‌ها، بلکه در تمام تعاملات انسانی ارزش دارند، زیرا بسیاری از کارهایی که ما در زندگی انجام می‌دهیم ایجاد روابط و سپس تعیین شرایط آن روابط است.

سومین حوزه کلیدی، توانایی ذخیره ایمن ارزش دارایی های دیجیتال در قالب ارزها و توکن ها است.

مرتبط با: بنیانگذار Atari، Animoca، بازی‌های Web3 را برای مالکیت مجازی و آموزش حیاتی می‌داند

بوشنل، که برای اولین بار توسط براک پیرس، بنیانگذار تتر، زمانی که بیت کوین (BTC) در حدود 50 دلار در نوسان بود، با ارزهای دیجیتال آشنا شد، گفت که در ابتدا توجه زیادی به رمزارزها نداشت.

اما مانند بسیاری دیگر، زمانی که قیمت بیت کوین شروع به افزایش کرد، نظر خود را تغییر داد و بوشنل ناگهان متوجه شد که ممکن است اتفاقات دیگری در دنیای بلاک چین رخ دهد.

در حالی که بوشنل اذعان داشت که به دلیل ماهیت نوسان قیمت‌ها، در معرض ارزهای دیجیتال قرار نمی‌گیرد، اما به این نتیجه رسید که در هر موقعیتی که مردم توانایی به اشتراک گذاشتن برداشت جمعی از ارزش را داشته باشند، “معمولا کوتاه‌مدت هستیم.”

Web3 Player: مالک GTA Web3 به بررسی کازینو بیت کوین و Sunflower Land می پیوندد
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *