پلاتیپوس فایننس 90 درصد از دارایی های از دست رفته به دلیل سوء استفاده را بازیابی کرد


بر اساس این توافق، توسعه دهندگان پروژه اقدام قانونی علیه هکر انجام نخواهند داد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Platypus Finance اعلام کرد که 90 درصد از دارایی‌های به سرقت رفته در یک نقض امنیتی هفته گذشته را بازیابی کرده است.

تا 17 اکتبر اعلامیهتوسعه دهندگان گفتند که ضرر خالص پروتکل در زمان انتشار به “18000 Avalanche” به ارزش 167400 دلار محدود شده است. از آنجایی که هکر داوطلبانه وجوه را برگرداند، Platypus Finance اظهار داشت که “تضمین می کند که هیچ اقدام قانونی انجام نخواهد شد.” توسعه دهندگان همچنین اشاره کردند که اطلاعات برداشت مربوط به دارایی های کاربران به زودی منتشر خواهد شد.

در 12 اکتبر، بازارساز خودکاری که بر روی بلاک چین بهمن کار می‌کرد، در معرض سه حمله وام فلش جداگانه قرار گرفت که پروتکل 2.23 میلیون دلاری را کاهش داد. این پروژه در سال 2021 3.3 میلیون دلار جمع آوری کرد که توسط صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال منقرض شده Three Arrows Capital رهبری می شد.

توسعه دهندگان Platypus از آخرین حمله متوقف شد ممیزی های امنیتی در تمام استخرهای نقدینگی انجام می شود. در یک حمله وام فلش، یک هکر از یک آسیب‌پذیری سوء استفاده می‌کند که به آن‌ها اجازه می‌دهد بدون ارائه وثیقه لازم برای تراکنش، ارزهای دیجیتال را فوراً وام بگیرند. سپس هکر دارایی های قرض گرفته شده را از پروتکل خارج می کند و بدهی مشکوکی را برای کاربران یا خزانه داری پروتکل باقی می گذارد.

این سومین حمله علیه پلاتیپوس در سال جاری بود. یک حادثه قبلی در ژوئیه منجر به کاهش 157000 دلاری از طریق حمله وام فلش شد و یک حمله وام فلش دیگر از پروتکل DeFi به مبلغ 8.5 میلیون دلار سوء استفاده کرد. پس از این حادثه در ماه فوریه، پلاتیپوس ادعا کرد که حداقل 63 درصد از دارایی های کاربران را که در این حمله از دست داده اند، از طریق طرح بازیابی خود باز می گرداند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید