قربانی فیشینگ 4.5 میلیون دلار آمریکا را برای کلاهبردار ارسال کرد


داده های زنجیره ای نشان می دهد که 4.5 میلیون دلار ابتدا از صرافی کریپتو کراکن منتقل شد، سپس به آدرسی رسید که ادعا می شود متعلق به یک کلاهبردار است.

گزارش شده است که یک دارنده ارز دیجیتال ناخواسته قربانی یک کلاهبرداری 4.46 میلیون دلاری فیشینگ شده است.

طبق داده‌های Etherscan، ۴.۴۶ میلیون دلار تتر (USDT) از کیف پول صرافی کریکن برداشته شد و در نهایت به آدرسی که به «ACa7» ختم می‌شد فرستاده شد.

شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield اعلام کرد که این آدرس متعلق به یک کلاهبردار فیشینگ است.

Scam Sniffer، یکی دیگر از پلتفرم‌های کلاهبرداری بلاک چین، در 20 سپتامبر ادعا کرد که وجوه به آدرسی ارسال شده است که به «صرافی جعلی استخراج رمزارز Coinone» مرتبط است.

Scam Sniffer که به داشبورد Dune Analytics تولید شده توسط کاربر مرتبط است، ادعا می کند که در چنین حملاتی، کلاهبرداران در مجموع حدود 337.1 میلیون USDT را سرقت کردند و 21953 نفر را تحت تأثیر قرار دادند.

داشبورد Dune Analytics @tayvano در کلاهبرداری تأییدیه USDT. منبع: Dune Analytics.

مرتبط با: نهنگ کریپتو به دلیل حمله فیشینگ 24 میلیون دلار از سهام اتریوم را از دست داد

سازمان جهانی ضد کلاهبرداری می گوید این نوع کلاهبرداری ماینینگ تایید اغلب قربانیان را فریب می دهد تا اجازه برداشت نامحدود از کیف پول ارزهای دیجیتال خود را بدهند.

هنگامی که یک کیف پول رمزنگاری خود ذخیره سازی ایجاد می کنید […] شما یک “کلید خصوصی” دریافت می کنید که از طریق رمزگذاری محافظت می شود. اما کلاهبرداران به عبارت اصلی شما نیازی ندارند.» GASO در وب سایت خود گفت که وقتی قربانی برای پیوستن به استخر استخراج جعلی کلیک می کند، دکمه ای را کلیک می کند که هزینه شبکه بین 10 تا 50 دلار را در اتر دریافت می کند. (ETH).

اگرچه به نظر قابل قبول است، GASO استدلال می کند که این بخشی از فریب کاربر است:

“این صرفاً پیش زمینه ای برای دریافت مجوز امضا شده دیجیتالی و دسترسی نامحدود به کیف پول شما از طریق قرارداد هوشمند USDT است.”

مجله: آسیا اکسپرس: ایردراپ ملی تایلند، کاربران دلیو ویران شده، برترین کشور رمزنگاری ویتنام
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید