طومار امیدوار است از استفاده آژانس های دولتی ایالات متحده از پزشکی قانونی Chainaliz جلوگیری کند


طبق دادخواست موجود در Change.org، فناوری اثبات نشده Chainalytic می تواند منجر به نقض حریم خصوصی شود.

طوماری در Change.org در 12 سپتامبر برای مخالفت با استفاده از خدمات پزشکی قانونی Chainalytic توسط آژانس های فدرال ایجاد شد. این طومار صحت Chainalytics را زیر سوال برد و مسائل حقوقی را در مورد فعالیت های شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین مطرح کرد.

در طوماری که توسط “Stop Chainaliz” آغاز شد، آمده است که نرم افزار Chainaliz با “اتصال دنیای واقعی به پرداخت های رمزنگاری شده” به تلاش های مجری قانون برای پیشگیری از جرم کمک می کند. او بیان کرد:

ما معتقدیم که استفاده از نرم‌افزارهای اثبات‌نشده علمی و روش‌های ادعایی نادرست برای دخالت دادن افراد در ایجاد جرایم، حق افراد برای حفظ حریم خصوصی مالی را به خطر می‌اندازد.»

در این دادخواست ادعا شده بود که یافته‌های Chainalytics مطابق با استاندارد داوبرت برای شهادت کارشناسان در دادگاه‌های ایالات متحده که توسط دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1933 تعیین شده بود، مطابقت ندارد، میزان خطا ناشناخته است، که مورد بررسی همتایان قرار نگرفته است، و می‌تواند به طور بالقوه در دادگاه مورد استفاده قرار گیرد. روش شناسی معیوب

مرتبط: مدیر اجرایی Chainaliz به کمیته امنیت داخلی سنا در مورد تجزیه و تحلیل بلاک چین می گوید

در این دادخواست ادعا شده بود که مشکلات فنی این سرویس منجر به نقض احتمالی حریم خصوصی شده است:

افراد و سازمان‌ها نمی‌توانند انتظار داشته باشند که اطلاعات مالی آنها محرمانه بماند، زیرا هر کسی می‌تواند بدون توجه به مشارکت در فعالیت‌های مجرمانه به چنین نرم‌افزاری آلوده شود.»

استفاده از فناوری غیرقابل اعتماد به منزله نقض الزامات متمم چهارم به دلیل احتمالی برای صدور حکم تفتیش و توقیف و قانون رازداری بانکی است که بر اساس وجود فعالیت های مشکوک استثناهایی را اعطا می کند.

در این طومار هفت آژانس فدرال ایالات متحده که از خدمات Chainalytics استفاده می کنند، فهرست شده است.

اول دادخواست عمومی ساخته شده توسط Lola Leetz، نام مستعار L0la L33tz، که از منتقدان سرسخت شرکت بود. او در انتقاداتش تنها نیست. در ماه آگوست، مدیر تحقیقات و اطلاعات CipherTrace، Jonelle Still، گزارشی را در دادگاه ایالات متحده علیه رومن استرلینگوف ارائه کرد که ادعا می‌کرد سوء استفاده از فناوری Chainalytics برای مرتبط کردن Sterlingov به میکسر ارز دیجیتال Bitcoin Fog است.

مجله: Tornado Cash 2.0: مسابقه ای برای ایجاد میکسرهای نقدی ایمن و قانونی
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *