باد مخالف کلان مداوم می تواند بازار صعودی بیت کوین را به تاخیر بیندازد – ARK Invest


شاخص‌های مختلف اقتصاد کلان نشان می‌دهند که باد مخالف نزولی ممکن است در باقی مانده سال 2023 تقویت شود و احتمالاً بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر منفی بگذارد.

سال 2023 یک سال چالش برانگیز برای احساسات سرمایه گذاران بوده است، و در حالی که بازارهای سهام انتظارات را زیر پا گذاشته اند، گزارش اخیر ARK Invest دلایلی را نشان می دهد که چرا باقی مانده سال 2023 ممکن است با چالش های اقتصادی مختلفی روبرو شود.

ARK 13.9 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند و مدیر عامل آن، کتی وود، از مدافعان قوی ارزهای دیجیتال است. سرمایه گذاری ARK برای اولین بار در ژوئن 2021 با همکاری مدیر دارایی اروپایی 21Shares برای یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) اقدام کرد. آخرین درخواست آنها برای یک ETF بیت کوین در حال حاضر در انتظار بررسی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است که اولین بار در می 2023 ثبت شد.

صعودی بلند مدت، نزولی کوتاه مدت؟

علیرغم دیدگاه صعودی ARK در مورد بیت کوین، که توسط تحقیقات در مورد اینکه چگونه ترکیب بیت کوین و هوش مصنوعی می تواند عملیات شرکت را با تأثیر مثبت بر بهره وری و هزینه ها متحول کند، حمایت می شود، این شرکت سرمایه گذاری با توجه به وضعیت فعلی، مسیر ساده ای را برای افزایش قیمت بیت کوین پیش بینی نمی کند. شرایط کلان اقتصادی

در خبرنامه، ARK دلایل مختلفی را برای سناریوهای نه چندان خوش بینانه خود در مورد ارزهای دیجیتال، از جمله نرخ بهره، پیش بینی تولید ناخالص داخلی (GDP)، بیکاری و تورم فهرست می کند. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) برای اولین بار از سال 2009 یک سیاست پولی محدودکننده را اجرا کرد، همانطور که “نرخ بهره طبیعی” نشان می دهد.

فدرال رزرو “نرخ بهره طبیعی”. سس: ARK Investment

«نرخ بهره طبیعی» نرخی نظری است که در آن اقتصاد نه گسترش می‌یابد و نه منقبض می‌شود. ARK توضیح می دهد که هرگاه این شاخص از “نرخ سیاست صندوق فدرال واقعی” فراتر رود، بر نرخ های وام و استقراض فشار وارد می کند.

ARK پیش‌بینی می‌کند که تورم به کندی ادامه می‌دهد، که باعث افزایش «نرخ سیاست صندوق‌های فدرال واقعی» و افزایش اختلاف بالاتر از «نرخ بهره طبیعی» می‌شود. اساساً گزارش با توجه به این شاخص دارای دیدگاه اقتصاد کلان نزولی است.

تحلیلگران همچنین بر تفاوت بین تولید ناخالص داخلی واقعی (بازده) و GDI (درآمد) تمرکز کردند. بر اساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص داخلی باید دقیقاً همراستا باشند زیرا درآمد حاصل باید با ارزش کالاها و خدمات تولید شده برابری کند.

با این حال، آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی واقعی حدود 3 درصد بیشتر از GDI واقعی است، که نشان می‌دهد باید انتظار داشت که در داده‌های تولید تجدیدنظرهای نزولی داشته باشیم.

تمرکز دیگر، داده‌های اشتغال ایالات متحده بود، با تحلیلگران اشاره کرد که دولت به طور مداوم این اعداد را برای شش ماه متوالی به سمت پایین بازبینی کرده است.

بازنگری حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده سس: ARK Investment

نمودار بالا بازار کار را نشان می دهد که ضعیف تر از گزارش های اولیه به نظر می رسد. همچنین قابل توجه است که آخرین بار شش ماه متوالی بازنگری نزولی در سال 2007 و درست قبل از شروع بحران بزرگ مالی اتفاق افتاد.

مرتبط با: دارندگان کوتاه مدت بیت کوین تسلیم می شوند زیرا داده ها فرصت خرید بالقوه نسلی را برجسته می کند

برای دارایی های پرخطر، “رکود تورمی” به طور کلی نزولی است

روند نزولی دیگری که باید از آن آگاه بود «رکود تورمی» است. نویسندگان خاطرنشان می کنند که روند کاهش قیمت در طول یک سال ناشی از افزایش هزینه مصرف کننده معکوس شده است. با نگاهی به شاخص جانسون ردبوک، که بیش از 80 درصد از داده‌های خرده‌فروشی «رسمی» گردآوری‌شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده را پوشش می‌دهد، واضح است که کل فروش فروشگاه‌های مشابه در ماه آگوست برای اولین بار در 12 ماه گذشته افزایش یافت. ممکن است به سمت بالا فشار بیاورد.

شاخص خرده فروشی جانسون ردبوک. منبع: سرمایه گذاری آرک

اندازه‌گیری‌ها نشان می‌دهد که نااطمینانی اقتصاد کلان ممکن است در ماه‌های آینده ادامه یابد. با این حال، پاسخ روشنی در مورد اینکه اگر این روند رشد اقتصادی کمتر و تورم بالاتر را تأیید کند، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال چگونه ممکن است واکنش نشان دهند، ارائه نمی‌کند. این سناریو به طور کلی برای دارایی های ریسک پذیر بسیار نامطلوب در نظر گرفته می شود.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *