گزارش می گوید صندوق های بازنشستگی می توانند از هوش مصنوعی برای کاهش هزینه ها و افزایش بازده استفاده کنند


بر اساس تحقیقات مرسر، پیشنهاد می شود که هوش مصنوعی مزایای متعددی را برای مدیریت صندوق های بازنشستگی فراهم کند.

صندوق‌های بازنشستگی می‌توانند از هوش مصنوعی برای کاهش هزینه‌ها، افزایش بازده سرمایه‌گذاری و برجسته کردن ریسک‌های بالقوه استفاده کنند، اما بر اساس گزارش بازنشستگی جهانی موسسه مرسر CFA، هنوز «چالش‌های مهمی برای غلبه بر استفاده از هوش مصنوعی وجود دارد».

این شرکت مشاوره و انجمن متخصصان سرمایه‌گذاری در گزارش سالانه مشترکی در 17 اکتبر اعلام کردند که هوش مصنوعی برای کمک به مدیران صندوق‌های بازنشستگی برای بررسی مقادیر زیادی از داده‌ها مفید است که می‌تواند فرصت‌ها را برجسته کند و سبد سرمایه‌گذاری متناسب ایجاد کند.

نویسنده اصلی و شریک ارشد Mercer Dr. دیوید ناکس نوشت: «هوش مصنوعی بر عملکرد سیستم‌های بازنشستگی در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت. “این پتانسیل را دارد که تجربه اعضا و نتایج بازنشستگی اعضا را تا حد زیادی بهبود بخشد.”

ابزارهای هوش مصنوعی زبان طبیعی نیز می توانند توسط صندوق های بازنشستگی برای تجزیه و تحلیل اعضای خود استفاده شوند. با جمع‌آوری داده‌ها از ایمیل‌ها و تماس‌ها، تأمین مالی می‌تواند تلاش‌های بازاریابی و توسعه را بر اساس نحوه ارتباط هر فرد شخصی‌سازی کند.

تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی برای بررسی احساسات بازار و سیگنال‌هایی برای شناسایی الگوها و پیشنهاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری غیر متعارف در آینده تبلیغ می‌شود.

این می تواند به بهبود تخصیص دارایی ها و/یا تنوع بهتر منجر شود که منجر به بازده بلندمدت بالاتر و نوسانات کمتر می شود.

هوش مصنوعی همچنین می تواند به سرمایه گذاران در ارزیابی مسائل زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) کمک کند. همچنین انتظار می‌رود این فناوری با فعال کردن اتوماسیون محیط‌های میانی و پشتی، هزینه‌ها را کاهش دهد، که می‌تواند شکاف بین استراتژی‌های سرمایه‌گذاری غیرفعال و فعال را کاهش دهد.

خلاصه ای از کاربرد هوش مصنوعی در مدیریت سرمایه گذاری. منبع: موسسه مرسر سی‌اف‌ای شاخص جهانی بازنشستگی 2023

همچنین انتظار می‌رود هوش مصنوعی پیش‌بینی رفتار اعضا را در پاسخ به انواع شرایط اقتصادی و سیاسی احتمالی که می‌تواند بر جریان‌های نقدی صندوق بازنشستگی تأثیر بگذارد را امکان‌پذیر کند.

به عنوان مثال، سقوط بازار سهام می تواند اعضا را به سمت طبقه های دارایی دفاعی سوق دهد، در حالی که یک دولت تازه منتخب می تواند برخی از بازنشستگان را وادار کند که مزایای انباشته خود را پس بگیرند.”

با این حال، ابزارهای هوش مصنوعی می توانند اطلاعات جعلی یا گمراه کننده تولید کنند و عدم اطمینان در مورد استفاده از هوش مصنوعی احتمالاً به دلیل ناتوانی مدل ها در “پیش بینی دقیق قیمت های بازار” ادامه خواهد داشت.

این گزارش همچنین بر لزوم «دفاع قوی در برابر حملات سایبری، کلاهبرداران و سایر موارد نقض امنیتی» تاکید کرد.

مرتبط با: پلتفرم توسعه دهنده Stack Overflow با افزایش رقابت هوش مصنوعی، 28 درصد از کارکنان خود را اخراج می کند

نویسنده اشاره می کند که هوش مصنوعی در حال حاضر در بازارهای سرمایه گذاری برای تصمیم گیری بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها، گزارش ها، ریسک ها و روندهای بازار استفاده می شود. تجارت قابل برنامه ریزی از دهه 1980 با ظهور تجارت با فرکانس بالا، نحوه مدیریت سرمایه گذاری ها را تغییر داد.

طبق گزارشات، معاملات الگوریتمی به میزان قابل توجهی از معاملات خودکار کمک می کند و تنها در سال 2018 به 73 درصد از معاملات سهام ایالات متحده کمک می کند.

گزارش تکمیلی توسط جسی کوگلان.

مجله: AI Eye: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در رمزنگاری، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید