بلاک چین های پرداختی هرگز به پذیرش انبوه نخواهند رسید


پروژه های بلاک چین باید با کسب درآمد از گوگل و فیسبوک بدون اینکه مستقیماً از کاربران خود پول بخواهند یاد بگیرند.

بلاک چین های پرداخت برای استفاده کامل شده اند.

البته نه برای ما؛ جمعیت کریپتوهای عصبی ما از باز کردن کیف پول‌ها، حکاکی عبارات بذر روی کارت‌های فولادی که در زمین دفن شده‌ایم، یافتن صرافی‌هایی که هنوز مسدود نشده‌ایم، بسته‌بندی برخی دارایی‌ها برای افزایش بازده و تبدیل شدن به حرفه‌ای OpSec در حالی که به خدایان بلاک چین می‌پردازیم، بسیار خوشحالیم. کره شمالی در حال حاضر آنلاین نیستند.

ما در این کار خوب هستیم. سالها تجربه درد را کاهش داد.

در مورد فرزندخواندگی دسته جمعی که همه ما به آن امیدوار بودیم چطور؟ او به 99 درصد افرادی که اشتهایشان برای این نوع تروما صفر است اعتماد دارد.

مرتبط با: یک ETF انقلابی برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به ارمغان خواهد آورد

برای اینکه بلاک چین های بدون مجوز به ستون فقرات تجربیات آنلاین ما تبدیل شوند، باید سه تغییر بزرگ رخ دهد:

  1. آنها باید آزاد شوند.
  2. آنها باید بدون اصطکاک شوند.
  3. آنها باید آشنا باشند.

«رایگان» به معنای رایگان برای کاربر، «بدون اصطکاک»، به آسانی باز کردن یک برنامه یا بازی کردن یک بازی ویدیویی، و «آشنا» به این معناست که ما باید از مردم عادی بخواهیم رفتارشان را تغییر دهند تا متناسب با محدودیت‌های فناوری ما باشد. ما باید آنها را در جایی که قبلاً هستند ملاقات کنیم.

در حال حاضر سه بر صفر هستیم. در واقع ما آنقدر از جایی که باید باشیم فاصله داریم که حتی سعی نمی کنیم به طور جدی به این مشکلات رسیدگی کنیم. ما به جای پرداختن به ریشه این ناکارآمدی، مشغول بهبودهای کوچک و تدریجی در فناوری ناکارآمد هستیم.

رایگان برای استفاده

بلاک چین های لایه 1 توسط افرادی طراحی، ساخته و تامین مالی می شوند که فکر می کنند ارزش آنها در کسب درآمد مستقیم از کاربر است.

این یک تصور غلط است.

گوگل به شما تبلیغات ارائه می دهد. به طور غیرمستقیم برای شما پول در می آورد. فیس بوک از داده های شما درآمد کسب می کند، اما برای استفاده از پلتفرم خود هزینه ای از شما دریافت نمی کند. فروشگاه اپل 30 درصد از توسعه دهندگان و ناشران تخفیف می گیرد نه شما.

در هر صورت شما پرداخت می کنید اما نه نقدی.

گوگل 85 میلیارد بار در ماه بازدید می شود. فقط در صورتی شارژ کنید که مستقیماً درآمد داشته باشد دهم سکه بازدید از صفحه اصلی آن از نظر تئوری می تواند هر ماه 85 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

اینطور نیست، زیرا تعداد افرادی که مایل به پرداخت نقدی برای این تجربه هستند در مقایسه با افرادی که خوشحال هستند گوگل به آنها تبلیغات ارائه می دهد و آنها را رایگان نگه می دارد بسیار کم است.

ما عادت کرده ایم به طور غیر مستقیم پول در بیاوریم. اما پروتکل‌های بلاک‌چین فعلی مستقیماً ما را کسب درآمد می‌کنند و ما را ملزم به پرداخت هزینه‌های گاز برای هر تراکنش می‌کنند.

یکی از مهیج ترین فرض های Web3 این است که امکان ایجاد انگیزه های همسو بین سازندگان و مصرف کنندگان را ایجاد می کند. بسیاری از سازندگان توکن غیرقابل تعویض (NFT) راه هایی برای رشد جوامع پیرامون چنین مشوق هایی پیدا کرده اند. اما سازندگان بلاک چین لایه 1 همان کار را بارها و بارها انجام می دهند.

و مهم نیست که کارمزدهای آن‌ها چقدر کم باشد، به لطف تخفیف‌های روزافزون شرکت‌هایی مانند Solana یا تعداد بی‌شماری سطح ۲، این هزینه‌ای است که اکثر مردم پرداخت نمی‌کنند.

بدون اصطکاک و ساده

ما خیلی به عملکرد خود وفادار نیستیم. تقریباً 77 درصد از کاربران فعال روزانه برنامه های اندروید را در عرض سه روز رها می کنند. برآوردها نشان می دهد که 25 درصد از همه برنامه های دانلود شده در عرض چند دقیقه به دلیل تعامل ضعیف رها می شوند.

اندرو چن، شریک Andreessen Horowitz که در بازی ها، ابرداده ها و فناوری مصرف کننده سرمایه گذاری می کند، نمودار زیر را به اشتراک گذاشته است. او پیشنهاد کرد: «بهترین راه برای خم کردن منحنی ماندگاری، هدف قرار دادن چند روز اول استفاده، به ویژه اولین بازدید است.

منحنی میانگین نگهداری برای برنامه های اندروید. منبع: اندرو چن/کوئترا

فرآیند ورود به سیستم را برای یک برنامه با طراحی ضعیف با فرآیند نصب کریپتو مقایسه کنید. شاید بد باشد، اما حتی همان ورزش هم نیست. Crypto غیر دوستانه ترین فناوری است که تاکنون به عموم معرفی شده است. برای کسانی که با تکنولوژی دست و پنجه نرم می کنند، این معادل دیجیتالی است که بارها و بارها به صورت مشت بخورند.

ارسال شده توسط مایک تایسون

در اوج خود.

و با گذشت زمان، کریپتو چندان دوستانه نشده است. خواننده عزیز، شما از یک نشریه تخصصی لذت می برید. شما احتمالاً یک دژن با موقعیت نقدینگی در Uniswap و یک Milady در سردخانه هستید. اما حتی کلمات این جمله برای یک فرد عادی هیچ معنایی ندارد.

بنابراین بلاک چین باید تغییر کند. مانند هر چیزی که ما استفاده می کنیم، از اینترنت گرفته تا تلفن هایمان و تلویزیون هایمان، باید به یک تجربه بدون اصطکاک، یک فناوری پس زمینه تبدیل شود.

ما اهمیتی نمی دهیم چگونه آنها کار میکنند. ما فقط اهمیت می دهیم او آنها کار میکنند.

آشنا و سرگرم کننده

در نهایت، و شاید بزرگ‌ترین انتقاد من به صنعت کریپتو، این است که چقدر بی‌توجه بوده‌ایم که از میلیاردها نفر بخواهیم کارهایی را انجام دهند که واقعاً نمی‌خواهند انجام دهند.

ارز دیجیتال در ایجاد جایگزین های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی برای فیس بوک خوب نیست. در ایجاد تجربیات منحصر به فرد بازی چندان خوب نبوده است. جایگزینی مدل‌های Web2 عرضه‌کننده-کاربر سنتی با مدل‌های Web3 انگیزشی سازگار، ایده خوبی نبوده است.

مرتبط با: اتریوم در شرف له شدن توسط توکن های استیکینگ مایع است

نقاشی‌های میمون در کلاهبرداری‌ها، بحث‌های توییتری و تجارت سوداگرانه موفق بوده‌اند.

این بدان معنا نیست که ارز دیجیتال هیچ فایده ای ندارد. قطعا همینطور است. اگر از تکرار سیستم مالی و نابرابری که در وهله اول کریپتو را ضروری می‌کرد، دست برداریم، مدل‌های اقتصادی فعال‌شده توسط کریپتو در نهایت به‌عنوان یک تغییر تعیین‌کننده در ساختارهای قدرت و استقلال شخصی تلقی می‌شوند.

اما تنها زمانی می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم که آن را به آسانی باز کردن یک برنامه یا گذراندن یک سطح در یک بازی آسان کنیم. زیرا در واقع این همان کاری است که مردم در زندگی واقعی انجام می دهند.

اینها همه احمقانه، غیرممکن و فقط خیال بافی است، درست است؟

هیچ کدام از اینها غیرممکن نیست.

ما مشروط شده‌ایم که باور کنیم این چنین است، زیرا تعداد کمی از افراد با ترویج بلاک‌چین‌های زیربنایی پرداخت برای استفاده که در بهترین حالت جذابیت خاصی دارند، بسیار بسیار (بسیار) ثروتمند شده‌اند.

اتریوم یک نوآوری عالی است که به عنوان پایه و اساس امور مالی غیرمتمرکز به کار خود ادامه خواهد داد زیرا ایمن، غیرمتمرکز و کند حرکت می کند. با این حال، این انقلاب بازی را متحول نمی کند زیرا بازیکنان هزینه بنزین را پرداخت نمی کنند. دوره زمانی.

سولانا برای NFT ها، شاید حتی استیبل کوین ها عالی است. برای شهرهای هوشمند یا اینترنت اشیا کار نخواهد کرد.

زمان آن رسیده است که صنعت بلاک چین تشخیص دهد که مسیر ما برای تبدیل شدن به پایه فناوری مصرف کننده توسط این حقایق اساسی مختل شده است:

  • مردم نمی خواهند برای چیزهایی که باید رایگان باشد پول بپردازند.
  • آنها نمی خواهند کارهای دشواری را انجام دهند که باید آسان باشد.
  • و آنها نمی خواهند رفتار خود را متناسب با دیدگاه ما از جهان تغییر دهند.

هر چه زودتر پروتکل ها و شیوه هایی را ایجاد کنیم که این حقایق را تصدیق کند، زودتر منتقدان را ساکت خواهیم کرد و جهان را تغییر خواهیم داد.

جان رایس او بنیانگذار فدراسیون Koinos است، اتحادی از پروژه های ساخته شده بر روی بلاک چین رایگان برای استفاده Koinos. او قبلاً به عنوان سردبیر در Cointelegraph، Blockworks و Crypto Briefing فعالیت می کرد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Jon Rice

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید